Příroda Vysočiny

Logo - Pobočka ČSO na Vysočině

Sinice Vysočiny

Seznam sinic (Cyanobacteria) Kraje Vysočina

I) Vitae – živé organismy

 II) Cytozoa – buněční

  III) Bacteria – bakterie

   IV) Cyanobacteria – sinice

  1. Anabaena sp.
  2. Anabaenopsis milleri Woronichin 1929
  3. Aphanizomenon flos-aquae Ralfs ex Bornet & Flahault 1888
  4. Aphanizomenon yezoense Watanabe 1991
  5. Aphanocapsa delicatissima W.West & G.S.West 1912
  6. Aphanocapsa muscicola (Meneghini) Wille 1919
  7. Aphanothece endophytica (W.West & G.S.West) Komárková-Legnerová & Cronberg 1994
  8. Aphanothece sp.
  9. Chamaesiphon sp.
  10. Chroococcus aphanocapsoides Skuja 1964
  11. Chroococcus limneticus Lemmermann 1898
  12. Coelomoron pussilum (Van Goor) Komárek 1988
  13. Cuspidothrix issatschenkoi (Usachev) Rajaniemi, Komárek, Willame, Hrouzek, Kaštovská, Hoffmann & Sivonen 2005
  14. Cyanodictyon turfosum Lederer 1995
  15. Dolichospermum circinale (Rabenhorst) Wacklin et al. 2009
  16. Dolichospermum cf. compactum
  17. Dolichospermum crassum (Lemmermann) Wacklin et al. 2009
  18. Dolichospermum flos-aquae (Lyngbye) Wacklin et al. 2009
  19. Dolichospermum lemmermannii (Richter) Wacklin et al. 2009
  20. Dolichospermum lemmermannii var. minor Komárková 1988
  21. Dolichospermum macrosporum (Klebahn) Wacklin et al. 2009
  22. Dolichospermum mendotae (Trelaese) Wacklin et al. 2009
  23. Dolichospermum planctonicum (Brunnthaler) Wacklin et al. 2009
  24. Dolichospermum smithii (Komárek) Wacklin et al. 2009
  25. Dolichospermum viguieri (Denis et Frémy) Wacklin et al. 2009
  26. Entophysalis atroviolacea Novácek 1932
  27. Gloeocapsa novacekii Komárek & Anagnotidis 1995
  28. Jaaginema sp.
  29. Limnococcus limneticus (Lemmermann) Komárková, Jezberová, O.Komárek & Zapomelová 2010
  30. Limnothrix planctonica (Woloszynska) Meffert 1988
  31. Merismopedia angularis Thompson 1938
  32. Merismopedia elegans Braun ex Kützing 1849
  33. Merismopedia glauca (Ehrenberg) Kützing 1845
  34. Merismopedia teniussima Lemmermann 1898
  35. Microcrocis geminata (Lagerheim) Geitler 1942
  36. Microcystis aeruginosa (Kützing) Kützing 1846
  37. Microcystis flos-aquae (Wittrock) Kirchner 1898
  38. Microcystis ichtyoblabe Kützing 1843
  39. Microcystis viridis (Braun) Lemmermann 1903
  40. Microcystis wesenbergii (Komárek) Komárek 1968
  41. Nostoc commune Vaucher ex Bornet & Flahault 1888 – jednořadka obecná
  42. Oscillatoria limosa (Dillwyn) Agardh 1812 – drkalka mokřadní
  43. Phormidium sp.
  44. Planktolyngbya sp.
  45. Planktothrix agardhii (Gomont) Anagnostidis & Komárek 1988
  46. Planktothrix suspenza (Pringsheim) Anagnostidis & Komárek 1988
  47. Pseudanabaena limnetica (Lemmermann) Komárek 1974
  48. Pseudanabaena mucicola (Naumann et Huber-Pestalozzi) Schwabe 1964
  49. Radiocystis geminata Skuja 1948
  50. Snowella lacustris (Chodat) Komárek & Hindák 1988
  51. Snowella litoralis (Häyrén) Komárek & Hindák 1988
  52. Spirulina major Kützing ex Gomont 1892 – spirálka velká
  53. Woronichinia karelica Komárek & Komárková-Legnerová 1992
  54. Woronichinia naegeliana (Unger) Elenkin 1933
  55. Woronichinia cf. obtusa

 

Po skončení projektu Přírodní rozmanitost Vysočiny (2014 – 2017) jsou webové stránky doplňovány průběžně ve spolupráci Pobočky České společnosti ornitologické na Vysočině s Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR - Regionálním pracovištěm Správy CHKO Žďárské vrchy a dalšími externími spolupracovníky. Editor: Vojtěch Kodet.