Příroda Vysočiny

Logo - Pobočka ČSO na Vysočině

Lišejníky Vysočiny

Seznam lišejníků (Lichenes) Kraje Vysočina

Lišejník, někdy lichenizovaná houba, je symbiotické společenství houby (většinou vřeckovýtrusné = askolišejníky, vzácně i stopkovýtrusné = bazidiolišejníky) a řasy či sinice. Lišejníky mají své vědecké i české taxonomické názvy, přičemž jméno lišejníku je zároveň jménem houby. Řasy či sinice mají svá zvláštní jména.

 

I) Vitae – živé organismy

 II) Cytozoa – buněční

  III) Eukaryota – jaderní

   IV) Amorphea – různotvaří

    V) Obazoa

     VI) Opisthokonta

      VII) Nucletmycea

       VIII) Fungi – houby

       ekologická skupina: Lichenes – lišejníky

  1. Absconditella delutula – zahalenka klamavá
  2. Absconditella lignicola – zahalenka dřevní
  3. Acarospora fuscata – drobnovýtruska hnědavá
  4. Acarospora gallica – drobnovýtruska francouzská
  5. Acarospora macrospora – drobnovýtruska velkovýtrusá
  6. Acarospora nitrophila – drobnovýtruska rumištní
  7. Acarospora rufescens (= Myriospora rufescens) – drobnovýtruska naryšavělá
  8. Acarospora rugulosa – drobnovýtruska vrásčitá
  9. Acarospora sinopica – drobnovýtruska rezavá
  10. Acarospora smaragdula (= Myriospora smaragdula) – drobnovýtruska smaragdová
  11. Acarospora suzai – drobnovýtruska Suzova
  12. Acrocordia gemmata – nenápadka pupenovitá
  13. Agonimia allobata – agonimie nelaločnatá
  14. Agonimia flabelliformis – agonimie vějířovitá
  15. Agonimia globulifera – agonimie klubkatá
  16. Agonimia opuntiella – agonimie opuncová
  17. Agonimia repleta – agonimie naplněná
  18. Agonimia tristicula – agonimie smutná
  19. Alectoria sarmentosa – vousatec prodloužený
  20. Amandinea punctata – buelie tečkovaná
  21. Anaptychia ciliaris – jasanovka brvitá
  22. Anisomeridium polypori – nenápadka nyssaegská
  23. Arctoparmelia incurva – terčovka zakřivená
  24. Arthonia atra – artonie tmavá
  25. Arthonia byssacea – artonie hedvábnitá
  26. Arthonia didyma – artonie zdvojená
  27. Arthonia dispersa – artonie roztroušená
  28. Arthonia helvola – artonie medožlutá
  29. Arthonia mediella – artonie prostřední
  30. Arthonia muscigena (= Bryostigma muscigenum) – artonie mechová
  31. Arthonia radiata – artonie paprsčitá
  32. Arthonia ruana – artonie ruanská
  33. Arthonia spadicea – artonie kaštanová
  34. Arthonia vinosa – artonie vínová
  35. Arthopyrenia analepta – nenápadka laponská
  36. Arthopyrenia salicis – nenápadka vrbová
  37. Arthrorhaphis citrinella – článečka citrónová
  38. Aspicilia caesiocinerea (= Circinaria caesiocinerea) – misnička modrošedá
  39. Aspicilia contorta (= Circinaria contorta) – misnička uvitá
  40. Aspicilia laevata – misnička hladká
  41. Aspicilia serpentinicola – misnička hadcová
  42. Bacidia auerswaldii – hůlkovka Auerswaldova
  43. Bacidia bagliettoana – hůlkovka Bagliettova
  44. Bacidia circumspecta – hůlkovka okrouhlá
  45. Bacidia fraxinea – hůlkovka jasanová
  46. Bacidia incompta – hůlkovka nezdobná
  47. Bacidia laurocerasi – hůlkovka myrobalánová
  48. Bacidia pycnidiata – hůlkovka hustá
  49. Bacidia rosella – hůlkovka růžová
  50. Bacidia rubella – hůlkovka červená
  51. Bacidia subincompta – hůlkovka nevzhledná
  52. Bacidia trachona – hůlkovka popraskaná
  53. Bacidia viridifarinosa – hůlkovka zelenoprašná
  54. Bacidina arnoldiana – hůlkovka Arnoldova
  55. Bacidina egenula – hůlkovka nuzná
  56. Bacidina chloroticula – hůlkovka blednoucí
  57. Bacidina inundata – hůlkovka zaplavená
  58. Bacidina phacodes – hůlkovka čočkovitá
  59. Bacidina sulphurella – hůlkovka sírová
  60. Baeomyces rufus – malohubka plšivková
  61. Biatora efflorescens – biatora květovitá
  62. Biatora globulosa – biatora odchylná
  63. Biatora chrysantha – biatora zlatá
  64. Biatora pontica – biatora pontická
  65. Biatora veteranorum – biatora bílá
  66. Biatoridium monasteriense – biatorela klášterní
  67. Bilimbia fuscoviridis (= Bacidia fuscoviridis) – šálečka tmavozelená (= hůlkovka tmavozelená)
  68. Bilimbia sabuletorum – šálečka pískomilná
  69. Brodoa intestiniformis – terčovka osmahlá
  70. Bryoria bicolor – vousatec dvoubarevný
  71. Bryoria capillaris – vousatec niťovitý
  72. Bryoria fuscescens – vousatec hnědavý
  73. Buellia aethalea – buelie stélková
  74. Buellia griseovirens – buelie šedozelená
  75. Buellia violaceofusca – buelie fialovohnědá
  76. Calicium adspersum – kališenka roztroušená
  77. Calicium glaucellum – kališenka modravá
  78. Calicium salicinum – kališenka vrbová
  79. Calicium viride – kališenka zelená
  80. Caloplaca arenaria (= Caloplaca subpallida) – krásnice písková
  81. Caloplaca arnoldii – krásnice Arnoldova
  82. Caloplaca biatorina – krásnice biatorová
  83. Caloplaca citrina – krásnice citronová
  84. Caloplaca conversa – krásnice převrácená
  85. Caloplaca crenularia – krásnice zubatá
  86. Caloplaca crenulatella – krásnice zoubkatá
  87. Caloplaca decipiens – krásnice klamná
  88. Caloplaca demissa – krásnice přilíplá
  89. Caloplaca flavovirescens – krásnice žlutozelená
  90. Caloplaca grimmiae – krásnice děrkavková
  91. Caloplaca holocarpa – krásnice oranžová
  92. Caloplaca chlorina – krásnice zelená
  93. Caloplaca chrysodeta – krásnice zlatavá
  94. Caloplaca lucifuga – krásnice jasná
  95. Caloplaca monacensis – krásnice monacká
  96. Caloplaca obscurella – krásnice tmavá
  97. Caloplaca pyracea – krásnice ohnivá
  98. Caloplaca subsoluta – krásnice hnědožlutá
  99. Caloplaca substerilis – krásnice jalová
  100. Caloplaca viridirufa – krásnice políčkatá
  101. Caloplaca xerica – krásnice veverčí
  102. Candelaria concolor – svícník jednobarevný
  103. Candelaria pacifica – svícník tichomořský
  104. Candelariella aurella – svícníček vápnomilný
  105. Candelariella coralliza – svícníček korálovitý
  106. Candelariella efflorescens – svícníček květovitý
  107. Candelariella reflexa – svícníček ohrnutý
  108. Candelariella vitellina – svícníček žloutkový
  109. Candelariella xanthostigma – svícníček žlutoskvrnný
  110. Candelariella xanthostigmoides – svícníček žlutoskvrnitý
  111. Catillaria argillacea – terčovitka jílovitá
  112. Catillaria atomarioides – terčovitka maličká
  113. Catillaria chalybeia – terčovitka ocelová
  114. Catillaria lenticularis – terčovitka čočkovitá
  115. Catillaria nigroclavata – terčovitka černovýtrusá
  116. Cetraria aculeata – pukléřka ostnatá
  117. Cetraria ericetorum – pukléřka vřesovištní
  118. Cetraria islandica – pukléřka islandská
  119. Cetraria sepincola – pukléřka plotní
  120. Cetrelia monachorum – terčovka šedohnědá
  121. Cetrelia olivetorum – terčovka růžovějící
  122. Cladonia acuminata – dutohlávka zašpičatělá
  123. Cladonia arbuscula – dutohlávka lesní
    • Cladonia arbuscula subsp. squarrosa – dutohlávka lesní kostrbatá
  124. Cladonia borealis – dutohlávka severní
  125. Cladonia caespiticia – dutohlávka pažitová
  126. Cladonia cenotea – dutohlávka dutonohá
  127. Cladonia cervicornis – dutohlávka rohovitá
  128. Cladonia coccifera – dutohlávka červcová
  129. Cladonia coniocraea – dutohlávka jehlicovitá
  130. Cladonia cornuta – dutohlávka rohatá
  131. Cladonia crispata – dutohlávka kadeřavá
  132. Cladonia decorticata – dutohlávka odkorněná
  133. Cladonia deformis – dutohlávka znetvořená
  134. Cladonia digitata – dutohlávka prstitá
  135. Cladonia diversa – dutohlávka odchylná
  136. Cladonia fimbriata – dutohlávka třásnitá
  137. Cladonia floerkeana – dutohlávka Floerkeova
  138. Cladonia foliacea – dutohlávka listovitá
  139. Cladonia furcata – dutohlávka rozsochatá
  140. Cladonia glauca – dutohlávka sivá
  141. Cladonia gracilis – dutohlávka štíhlá
  142. Cladonia humilis – dutohlávka nízká
  143. Cladonia chlorophaea – dutohlávka hnědozelená
  144. Cladonia macilenta – dutohlávka vyzáblá
  145. Cladonia macrophylla – dutohlávka velkolupenná
  146. Cladonia merochlorophaea – dutohlávka nazelenalá
  147. Cladonia mitis – dutohlávka měkká
  148. Cladonia ochrochlora – dutohlávka okrozelená
  149. Cladonia parasitica – dutohlávka jemná
  150. Cladonia peziziformis – dutohlávka kustřebkotvará
  151. Cladonia phyllophora – dutohlávka zvrhlá
  152. Cladonia pleurota – dutohlávka křídlovitá
  153. Cladonia pocillum – dutohlávka mističkovitá
  154. Cladonia polydactyla (= Cladonia flabelliformis) – dutohlávka mnohoprstá
  155. Cladonia portentosa – dutohlávka ježatá
  156. Cladonia pyxidata – dutohlávka pohárkatá
  157. Cladonia pyxigata var. neglecta – dutohlávka pohárkatá přehlížená
  158. Cladonia ramulosa – dutohlávka větvená
  159. Cladonia rangiferina – dutohlávka sobí
  160. Cladonia rangiformis – dutohlávka bodavá
  161. Cladonia rei – dutohlávka královská
  162. Cladonia squamosa – dutohlávka šupinatá
  163. Cladonia stygia – dutohlávka temná
  164. Cladonia subulata – dutohlávka šídlovitá
  165. Cladonia sulphurina – dutohlávka sírová
  166. Cladonia symphycarpia – dutohlávka srostloplodá
  167. Cladonia uncialis – dutohlávka hvězdovitá
    • Cladonia uncialis subsp. biuncialis – dutohlávka hvězdovitá dvojčlenná
  168. Cladonia verticillata – dutohlávka přeslenitá
  169. Coenogonium pineti – kryptovka borová
  170. Collema auriforme – huspeník zrnatý
  171. Collema crispum – huspeník kadeřavý
  172. Collema cristatum – huspeník hřebenitý
  173. Collema flaccidum – huspeník chabý
  174. Collema fuscovirens – huspeník zelenohnědý
  175. Collema polycarpon – huspeník mnohoplodý
  176. Collema undulatum – huspeník zvlněný
  177. Dendrographa decolorans (= Schismatomma decolorans) – papršlice odbarvená
  178. Dermatocarpon luridum – nitroplodka vodní
  179. Dermatocarpon miniatum – nitroplodka miniová
  180. Dibaeis baeomyces (= Dibaeis roseus) – malohubka růžová
  181. Diploschistes muscorum – džbánovka mechová
  182. Diploschistes scruposus – džbánovka drsná
  183. Diplotomma chlorophaeum (= Diplotomma porphyricum) – buelie zelenohnědá
  184. Endocarpon pallidum – nitroplodka bledá
  185. Endocarpon psorodeum – nitroplodka psorová
  186. Endocarpon pusillum – nitroplodka zakrslá
  187. Enterographa hutchinsiae – kreskovec Hutchinsové
  188. Enterographa zonata – kreskovec zónový
  189. Evernia divaricata – větvičník článkovaný
  190. Evernia mesomorpha – větvičník měnlivý
  191. Evernia prunastri – větvičník slívový
  192. Fellhanera bouteillei – třpytka Bouteilleova
  193. Flavoparmelia caperata – terčovka svraštělá
  194. Flavoplaca flavocitrina (= Caloplaca flavocitrina) – krásnice žlutocitronová
  195. Flavoplaca granulosa (= Caloplaca granulosa) – krásnice zrnitá
  196. Flavoplaca oasis (= Caloplaca oasis) – krásnice oázová
  197. Frutidella furfuracea (= Frutidella pullata) – šálečka tmavobarvá
  198. Fuscidea cyathoides – hnědenka pohárková
  199. Fuscidea kochiana – hnědenka Kochova
  200. Graphis scripta – čárnička psaná
  201. Gyalecta flotowii – kryptovka Flotowova
  202. Gyalecta jenensis – kryptovka koflíkovitá
  203. Gyalecta russula – kryptovka červenavá
  204. Gyalecta truncigena – kryptovka stromová
  205. Halecania viridescens
  206. Harpidium rutilans
  207. Hypocenomyce scalaris – strupka lasturnatá
  208. Hypogymnia farinacea – terčovka pomoučená
  209. Hypogymnia physodes – terčovka bublinatá
  210. Hypogymnia tubulosa – terčovka rourkatá
  211. Hypotrachyna revoluta – terčovka kápovitá
  212. Chaenotheca brachypoda – prachouleček krátkonohý
  213. Chaenotheca brunneola – prachouleček hnědavý
  214. Chaenotheca ferruginea – prachouleček rezavý
  215. Chaenotheca furfuracea – prachouleček plevnatý
  216. Chaenotheca hispidula – prachouleček chloupkatý
  217. Chaenotheca chlorella – prachouleček zelenavý
  218. Chaenotheca chrysocephala – prachouleček žlutý
  219. Chaenotheca phaeocephala – prachouleček plavohlavý
  220. Chaenotheca stemonea – prachouleček pazderkovitý
  221. Chaenotheca trichialis – prachouleček vlasatkový
  222. Chaenotheca xyloxena – prachouleček dřevomilný
  223. Chrysothrix candelaris – prášenka ryzí
  224. Chrysothrix chlorina – prášenka žlutá
  225. Icmadophila ericetorum – vláhomilka měděnková
  226. Imshaugia aleurites – terčovka moučnatá
  227. Ionaspis lacustris – misničkovka jezerní
  228. Lasallia pustulata – pupkovka puchýřkatá
  229. Lecanactis latebrarum – papršlice stinná
  230. Lecania croatica – hůlkovka chorvatská
  231. Lecania cyrtella – hůlkovka korová
  232. Lecania cyrtellina – hůlkovka
  233. Lecania inundata – hůlkovka zaplavovaná
  234. Lecania naegelii – hůlkovka hnědavá
  235. Lecania suavis – hůlkovka líbezná
  236. Lecanora albella – misnička bledá
  237. Lecanora allophana – misnička různotvará
  238. Lecanora argentata – misnička stříbřitá
  239. Lecanora campestris – misnička polní
  240. Lecanora carpinea – misnička habrová
  241. Lecanora cenisia – misnička cenisská
  242. Lecanora cinereofusca – misnička šedohnědá
  243. Lecanora conizaeoides – misnička práškovitá
  244. Lecanora dispersa – misnička roztroušená
  245. Lecanora expallens – misnička vybledající
  246. Lecanora glabrata – misnička olysalá
  247. Lecanora horiza – misnička rozprostřená
  248. Lecanora chlarotera – misnička světlejší
  249. Lecanora intricata – misnička klamavá
  250. Lecanora intumescens – misnička nadmutá
  251. Lecanora laatokkaënsis – misnička ladožská
  252. Lecanora leptyrodes – misnička listnáčová
  253. Lecanora muralis – misnička zední
  254. Lecanora orosthea – misnička kamenná
  255. Lecanora persimilis – misnička přepodobná
  256. Lecanora phaeostigma – misnička hnědoskvrnná
  257. Lecanora polytropa – misnička zelenavá
  258. Lecanora pulicaris – misnička korová
  259. Lecanora rupicola – misnička skalní
    • Lecanora rupicola subsp. subplanata – misnička skalní zploštělá
  260. Lecanora saligna – misnička vrbová
  261. Lecanora sambuci – misnička bezová
  262. Lecanora sarcopidoides – misnička baňkovcovitá
  263. Lecanora saxicola – misnička zední
  264. Lecanora semipallida – misnička bledavá
  265. Lecanora soralifera – misnička sorálonosná
  266. Lecanora subaurea – misnička nazlátlá
  267. Lecanora swartzii – misnička Swartzova
  268. Lecanora symmicta – misnička nažloutlá
  269. Lecanora varia – misnička proměnlivá
  270. Lecidea ahlesii (= Bryobilimbia ahlesii) – šálečka Ahlesova
  271. Lecidea fulvella – šálečka hnědožlutá
  272. Lecidea fuscoatra – šálečka hnědočerná
  273. Lecidea lapicida – šálečka oblázková
  274. Lecidea lithophila – šálečka kamenomilná
  275. Lecidea plana – šálečka plochá
  276. Lecidea promixta – šálečka smíšená
  277. Lecidea sarcogynoides – šálečka sarkogynová
  278. Lecidea silacea – šálečka rezavá
  279. Lecidea strasseri – šálečka smutná
  280. Lecidella albida – šálečka bělavá
  281. Lecidella carpathica – šálečka karpatská
  282. Lecidella elaeochroma – šálečka zelenavá
  283. Lecidella stigmatea – šálečka tečkovaná
  284. Leimonis erratica – třpytka divoká
  285. Lemmopsis arnoldiana
  286. Lempholemma chalazanum – lišejka zrnkatá
  287. Lepraria borealis – prášenka severní
  288. Lepraria caesioalba – prášenka modrobílá
  289. Lepraria elobata – prášenka bezlaločná
  290. Lepraria incana – prášenka bělošedá
  291. Lepraria jackii – prášenka Jackova
  292. Lepraria lobificans (= Lepraria finkii) – prášenka laločnatá
  293. Lepraria membranacea – prášenka blanitá
  294. Lepraria neglecta – prášenka zanedbaná
  295. Lepraria rigidula – prášenka ztuhlá
  296. Lepraria vouauxii – prášenka Vouauxova
  297. Leprocaulon microscopicum – prachotřenka maličká
  298. Leptogium cyanescens – tenkomázdřík modravý
  299. Leptogium lichenoides – tenkomázdřík lišejníkový
  300. Leptogium magnussonii – tenkomázdřík Magnussonův
  301. Leptogium plicatile – tenkomázdřík řasnatý
  302. Leptogium pulvinatum – tenkomázdřík poprášený
  303. Leptogium tenuissimum – tenkomázdřík nejtenčí
  304. Letharia vulpina – větvičník žlutý
  305. Lichinella stipatula – lišejka třeníkovitá
  306. Lobaria pulmonaria – důlkatec plicní
  307. Lobarina scrobiculata (= Lobaria scrobiculata) – důlkatec jamkatý
  308. Lobothallia alphoplaca – misnička porkyvná
  309. Lobothallia radiosa – misnička paprsčitá
  310. Macentina abscondita – bradavnice zahalená
  311. Macentina dictyospora – bradavnice síťovýtrusá
  312. Melanelia stygia – terčovka smoločerná
  313. Melanelixia fuliginosa – terčovka lesklá
  314. Melanelixia glabra – terčovka lysá
  315. Melanelixia glabratula – terčovka olivově zelená
  316. Melanelixia subargentifera – terčovka bradavčitá
  317. Melanelixia subaurifera – terčovka hrbolkatá
  318. Melanohalea elegantula – terčovka vzhledná
  319. Melanohalea exasperata – terčovka bradavkatá
  320. Melanohalea exasperatula – terčovka hnědavá
  321. Melaspilea gibberulosa – kloboučenka hrbolkatá
  322. Menegazzia terebrata – terčovka dírkovaná
  323. Micarea bauschiana (= Brianaria bauschiana) – třpytka Bauschova
  324. Micarea botryoides – třpytka květáková
  325. Micarea byssacea – třpytka plášťová
  326. Micarea denigrata – třpytka odbarvená
  327. Micarea lignaria – třpytka dřevní
  328. Micarea lithinella – třpytka kamenná
  329. Micarea lutulata (= Brianaria lutulata) – třpytka blátivá
  330. Micarea melaena – třpytka černá
  331. Micarea micrococca – třpytka maloplodá
  332. Micarea misella – třpytka ubohá
  333. Micarea nitschkeana – třpytka Nitschkeova
  334. Micarea peliocarpa – třpytka černomodrá
  335. Micarea prasina – třpytka trávozelená
  336. Micarea soralifera – třpytka sorálonosná
  337. Micarea sylvicola (= Brianaria sylvicola) – třpytka lesní
  338. Micarea viridileprosa – třpytka zelenoprašná
  339. Miriquidica nigroleprosa – misnička černoprachá
  340. Moelleropsis nebulosa – panarie mlhavá
  341. Montanelia disjuncta – terčovka drobkovitá
  342. Montanelia sorediata – terčovka sorediózní
  343. Mycobilimbia epixanthoides – biatora nažloutlá
  344. Nephroma bellum – ledviník pěkný
  345. Nephroma parile – ledviník sorediózní
  346. Nephroma resupinatum – ledviník obecný
  347. Normandina acroglypta (= Lauderlindsaya acroglypta) – normandina
  348. Ochrolechia androgyna – blednice obojetná
  349. Ochrolechia arborea – blednice stromová
  350. Ochrolechia subviridis (= Ochrolechia bahusiensis) – blednice zelenavá
  351. Ochrolechia turneri – blednice Turnerova
  352. Opegrapha gyrocarpa – kreskovec zákrutovitý
  353. Opegrapha niveoatra – kreskovec černoplodý
  354. Opegrapha rufescens – kreskovec červenavý
  355. Opegrapha varia (= Alyxoria varia) – kreskovec měnlivý
  356. Opegrapha vermicellifera – kreskovec stopečkatý
  357. Opegrapha vulgata – kreskovec obecný
  358. Pachyphiale fagicola (= Gyalecta fagicola) – kryptovka buková
  359. Parmelia barrenoae – terčovka planá
  360. Parmelia ernstiae – terčovka Ernstova
  361. Parmelia omphalodes – terčovka střechovitá
  362. Parmelia saxatilis – terčovka skalní
  363. Parmelia submontana – terčovka podhorská
  364. Parmelia sulcata – terčovka brázditá
  365. Parmelina tiliacea – terčovka lipová
  366. Parmeliopsis ambigua – terčovka rozestřená
  367. Parmeliopsis hyperopta – terčovka nepovšimnutá
  368. Peccania cernohorskyi – lišejka Černohorského
  369. Peltigera aphthosa – hávnatka bradavičnatá
  370. Peltigera canina – hávnatka psí
  371. Peltigera collina – hávnatka chlumní
  372. Peltigera didactyla – hávnatka drobná
  373. Peltigera horizontalis – hávnatka rovnovážná
  374. Peltigera leucophlebia – hávnatka běložilná
  375. Peltigera malacea – hávnatka měkká
  376. Peltigera polydactylon – hávnatka mnohoprstá
  377. Peltigera praetextata – hávnatka obetkaná
  378. Peltigera rufescens – hávnatka naryšavělá
  379. Peltigera venosa – hávnatka křivožebrá
  380. Peltula euploca – štítnatka šupinovitá
  381. Pertusaria albescens – děratka bělavá
  382. Pertusaria amara – děratka hořká
  383. Pertusaria coccodes – děratka kulovitá
  384. Pertusaria corallina – děratka korálová
  385. Pertusaria coronata – děratka korunovitá
  386. Pertusaria hemisphaerica – děratka polokulovitá
  387. Pertusaria leioplaca – děratka hladkokorá
  388. Pertusaria pertusa – děratka hladká
  389. Pertusaria pupillaris – děratka zornicová
  390. Phaeophyscia endophoenicea – terčovník červenavý
  391. Phaeophyscia chloantha – terčovník zelenavý
  392. Phaeophyscia nigricans – terčovník černající
  393. Phaeophyscia orbicularis – terčovník kruhovitý
  394. Phaeophyscia pusilloides – terčovník maličký
  395. Phaeophyscia sciastra – terčovník stínomilný
  396. Phlyctis argena – měchýřkovka stříbřitá
  397. Physcia adscendens – terčovník odstávavý
  398. Physcia aipolia – terčovník lysý
  399. Physcia caesia – terčovník šedý
  400. Physcia dimidiata – terčovník poloviční
  401. Physcia dubia – terčovník růžicovitý
  402. Physcia stellaris – terčovník hvězdovitý
  403. Physcia tenella – terčovník tenounký
  404. Physcia wainioi – terčovník Vainiův
  405. Physconia enteroxantha – terčovník nažloutlý
  406. Physconia grisea – terčovník našedlý
  407. Physconia perisidiosa – terčovník zrnitý
  408. Piccolia ochrophora – biatorela bledá
  409. Placocarpus schaereri
  410. Placopyrenium fuscellum – bradavnice hnědavá
  411. Placynthiella dasaea – změnověnka Dášina
  412. Placynthiella icmalea – změnověnka Ismaelina
  413. Placynthiella oligotropha – změnověnka oligotrofní
  414. Placynthiella uliginosa – změnověnka bažinná
  415. Placynthium nigrum – placynthium černé
  416. Platismatia glauca – pukléřka sivá
  417. Pleopsidium chlorophanum – drobnovýtruska žlutolesklá
  418. Pleurosticta acetabulum – terčovka pohárkatá
  419. Polychidium muscicola – mnohoklanek mechový
  420. Polysporina simplex – drobnovýtruska jednoduchá
  421. Porina aenea – hrbolovka bronzová
  422. Porina chlorotica – hrbolovka blednoucí
  423. Porina lectissima – hrbolovka puklatá
  424. Porpidia crustulata – porpidie roztroušená
  425. Porpidia macrocarpa – porpidie velkoplodá
  426. Porpidia nadvornikiana – porpidie Nádvorníkova
  427. Porpidia rugosa – porpidie modravá
  428. Porpidia soredizodes – porpidie sorediová
  429. Porpidia tuberculosa – porpidie hrbolatá
  430. Protoblastenia rupestris – psora skalní
  431. Protoparmelia atriseda – misnička černobázá
  432. Protoparmelia badia – misnička hnědá
  433. Protothelenella corrosa – přibitkovka vykousaná
  434. Pseudevernia furfuracea – terčovka otrubčitá
  435. Psilolechia clavulifera – šálečka kyjonosná
  436. Psilolechia lucida – šálečka žlutá
  437. Psorotichia moravica – prachovečka moravská
  438. Pycnora sorophora – strupka soronosná
  439. Pyrenula nitida – jadernička lesklá
  440. Pyrenula nitidella – jadernička blýskavá
  441. Ramalina calicaris – stužkovec vidličnatý
  442. Ramalina capitata – stužkovec nízký
  443. Ramalina europaea – stužkovec evropský
  444. Ramalina farinacea – stužkovec pomoučený
  445. Ramalina fastigiata – stužkovec topolový
  446. Ramalina fraxinea – stužkovec jasanový
  447. Ramalina pollinaria – stužkovec prašný
  448. Ramalina thrausta – stužkovec plavý
  449. Reichlingia leopoldii
  450. Rhizocarpon badioatrum – mapovník hnědočerný
  451. Rhizocarpon cinereovirens – mapovník šedozelený
  452. Rhizocarpon disporum – mapovník jednovýtrusý
  453. Rhizocarpon distinctum – mapovník zřetelný
  454. Rhizocarpon geographicum – mapovník zeměpisný
  455. Rhizocarpon lavatum – mapovník stolový
  456. Rhizocarpon lecanorinum – mapovník misničkovitý
  457. Rhizocarpon polycarpum – mapovník mnohoplodý
  458. Rhizocarpon reductum – mapovník tmavý
  459. Rhizocarpon subgeminatum – mapovník podvojný
  460. Rhizocarpon umbilicatum – mapovník vápnomilný
  461. Rhizocarpon viridiatrum – mapovník zelenočerný
  462. Rimularia furvella – políčkovka tmavá
  463. Rimularia insularis – políčkovka osluněná
  464. Rinodina aspersa – rohovka nahloučená
  465. Rinodina bischoffii – rohovka Bischoffova
  466. Rinodina efflorescens – rohovka květovitá
  467. Rinodina excrescens – rohovka výrůstková
  468. Rinodina pityrea – rohovka holubí
  469. Rinodina pyrina – rohovka hruškovitá
  470. Rinodina rinodinoides – rohovka rohovkovitá
  471. Rinodina subpariata (= Rinodina degeliana) – rohovka podobná
  472. Ropalospora viridis – hnědenka zelená
  473. Sarcogyne clavus – drobnovýtruska kyjovitá
  474. Sarcogyne regularis – drobnovýtruska pravidelná
  475. Sarcosagium campestre – biatorela ladní
  476. Scoliciosporum curvatum – červovýtruska zakroucená
  477. Scoliciosporum chlorococcum – červovýtruska řasová
  478. Scoliciosporum sarothamni – červovýtruska janovcová
  479. Scoliciosporum umbrinum – červovýtruska hnědá
  480. Schismatomma pericleum – rozeklanka zkoušená
  481. Solorina saccata – terčoplodek vakovitý
  482. Sparria endlicheri (= Arthonia endlicheri) – artonie Endlicherova
  483. Spilonema paradoxum – vláknovka podivná
  484. Staurothele fissa – bradavnice rozpukaná
  485. Staurothele hymenogonia – bradavnice pláštěnková
  486. Steinia geophana – šálečka zeměmilná
  487. Sticta fuliginosa – laločník sazový
  488. Strangospora moriformis – biatorela morušovitá
  489. Strangospora pinicola – biatorela borová
  490. Synalissa ramulosa – lišejka souplodá
  491. Tephromela atra – misnička černá
  492. Tephromela grumosa – misnička okruščitá
  493. Thelenella muscorum – mechovnice mechová
  494. Thelenella vezdae – mechovnice Vězdova
  495. Thelidium minutulum – bradavkovička drobná
  496. Thelocarpon epibolum – drobnovýtruska povrchová
  497. Thelocarpon intermediellum – drobnovýtruska prostřední
  498. Thelocarpon laureri – drobnovýtruska Laurerova
  499. Thelocarpon lichenicola – drobnovýtruska lišejníková
  500. Thelocarpon olivaceum – drobnovýtruska olivová
  501. Thelopsis rubella
  502. Thelotrema lepadinum – cecatka chřástnatá
  503. Thyrea confusa – lišejka podivná
  504. Toninia candida – toninie bělostná
  505. Toninia cinereovirens – toninie šedozelená
  506. Toninia sedifolia – toninie bublinatá
  507. Trapelia coarctata – změnověnka šedavá
  508. Trapelia corticola – změnověnka koromilná
  509. Trapelia glebulosa – změnověnka podvinutá
  510. Trapelia involuta – změnověnka temná
  511. Trapelia obtegens – změnověnka zakrytá
  512. Trapelia placodioides – změnověnka lemovaná
  513. Trapeliopsis flexuosa – změnověnka pokřivená
  514. Trapeliopsis gelatinosa – změnověnka rosolovitá
  515. Trapeliopsis glaucolepidea – změnověnka modrozelená
  516. Trapeliopsis granulosa – změnověnka zrnitá
  517. Trapeliopsis pseudogranulosa – změnověnka zrnkatá
  518. Trapeliopsis viridescens – změnověnka zelenavá
  519. Tuckermannopsis chlorophylla – pukléřka zelenavá
  520. Umbilicaria cylindrica – pupkovka válcovitá
  521. Umbilicaria deusta – pupkovka osmahlá
  522. Umbilicaria hirsuta – pupkovka srstnatá
  523. Umbilicaria polyphylla – pupkovka mnoholistá
  524. Usnea barbata – provazovka vousatá
  525. Usnea dasypoga – provazovka tlustovousá
  526. Usnea glabrata – provazovka olysalá
  527. Usnea glabrescens – provazovka olysávající
  528. Usnea hirta – provazovka srstnatá
  529. Usnea intermedia – provazovka buková
  530. Usnea wasmuthii – provazovka Wasmuthova
  531. Vahliella leucophaea – panarie malolistá
  532. Varicellaria lactea – děratka mléčná
  533. Verrucaria aethiobola – bradavnice hladká
  534. Verrucaria aquatilis – bradavnice vodní
  535. Verrucaria dolosa – bradavnice klamná
  536. Verrucaria funckii – bradavnice Funckova
  537. Verrucaria hochstetteri – bradavnice Hochstetterova
  538. Verrucaria macrostoma – bradavnice velká
  539. Verrucaria muralis – bradavnice zední
  540. Verrucaria nigrescens – bradavnice černavá
  541. Verrucaria ochrostoma – bradavnice bledá
  542. Verrucaria polysticta – bradavnice kajčí
  543. Verrucaria praetermissa – bradavnice přehlédnutá
  544. Verrucaria procopii – bradavnice Procopova
  545. Verrucaria sphaerospora – bradavnice okrouhlovýtrusá
  546. Vezdaea aestivalis – mizenka letní
  547. Violella fucata – houboplodka nalíčená
  548. Vulpicida pinastri – pukléřka sosnová
  549. Xanthoparmelia conspersa – terčovka posypaná
  550. Xanthoparmelia loxodes – terčovka růžicovitá
  551. Xanthoparmelia protomatrae – terčovka prastará
  552. Xanthoparmelia pulla – terčovka tmavá
  553. Xanthoparmelia stenophylla – terčovka úzkolistá
  554. Xanthoparmelia verruculifera – terčovka nahloučená
  555. Xanthoria candelaria – terčník lesklý
  556. Xanthoria elegans – terčník pohledný
  557. Xanthoria fallax – terčník klamný
  558. Xanthoria parietina – terčník zední
  559. Xanthoria polycarpa – terčník mnohoplodý
  560. Xylographa parallela – dřevopiska rovnoběžná
  561. Xylopsora caradocensis (= Hypocenomyce caradocensis) – strupka nafouklá
  562. Xylopsora friesii (= Hypocenomyce friesii) – strupka Friesova
  563. Zwackhia viridis (= Opegrapha viridis) – kreskovec zelený

 

Po skončení projektu Přírodní rozmanitost Vysočiny (2014 – 2017) jsou webové stránky doplňovány průběžně ve spolupráci Pobočky České společnosti ornitologické na Vysočině s Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR - Regionálním pracovištěm Správy CHKO Žďárské vrchy a dalšími externími spolupracovníky. Editor: Vojtěch Kodet.