Příroda Vysočiny

Logo - Pobočka ČSO na Vysočině

Houby Vysočiny

Marek Brom [ed.] (2017)

Při průzkumech v rámci projektu bylo na vybraných územích Vysočiny zjištěno přes 1000 druhů makromycetů. Pro některé obtížně určitelné taxony byl proveden molekulární rozbor vybraných herbářových položek. Během posledních dvou let v době trvání projektu patří mezi nejzásadnější objevy na Českomoravské vrchovině nález minimálně jednoho nového druhu pro Českou republiku a řada druhů zařazených mezi kriticky ohrožené a ohrožené v Červeném seznamu hub (makromycetů) České republiky a několik druhů náleží mezi zvláště chráněné dle vyhlášky MŽP č. 395/1992 Sb., v platném znění.

 

Obsah

1) Mykologické průzkumy vybraných lokalit
2) Seznam hub vybraných nelesních biotopů vyšších poloh centrální části Českomoravské vrchoviny
3) Seznam hub vybraných lesních biotopů vyšších poloh centrální části Českomoravské vrchoviny
4) Abecední seznam hub (makromycetů) Vysočiny podle českých jmen
5) Abecední seznam hub (makromycetů) Vysočiny podle latinských jmen
6) Metodika

2) Seznam hub vybraných nelesních biotopů vyšších poloh centrální části Českomoravské vrchoviny

Makromycety nelesních stanovišť se zaměřením na rašeliniště, rašelinné a vlhké louky, krátkostébelné (smilkové) podhorské trávníky, včetně na těchto stanovištích rostoucích soliterních dřevin, sekundárně vzniklých křovitých vrbin, mokřadních olšin, březin, vrbin a lesních okrajů

Marek Brom (2017)

Použité zkratky a barevné zvýraznění viz metodika.

  1. EN Adelphella babingtonii (Sacc.) Pfister, Matočec & I. Kušan - Bochníček potoční (SLG)
  2. LC Agaricus campestris Scop. - Pečárka polní (STR)
  3. LC/V Agaricus comtulus Fr. - Pečárka růžovolupenná (STR)
  4. LC Agaricus semotus Fr. - Pečárka odlišná (STR)
  5. EN Agrocybe paludosa (J.E. Lange) Kühner & Romagn. ex Bon - Polnička bažinná (STR)
  6. LC Agrocybe pediades (Fr.) Fayod - Polnička polokulovitá (STR)
  7. LC Agrocybe praecox (Pers.) Fayod - Polnička raná (SLG)
  8. LC/V Alboleptonia sericella (Fr.) Largent & R.G. Benedict - Závojenka uhlazená (STR)
  9. LC Amanita fulva Fr. - Muchomůrka hnědožlutá (MYK)
  10. LC Amanita muscaria (L.) Lam. - Muchomůrka červená (MYK)
  11. LC Amanita rubescens Pers. - Muchomůrka červená (MYK)
  12. LC Amanita spissa (Fr.) Bertill. - Muchomůrka šedivka (MYK)
  13. LC Amanita vaginata (Bull.) Lam. - Muchomůrka růžovka (MYK)
  14. LC Annulohypoxylon multiforme (Fr.) Y. M. Ju, J. D. Rogers & H. M. Hsieh - Dřevomor mnohotvarý (SLG)
  15. LC/V Armillaria cepistipes Velen. - Václavka cibulkotřenná (SPLG)
  16. CR Armillaria ectypa (Fr.) Lamoure - Václavka bažinná (STR)
  17. LC Armillaria ostoyae (Romagn.) Herink - Václavka smrková (SPLG)
  18. LC/V Arrhenia lobata (Pers.) Kühner & Lamoure ex Redhead - Mecháček laločnatý (PMC)
  19. DD Arrhenia philonotis (Lasch) Redhead, Lutzoni, Moncalvo & Vilgalys - Kalichovka vodní (SMC)
  20. EN Arrhenia sphagnicola (Berk.) Redhead, Lutzoni, Moncalvo & Vilgalys - Kalichovka rašeliníková (SSF)
  21. LC Ascocoryne sarcoides (Jacq.) J.W. Groves & D.E. Wilson - Čihovitka masová (SLG)
  22. LC Athelia epiphylla Pers. - Kornatečka listomilná (SLG)
  23. LC Atheniella flavoalba (Fr.) Redhead, Moncalvo, Vilgalys, Desjardin & B.A. Perry - Helmovka žlutobílá (STR)
  24. LC Baeospora myosura (Fr.) Singer - Penízečka drobnovýtrusá (SST)
  25. LC Basidioradulum radula (Fr.) Nobles - Kornatec okrouhlý (SLG)
  26. LC Bisporella citrina (Batsch) Korf & S. E. Carp. - Voskovička citronová (SPLG)
  27. LC Bjerkandera adusta (Willd.) P. Karst. - Šedopórka osmahlá (SLG)
  28. LC Bolbitius titubans (Bull.) Fr. - Slzečník žloutkový (STR-SKP)
  29. LC Boletus edulis Bull. - Hřib smrkový (MYK)
  30. EN Bovista paludosa Lév. - Prášivka bažinná (STR)
  31. LC Bovista plumbea Pers. - Prášivka šedivá (STR)
  32. LC Calocera viscosa (Pers.) Fr. - Krásnorůžek lepkavý (SLG)
  33. LC Ciboria amentacea (Balb.) Fuckel - Jehnědka olšová (SAM)
  34. LC Ciboria coryli (Schellenb.) N.F. Buchw. - Jehnědka lísková (SAM)
  35. LC Clathrus archeri (Berk.) Dring - Květnatec Archerův (STR)
  36. LC/V Clavaria fragilis Holmsk. - Kyjanka křehká (STR)
  37. LC/V Clavulinopsis helvola (Pers.) Corner - Kyjovečka ostnovýtrusá (STR)
  38. LC Clitocybe metachroa (Fr.) P. Kumm. - Strmělka středobarvá (STR)
  39. LC Clitocybe nebularis (Batsch) P. Kumm. - Strmělka mlženka (STR)
  40. LC Clitocybe cf. rivulosa (Pers.) P. Kumm. - Strmělka odbarvená (STR)
  41. LC Clitocybe vibecina (Fr.) Quél. - Strmělka žlábkovitá (STR)
  42. LC Clitopilus prunulus (Scop.) P. Kumm. - Mechovka obecná (MYK)
  43. LC Collybia cirrhata (Schumach.) Quél. - Penízovka řasnatá (SFG)
  44. LC Collybia cookei (Bres.) J.D. Arnold - Penízovka Cookeova (SFG)
  45. LC Collybia tuberosa (Bull.) P. Kumm. - Penízovka hlíznatá (SFG)
  46. LC Coniophora arida (Fr.) P. Karst. - Popraška tenká (SLG)
  47. LC Conocybe apala (Fr.) Arnolds - Sametovka krémová (STR)
  48. LC Conocybe subxerophytica Singer & Hauskn. - Sametovka (STR)
  49. LC Coprinellus angulatus (Peck) Redhead, Vilgalys & Moncalvo - Hnojník spáleništní (SAN)
  50. LC/V Coprinellus pusillulus (Svrček) Házi, L. Nagy, T. Papp & Vágvölgyi - Hnojník (SKP)
  51. LC/V Coprinus macrocephalus (Berk.) Berk. - Hnojník (SKP)
  52. LC Coprinus micaceus (Bull.) Fr. - Hnojník třpytivý (SLG)
  53. LC Cortinarius alnetorum (Velen.) M.M. Moser - Pavučinec olšový (MYK)
  54. LC Cortinarius americanus A.H. Sm. - Pavučinec americký (MYK)
  55. LC Cortinarius anomalus (Fr.) Fr. - Pavučinec odchylný (MYK)
  56. LC Cortinarius armillatus (Fr.) Fr. - Pavučinec náramkovitý (MYK)
  57. LC Cortinarius bataillei (J. Favre ex M.M. Moser) Høil. - Pavučinec Batailleův (MYK)
  58. LC Cortinarius caninus (Fr.) Fr. - Pavučinec psí (MYK)
  59. NT Cortinarius chrysolitus Kauffman - Pavučinec rašeliníkový (MYK)
  60. LC Cortinarius collinitus (Pers.) Fr. - Pavučinec plavooranžový (MYK)
  61. LC Cortinarius croceus (Schaeff.) Gray - Pavučinec šafránový (MYK)
  62. LC Cortinarius decipiens (Pers.) Fr. - Pavučinec zaniklý (MYK)
  63. LC Cortinarius delibutus Fr. - Pavučinec natřený (MYK)
  64. LC Cortinarius diasemospermus Lamoure - Pavučinec meduňkový (MYK)
  65. LC Cortinarius flexipes var. flabellus (Pers.) Fr. - Pavučinec pelargoniový (MYK)
  66. LC Cortinarius flexipes var. flexipes (Pers.) Fr. - Pavučinec pelargoniový (MYK)
  67. EN Cortinarius helvelloides (Bull.) Fr - Pavučinec chřapáčovitý (MYK)
  68. LC Cortinarius obtusus (Fr.) Fr. - Pavučinec tupý (MYK)
  69. LC Cortinarius parvannulatus Kühner - Pavučinec cedrový (MYK)
  70. DD Cortinarius porphyropus (Alb. & Schwein.) Fr. - Pavučinec porfyronohý (MYK)
  71. DD Cortinarius spilomeus (Fr.) Fr. - Pavučinec skvrnitý (MYK)
  72. VU Cortinarius uliginosus Berk. - Pavučinec bažinný (MYK)
  73. LC Cortinarius pholideus (Lilj.) Fr. - Pavučinec šupinatý (MYK)
  74. LC Cortinarius sommerfeltii Høil. - Pavučinec Sommerfeltův (MYK)
  75. LC Corticium roseum Pers. - Kornatec růžový (SLG)
  76. LC Crepidotus cesatii (Rabenh.) Sacc. - Trepkovitka Cesatiho (SLG)
  77. LC Crepidotus luteolus Sacc. - Trepkovitka žlutavá (SHR-SLG)
  78. LC Crepidotus variabilis (Pers.) P. Kumm. - Trepkovitka měnlivá (SLG)
  79. NT Cudoniella clavus (Alb. & Schwein.) Dennis - Vodnička potoční (SLG-SHR)
  80. LC/V Cudoniella junciseda (Velen.) Dennis - Vodnička sítinová (SGR)
  81. NT Cuphophyllus pratensis (Fr.) Bon - Voskovka luční (STR)
  82. LC/V Cuphophyllus virgineus (Wulfen) Kovalenko - Voskovka panenská (STR)
  83. LC Cystoderma amianthinum (Scop.) Fayod - Zrnivka osinková (STR)
  84. LC Cystodermella granulosa (Batsch) Harmaja - Zrnivka obecná (STR)
  85. LC Dacrymyces lacrymalis (Pers.) Sommerf. - Kropilka slzovitá (SLG)
  86. LC Dacrymyces stillatus Nees - Kropilka rosolovitá (SLG)
  87. LC Daedaleopsis confragosa (Bolton) J. Schröt. - Síťkovec načervenalý (SPLG)
  88. LC/V Deconica magica (Svrček) Noordel. - Lysohlávka magická (STR)
  89. LC Delicatula integrella (Pers.) Fayod - Žebernatka maličká (SLG)
  90. LC Diatrype bullata (Hoffm.) Fr. - Korovitka vakovitá (SLG)
  91. LC Diatrypella favacea (Fr.) Ces. & De Not. - Polštářnatka březová (SLG)
  92. LC/V Entoloma bisporigerum (P.D. Orton) Noordel. - Závojenka dvouvýtrusá (STR)
  93. LC/V Entoloma caesiocinctum (Kühner) Noordel. - Závojenka namodralá (STR)
  94. LC/V Entoloma cetratum (Fr.) M.M. Moser - Závojenka štítovitá (STR)
  95. LC/V Entoloma chalybeum (Pers.) Noordel. - Závojenka ocelová (STR)
  96. LC Entoloma clandestinum (Fr.) Noordel. - Závojenka tajná (STR)
  97. LC Entoloma conferendum (Britzelm.) Noordel. - Závojenka křížovýtrusá (STR)
  98. LC/V Entoloma cuspidiferum (Kühner & Romagn.) Noordel. - Závojenka kuželovitá (SMC)
  99. LC/V Entoloma formosum (Fr.) Noordel. - Závojenka sličná (STR)
  100. LC/V Entoloma infula (Fr.) Noordel. - Závojenka růžovolupenná (STR)
  101. LC/V Entoloma jubatum (Fr.) P. Karst. - Závojenka sazolupenná (STR)
  102. LC/V Entoloma lividocyanulum (Kühner) M.M. Moser - Závojenka olovově modrá (STR)
  103. LC/V Entoloma longistriatum (Peck) Noordel. - Závojenka rýhovaná (STR)
  104. CR Entoloma mougeotii (Fr.) Hesler - Závojenka Mougeotova (STR)
  105. LC/V Entoloma neglectum (Lasch) Arnolds - Závojenka zanedbaná (STR)
  106. NT Entoloma porphyrophaeum (Fr.) P. Karst. - Závojenka šedohnědá (STR)
  107. LC/V Entoloma prunuloides (Fr.) Quél. - Závojenka mechovkovitá (STR)
  108. LC/V Entoloma solstitiale (Fr.) Noordel. - Závojenka letní (STR)
  109. LC Entoloma sericatum (Britzelm.) Sacc. - Závojenka hladká (STR)
  110. LC Entoloma sericeum Quél. - Závojenka hedvábná (STR)
  111. LC/V Entoloma sphagnorum (Romagn. & J. Favre) Bon & Courtec. - Závojenka rašeliníková (SSF)
  112. LC Exidia pithya Fr. - Černorosol smrkový (SLG)
  113. LC Exidia plana (F.H. Wigg.) Donk - Černorosol bukový (SLG)
  114. LC Exidia recisa (Ditmar) Fr. - Černorosol terčovitý (SLG)
  115. LC Exobasidium vaccinii (Fuckel) Woronin - Plíška brusinková (PLG)
  116. LC Fomes fomentarius (L.) J. J. Kickx - Troudnatec kopytovitý (SPLG)
  117. LC Fomitiporia punctata (Pilát) Murrill - Ohňovec tečkovaný (SPLG)
  118. LC Fomitopsis pinicola (Sw.) P. Karst. - Troudnatec pásovaný (SPLG)
  119. LC Galerina atkinsoniana A.H. Sm. - Čepičatka Atkinsonova (STR)
  120. LC Galerina clavata (Velen.) Kühner - Čepičatka řídkolupenná (STR)
  121. LC/V Galerina hybrida Kühner - Čepičatka smíšená (SSF)
  122. DD Galerina jaapii A.H. Sm. & Singer - Čepičatka mokřadní (STR)
  123. LC/V Galerina lacustris A.H. Sm. - Čepičatka vlhkomilná (STR)
  124. LC Galerina marginata (Batsch) Kühner - Čepičatka jehličnanová (SLG)
  125. LC Galerina mairei Boutev. & P.A. Moreau - Čepičatka holeňová (SSF)
  126. LC Galerina paludosa (Fr.) Kühner - Čepičatka močálová (SSF)
  127. LC Galerina pumila (Pers.) M. Lange - Čepičatka helmovkovitá (SMC)
  128. LC Galerina vittiformis (Fr.) Singer - Čepičatka pruhovaná (STR)
  129. LC Ganoderma applanatum (Pers.) Pat. - Lesklokorka ploská (SPLG)
  130. LC/V Gliophorus psittacinus (Schaeff.) Herink - Voskovka papouščí (STR)
  131. LC Gloeophyllum sepiarium (Wulfen) P. Karst. - Trámovka plotní (SLG)
  132. LC/V Gloeoporus taxicola (Pers.) Gilb. & Ryvarden - Pórnovitka borová (SLG)
  133. LC Gymnopus aquosus (Bull.) Antonín & Noordel. - Penízovka vodnatá (STR)
  134. LC Gymnopus confluens (Pers.: Fr.) Antonín, Halling & Noordel. - Penízovka splývavá (STR)
  135. LC Hebeloma fusisporum Gröger & Zschiesch. - Slzivka vřetenovýtrusá (MYK)
  136. LC Hebeloma helodes J. Favre - Slzivka bažinná (MYK)
  137. LC Hebeloma incarnatulum A.H. Sm. - Slzivka dlouhotřenná (MYK)
  138. LC Hebeloma leucosarx P.D. Orton - Slzivka bělomasá (MYK)
  139. LC Hebeloma mesophaeum (Pers.) Quél. - Slzivka opásaná (MYK)
  140. LC Hemimycena candida (Bres.) Singer - Helmovka bělostná (STR)
  141. DD Hygrocybe cantharellus (Schwein.) Murrill - Voskovka lišková (SMC)
  142. EN Hygrocybe coccinea (Schaeff.) P. Kumm. - Voskovka šarlatová (STR)
  143. EN Hygrocybe coccineocrenata (P.D. Orton) M.M. Moser - Voskovka vroubkovaná (SSF)
  144. LC Hygrocybe conica var. conica (Schaeff.) P. Kumm. - Voskovka kuželovitá (STR)
  145. LC/V Hygrocybe conica var. conicopalustris R. Haller Aar. ex Heinem. - Voskovka kuželovitá rašelinná (SMC)
  146. NT Hygrocybe chlorophana (Fr.) Wünsche - Voskovka citrónová (STR)
  147. EN Hygrocybe helobia (Arnolds) Bon - Voskovka bažinná (STR)
  148. DD Hygrocybe insipida (J.E. Lange) M.M. Moser - Voskovka mírná (STR)
  149. LC Hygrocybe miniata (Fr.) P. Kumm. - Voskovka krvavá (STR)
  150. CR Hygrocybe nitrata (Pers.) Wünsche - Voskovka ledková (STR)
  151. LC/V Hygrocybe phaeococcinea (Arnolds) Bon - Voskovka jeřabinová (STR-SMC)
  152. EN Hygrocybe punicea (Fr.) P. Kumm. - Voskovka granátová (STR)
  153. CR Hygrocybe russocoriacea (Berk. & T.K. Mill.) P.D. Orton & Watling - Voskovka juchtová (STR)
  154. LC Hygrophoropsis aurantiaca (Wulfen) Maire - Lištička pomerančová (SLG-STR)
  155. LC/V Hygrophoropsis fuscosquamula P.D. Orton - Lištička hnědošupinná (STR)
  156. LC Hygrophorus agathosmus (Fr.) Fr. - Šťavnatka vonná (MYK)
  157. LC Hygrophorus hypothejus (Fr.) Fr. - Šťavnatka pomrazka (MYK)
  158. LC Hygrophorus pustulatus (Pers.) Fr. - Šťavnatka tečkovaná (MYK)
  159. LC Hymenoscyphus calyculus (Fr.) W. Phillips - Voskovička číškovitá (SLG)
  160. LC/V Hypholoma elongatum (Pers.) Ricken - Třepenitka prodloužená (SMC)
  161. VU Hypholoma myosotis (Fr.) M. Lange - Třepenitka pomněnková (SMC-SSF)
  162. LC Hypholoma polytrichi (Fr.) Ricken - Třepenitka ploníková (SMC)
  163. EN Hypholoma subericaeum (Fr.) Kühner - Třepenitka vlhkožijná (STR)
  164. LC Hypocrea pulvinata Fuckel - Masenka poduškovitá (SFG)
  165. LC Hypoxylon fuscum (Pers.) Fr. - Dřevomor hnědý (SLG)
  166. §/CR Inocybe cf. acuta Boud. - Vláknice mokřadní (MYK)
  167. LC Inocybe geophylla (Fr.) P. Kumm. - Vláknice zemní (MYK)
  168. LC Inocybe lacera (Fr.) P. Kumm. - Vláknice plsťovitá (MYK)
  169. LC Inocybe mixtilis (Britzelm.) Sacc. - Vláknice pomíchaná (MYK)
  170. LC Inocybe soluta Velen. - Vláknice hladká (MYK)
  171. LC Inonotus radiatus (Sowerby) P. Karst. - Rezavec lesknavý (SPLG)
  172. LC Laccaria laccata (Scop.) Cooke - Lakovka laková (MYK)
  173. LC Laccaria proxima (Boud.) Pat.) - Lakovka statná (MYK)
  174. LC Lachnum elongatisporum Baral - Chlupáček (SGR)
  175. LC Lachnum imbecille P. Karst. - Chlupáček (SGR)
  176. EN Lactarius aspideus (Fr.) Fr. - Ryzec lemovaný (MYK)
  177. LC Lactarius deterrimus Gröger - Ryzec smrkový (MYK)
  178. DD Lactarius fuliginosus (Fr.) Fr. - Ryzec sazový (MYK)
  179. LC Lactarius glyciosmus (Fr.) Fr. - Ryzec vonný (MYK)
  180. LC Lactarius helvus (Fr.) Fr. - Ryze hnědý (MYK)
  181. EN Lactarius lilacinus (Lasch) Fr. - Ryzec lilákový (MYK)
  182. LC Lactarius obscuratus (Lasch) Fr. - Ryzec olšový (MYK)
  183. DD Lactarius omphaliiformis Romagn. - Ryzec nálevkovitý (MYK)
  184. LC Lactarius picinus Fr. - Ryzec datlí (MYK)
  185. LC Lactarius pubescens Fr. - Ryzec pýřitý (MYK)
  186. LC Lactarius tabidus Fr. - Ryzec liškový (MYK)
  187. LC Lactarius torminosus (Schaeff.) Gray - Ryzec kravský (MYK)
  188. LC/V Lactarius trivialis (Fr.) Fr - Ryzec severský (MYK)
  189. LC Lactarius turpis Fr. - Ryzec šeredný (MYK)
  190. LC Lactarius vietus (Fr.) Fr. - Ryzec scvrklý (MYK)
  191. LC Leccinum cyaneobasileucum Lannoy & Estadès - Kozák šedohnědý (MYK)
  192. NT Leccinum holopus (Rostk.) Watling - Kozák bílý (MYK)
  193. NT Leccinum holopus var. aerugineum (Fr.) Šutara - Kozák bílý nazelenalý (MYK)
  194. LC Leccinum scabrum (Bull.) Gray - Kozák březový (MYK)
  195. NT Leccinum variicolor Watling - Kozák barvoměnný (MYK)
  196. VU Lentinus suavissimus Fr. - Houžovec vonný (SPLG)
  197. LC Lepista gilva (Pers.) Pat. - Strmělka plavá (STR)
  198. LC Lepista nuda (Bull.) Cooke - Čirůvka fialová (STR)
  199. LC Lepista sordida (Schumach.) Singer - Čirůvka špinavá (STR)
  200. EN Lycoperdon caudatum J. Schröt. - Pýchavka ocasatá (STR)
  201. LC Lycoperdon excipuliforme (Scop.) Pers. - Pýchavka palicovitá (STR)
  202. LC Lycoperdon lividum Pers. - Pýchavka hnědá (STR)
  203. LC/V Lycoperdon molle Pers. - Pýchavka čokoládová (STR)
  204. LC Lycoperdon perlatum Pers. - Pýchavka obecná (STR)
  205. LC Lycoperdon pratense Pers. - Pýchavka stlačená (STR)
  206. LC/V Marasmius curreyi Berk. & Broome - Špička Curreyova (SGR)
  207. LC Marasmius epiphyllus (Pers.) Fr. - Špička listová (STR)
  208. LC Marasmius limosus Quél. - Špička močálová (SGR)
  209. LC Marasmius wettsteinii Sacc. & P. Syd. - Špička Wettsteinova (STR)
  210. LC Marasmius oreades (Bolton) Fr. - Špička obecná (STR)
  211. LC/V Melanoleuca strictipes (P. Karst.) Jul. Schäff. - Tmavobělka světle medová (STR)
  212. LC/V Mitrula paludosa Fr. - Čapulka bahenní (STR)
  213. LC Mollisia benesuada (Tul.) W. Phillips - Terčenka (SLG)
  214. LC Mollisia cf. cinerea (Batsch) P. Karst. - Terčenka popelavá (SLG)
  215. LC Mycena acicula (Schaeff.) P. Kumm. - Helmovka jehličkovitá (STR)
  216. LC Mycena aurantiomarginata (Fr.) Quél. - Helmovka zlatobřitá (STR)
  217. LC Mycena epipterygia (Scop.) Gray - Helmovka slizká (STR-SLG)
  218. LC Mycena filopes (Bull.) P. Kumm. - Helmovka niťonohá (STR)
  219. LC Mycena galericulata (Scop.) Gray - Helmovka tuhonohá (SLG)
  220. LC Mycena galopus (Pers.) P. Kumm. - Helmovka mléčná (STR)
  221. LC/V Mycena latifolia (Peck) A.H. Sm. - Helmovka širokolupenná (STR)
  222. LC Mycena leptocephala (Pers.) Gillet - Helmovka ojíněná (STR-SLG)
  223. LC Mycena olivaceomarginata (Massee) Massee - Helmovka hnědobřitá (STR)
  224. LC Mycena sanguinolenta (Alb. & Schwein.) P. Kumm. - Helmovka krvavá (STR-SLG)
  225. LC/V Mycena pterigena (Fr.) P. Kumm. - Helmovka kapradinová (SFC)
  226. LC Mycena speirea (Fr.) Gillet - Helmovka tenkonohá (SLG-STR)
  227. LC Mycena zephirus (Fr.) P. Kumm. - Helmovka zefírová (STR)
  228. LC Mycetinis scorodonius (Fr.) A.W. Wilson & Desjardin - Špička česneková (STR)
  229. LC/V Myriosclerotinia sulcatula T. Schumach. & L.M. Kohn - Hlízenka ostřicová (SGR)
  230. LC Myriosclerotinia scirpicola (Rehm) N.F. Buchw. - Hlízenka skřípinová (SGR+D246)
  231. LC Naucoria alnetorum (Maire) Kühner & Romagn. - Kržatka olšinová (STR)
  232. LC Naucoria escharioides (Fr.) P. Kumm. - Kržatka oděná (STR)
  233. LC Naucoria salicis P.D. Orton - Kržatka vrbová (STR)
  234. LC Naucoria scolecina (Fr.) Quél. - Kržatka bažinná (STR)
  235. LC/V Naucoria sphagneti P.D. Orton - Kržatka rašeliníková (STR)
  236. LC Nectria cinnabarina (Tode) Fr. - Rážovka rumělková (SPLG)
  237. LC Nemania serpens (Pers.) Gray - Dřevomor plazivý (SLG)
  238. LC Orbilia cf. xanthostigma (Fr.) Fr. - Kruhovka olšová (SLG)
  239. LC Panaeolina foenisecii (Pers.) Maire - Kropenatec otavní (STR)
  240. LC Panaeolus acuminatus (Schaeff.) Quél. - Kropenatec zahrocený (STR)
  241. LC Panaeolus fimicola (Pers.) Gillet - Kropenatec tmavý (STR)
  242. LC Panaeolus papilionaceus (Bull.) Quél. - Kropenatec motýlovitý (SKP)
  243. LC/V Panellus serotinus (Schrad.) Kühner - Pařezník pozdní (SLG)
  244. LC Paxillus involutus (Batsch) Fr. - Čechratka podvinutá (MYK-SLG)
  245. LC Peniophora incarnata (Pers.) P. Karst. - Kornatka masová (SLG)
  246. LC Pezicula ocellata (Pers.) Seaver - Vyklenutka věnčená (SLG)
  247. LC/V Peziza limnaea Maas Geest. - Řasnatka mokřadní (STR)
  248. EN Phaeogalera stagnina (Fr.) Pegler & T.W.K. Young - Čepičatka bažinná (SPSF-SPMC)
  249. LC Phaeolus schweinitzii (Fr.) Pat - Hnědák Schweinitzův (SPLG)
  250. LC Phaeomarasmius erinaceus (Pers.) Scherff. ex Romagn. - Kržatka ježatá (SLG)
  251. LC Phellinus igniarius (L.) Quél. - Ohňovec obecný (SPLG)
  252. LC Phlebia tremellosa (Schrad.) Nakasone & Burds. - Dřevokaz rosolovitý (SLG)
  253. LC Pholiota adiposa (Batsch) P. Kumm. - Šupinovka slizká (SPLG)
  254. LC/V Pholiota alnicola (Fr.) Singer - Šupinovka olšová (SPLG)
  255. LC Phyllachora junci (Alb. & Schwein.) Fuckel - Puchýřka sítinová (SGR)
  256. NT Phyllotopsis nidulans (Pers.) Singer - Hlíva hnízdovitá (SLG)
  257. LC Picipes badius (Pers.) Zmitr. & Kovalenko - Hřib hnědý (MYK-SLG)
  258. LC Pilobolus crystallinus (F. H. Wigg.) Tode - Měchomršť krystalický (SKP)
  259. LC Piptoporus betulinus (Bull.) P. Karst. - Březovník obecný (SPLG)
  260. LC Pleurotus ostreatus (Jacq.) P. Kumm. - Hlíva ústřičná (SPLG)
  261. LC Plicaturopsis crispa (Pers.) D.A. Reid - Měkkouš kadeřavý (SLG)
  262. LC Pluteus cervinus (Schaeff.) P. Kumm. - Štítovka jelení (SLG)
  263. LC/V Pluteus leoninus (Schaeff.) P. Kumm. - Štítovka žlutá (SLG)
  264. LC Polyporus brumalis (Pers.) Fr. - Choroš poloplástvový (SLG)
  265. LC Polyporus ciliatus Fr. - Choroš brvitý (SLG)
  266. LC Postia alni Niemelä & Vampola - Bělochoroš drobný (SLG)
  267. LC Postia caesia (Schrad.) P. Karst. - Bělochoroš modravý (SLG)
  268. LC Postia fragilis (Fr.) Jülich - Bělochoroš křehký (SLG)
  269. LC Postia tephroleuca (Fr.) Jülich - Bělochoroš mírný (SLG)
  270. LC Pseudochaete tabacina (Sowerby) T. Wagner & M. Fisch. - Kožovka tabáková (SLG)
  271. LC Protostropharia semiglobata (Batsch) Redhead, Moncalvo & Vilgalys - Límcovka polokulovitá (SKP)
  272. LC Psathyrella candolleana (Fr.) Maire - Křehutka Candolleova (STR-SLG)
  273. LC Psathyrella tephrophylla (Romagn.) M.M. Moser - Křehutka špinavolupenná (SLG)
  274. EN Psathyrella typhae (Kalchbr.) - Křehutka orobincová (SGR)
  275. LC/V Pseudoomphalina kalchbrenneri (Bres.) Singer - Kalichovka Kachlbrennerova (STR)
  276. LC Psilocybe crobula (Fr.) Singer - Lysohlávka plevnatá (SLG-STR)
  277. LC Psilocybe semilanceata (Fr.) P. Kumm. - Lysohlávka kopinatá (STR)
  278. LC Psilocybe serbica M.M. Moser & E. Horak - Lysohlávka srbská (STR)
  279. LC Puccinia cf. phragmitis (Schumach.) Körn. - Rez rákosová (SGR)
  280. LC Pycnoporus cinnabarinus (Jacq.) P. Karst. - Outkovka rumělková (SPLG)
  281. LC Radulomyces molaris (Chaillet ex Fr.) M.P. Christ. - Struhák blanitý (SLG)
  282. CR Resinomycena saccharifera (Berk. & Broome) Redhead - Helmovka mizivá (SGR)
  283. LC Rhodocollybia butyracea f. asema (Fr.: Fr.) Antonín, Halling & Noordel. - Penízovka kuželovitá (STR)
  284. LC Rickenella fibula (Bull.) Raithelh. - Kalichovka oranžová (SPMC)
  285. LC/V Rickenella swartzii (Fr.) Kuyper - Kalichovka Swartzova (SPMC)
  286. LC Russula aeruginea Lindblad ex Fr. - Holubinka trávozelená (MYK)
  287. LC Russula atropurpurea (Krombh.) Britzelm. - Holubinka černonachová (MYK)
  288. LC Russula atrorubens Quél. - Holubinka tmavočervená (MYK)
  289. LC/V Russula aquosa Leclair - Holubinka vodnatá (MYK)
  290. LC Russula betularum Hora - Holubinka březová (MYK)
  291. LC Russula claroflava Grove - Holubinka chromová (MYK)
  292. LC Russula exalbicans (Krapf) Melzer - Holubinka parková (MYK)
  293. LC Russula foetens Pers. - Holubinka smrdutá (MYK)
  294. LC/V Russula intermedia P. Karst. - Holubinka Lundelova (MYK)
  295. LC/V Russula laccata Huijsman - Holubinka norská (MYK)
  296. LC Russula nauseosa (Pers.) Fr. - Holubinka raná (MYK)
  297. LC Russula ochroleuca Fr. - Holubinka hlínožlutá (MYK)
  298. LC Russula paludosa Britzelm. - Holubinka jahodová (MYK)
  299. LC Russula queletii Fr. - Holubinka Queletova (MYK)
  300. LC Russula sardonia Fr. - Holubinka jízlivá (MYK)
  301. VU Russula sphagnicola Socha - Holubinka rašeliníková (MYK)
  302. DD Russula subrubens (J.E. Lange) Bon - Holubinka mokřadní (MYK)
  303. LC Russula xerampelina (Schaeff.) Fr. - Holubinka révová (MYK)
  304. LC Scutellinia cf. scutellata (L.) Lambotte - Kosmatka štítovitá (SLG)
  305. LC Schizophyllum commune Fr. - Klanolístka obecná (SLG)
  306. LC Schizopora radula (Pers.) Hallenb. - Pórnovitka obecná (SLG)
  307. LC Skeletocutis amorpha (Fr.) Kotl. & Pouzar - Kostrovka beztvará (SLG)
  308. LC Skeletocutis carneogrisea A. David - Kostrovka šedavá (SLG)
  309. LC Scutellinia cf. scutellata (L.) Lambotte - Kosmatka štítovitá (SLG)
  310. LC Scutellinia subhirtella Svrček - Kosmatka chloupkatá (SLG)
  311. LC/V Scutellinia umbrarum (Fr.) Lambotte - Kosmatka (STR)
  312. LC Simocybe centunculus (Fr.) P. Karst. - Kržatka hnědoolivová (SLG)
  313. LC Sirococcus conigenus (DC.) P.F. Cannon & Minter - (SST)
  314. LC Sphagnurus paluster (Peck) Redhead & V. Hofstetter - Penízovka rašeliníková (SSF)
  315. LC Stereum hirsutum (Willd.) Pers. - Pevník chlupatý (SLG)
  316. LC Stereum rugosum Pers. - Pevník korkovitý (SPLG)
  317. LC Strobilurus esculentus (Wulfen) Singer - Penízovka smrková (SST)
  318. EN Stropharia albonitens (Fr.) Quél. - Límcovka bílá (STR)
  319. LC Suillus variegatus (Sw.) Richon & Roze - Hřib strakoš (MYK)
  320. LC/V Tephrocybe baeosperma (Romagn.) M.M. Moser - Penízovka (STR)
  321. LC Thelephora terrestris Ehrh. - Plesňák zemní (MYK)
  322. LC Trametes hirsuta (Wulfen) Pilát - Outkovka chlupatá (SPLG)
  323. LC Trametes suaveolens (L.) Fr. - Outkovka vonná (SPLG)
  324. LC Trametes versicolor (L.) Lloyd - Outkovka pestrá (SPLG)
  325. LC Tremella foliacea Pers. - Rosolovka listovitá (SLG [SPFG?])
  326. LC Tremella mesenterica Retz. - Rosolovka mozkovitá (SLG [SPFG?])
  327. LC Trichaptum abietinum (Dicks.) Ryvarden - Bránovitec jedlový (SLG)
  328. LC Trichobelonium kneiffii (Wallr.) J. Schröt. - Plstnatka rákosová (SGR)
  329. EN Trichoglossum hirsutum (Pers.) Boud. - Jazourek srstnatý (SMC-STR)
  330. LC Tricholoma fulvum (Fr.) Bigeard & H. Guill. - Čirůvka žlutohnědá (MYK)
  331. LC Tubaria conspersa (Pers.) Fayod - Kržatka poprášená (STR-SLG)
  332. LC Tubaria furfuracea (Pers.) Gillet - Kržatka otrubičnatá (STR-SLG)
  333. NT Vibrissea truncorum (Alb. & Schwein.) Fr. - Míhavka vodní (SLG)
  334. LC Xylaria hypoxylon (L.) Grev. - Dřevnatka parohatá (SLG)
  335. LC Vuilleminia alni Boidin, Lanq. & Gilles - Větvovka olšová (SLG)

 

3) Seznam hub vybraných lesních biotopů vyšších poloh centrální části Českomoravské vrchoviny

Makromycety lesních stanovišť se zaměřením na jedlobučiny, bučiny, suťové lesy, mokřadní olšiny a smrčiny

Marek Brom (2017)

Použité zkratky a barevné zvýraznění viz metodika.

  1. EN Adelphella babingtonii (Sacc.) Pfister, Matočec & I. Kušan - Bochníček potoční (SLG)
  2. LC/V Agaricus essettei Bon - Pečárka hlíznatá (STR)
  3. LC Agaricus impudicus (Rea) Pilát - Pečárka necudná (STR)
  4. LC Agaricus semotus Fr. - Pečárka odlišná (STR)
  5. LC Agrocybe praecox (Pers.) Fayod - Polnička raná (SLG)
  6. LC/V Aleurodiscus amorphus Rabenh. - Škrobnatec jedlový (SLG)
  7. LC/V Alutaceodontia alutacea (Fr.) Hjortstam & Ryvarden - Kornatec tenkovýtrusý (SLG)
  8. LC Amanita battarrae (Boud.) Bon - Muchomůrka žlutoolivová (MYK)
  9. LC Amanita citrina (Schaeff.) Pers. - Muchomůrka citronová (MYK)
  10. LC Amanita crocea (Quél.) Singer - Muchomůrka šafránová (MYK)
  11. LC/V Amanita magnivolvata Aalto - Muchomůrka velkopochvá (MYK)
  12. LC Amanita muscaria (L.) Lam. - Muchomůrka červená (MYK)
  13. LC/V Amanita pachyvolvata (Bon) Krieglst. - Muchomůrka tlustopochvá (MYK)
  14. LC/V Amanita phalloides (Vaill. ex Fr.) Link - Muchomůrka zelená (MYK)
  15. LC Amanita regalis (Fr.) Michael - Muchomůrka královská (MYK)
  16. LC Amanita rubescens Pers. - Muchomůrka růžovka (MYK)
  17. LC Amanita spissa (Fr.) P. Kumm. - Muchomůrka šedivka (MYK)
  18. DD Amanita submembranacea (Bon) Gröger - Muchomůrka šedoblanitá (MYK)
  19. LC Amanita vaginata (Bull.) Lam. - Muchomůrka obecná (MYK)
  20. LC/V Amanita virosa (Fr.) Bertill. - Muchomůrka jízlivá (MYK)
  21. LC Amphinema byssoides (Pers.) J. Erikss. - Pavučiník třásnitý (MYK)
  22. LC Ampulloclitocybe clavipes (Pers.) Redhead, Lutzoni, Moncalvo & Vilgalys - Strmělka kyjonohá (MYK)
  23. LC Amylostereum areolatum (Chaillet) Boidin - Pevníkovec ztlustlý (SLG)
  24. LC/V Amylostereum chailletii (Pers.) Boidin - Pevníkovec tenký (SLG)
  25. LC Annulohypoxylon cohaerens (Pers.) Y. M. Ju, J. D. Rogers & H. M. Hsieh - Dřevomor ranový (SLG)
  26. LC Annulohypoxylon multiforme (Fr.) Y. M. Ju, J. D. Rogers & H. M. Hsieh - Dřevomor mnohotvarý (SLG)
  27. VU Antrodia crassa (P. Karst.) Ryvarden - Pórnatka tlustá (SLG)
  28. LC/V Antrodia gossypium (Speg.) Ryvarden - Pórnatka rozlitá (SLG)
  29. LC Antrodia serialis (Fr.) Donk - Outkovka řadová (SLG)
  30. LC/V Antrodia sinuosa (Fr.) P. Karst. - Outkovka zprohýbaná (SLG)
  31. LC Antrodiella faginea Vampola & Pouzar - Outkovečka buková (SLG)
  32. NT Antrodiella mentschulensis (Pilát ex Pilát) Ryvarden - Outkovečka naoranžovělá (SLG)
  33. LC/V Antrodiella onychoides (Egeland) Niemelä - Outkovečka bezpřezkatá (SLG)
  34. LC/V Antrodiella pallescens (Pilát) Niemelä & Miettinen - Outkovečka bledá (SLG)
  35. LC Antrodiella parasitica Vampola - Outkovečka cizopasná (SLG)
  36. LC Antrodiella serpula (P. Karst.) Spirin & Niemelä - Outkovečka Höhnelova (SLG)
  37. LC/V Armillaria cepistipes Velen. - Václavka cibulkotřenná (SPLG)
  38. LC Armillaria ostoyae (Romagn.) Herink - Václavka smrková (SPLG)
  39. LC Ascocoryne cylichnium (Tul.) Korf - Čihovitka masová (SLG)
  40. LC/V Ascocoryne sarcoides (Jacq.) W. J. Groves & Wilson - Čihovitka větší (SLG)
  41. LC Ascodichaena rugosa Butin - (PLG)
  42. §§/VU Ascotremella faginea (Peck) Seaver - Mozkovka rosolovitá (SLG)
  43. LC Athelia decipiens (Höhn. & Litsch.) J. Erikss. - Kornatečka bělavá (SLG)
  44. LC Athelia epiphylla Pers. - Kornatečka listomilná (SLG)
  45. LC/V Athelia pyriformis (M.P. Christ.) Jülich - Kornatečka hruškovýtrusá (SLG)
  46. LC Aurantiporus fissilis (Berk. & M. A. Curtis) H. Jahn ex Ryvarden - Bělochoroš jabloňový (SPL)
  47. LC Auricularia auricula-judae (Bull.) Quél. - Bolcovitka ucho Jidášovo (SLG)
  48. LC/V Auricularia mesenterica (Dicks.) Pers. - Bolcovitka mozkovitá (SLG)
  49. LC Basidioradulum radula (Fr.) Nobles - Kornatec okrouhlý (SLG)
  50. LC Belonidium cf. sulphureum (Pers.) Raitv. - Kustřebička sírová (SLG)
  51. LC Bertia moriformis (Tode) De Not. - Morušovka bradavčitá (SLG)
  52. LC Biscogniauxia nummularia (Bull.) Kuntze - Káčovka penízková (SLG)
  53. LC Bisporella citrina (Batsch) Korf & S. E. Carp. - Voskovička citronová (SLG)
  54. LC Bisporella pallescens (Pers.) S. E. Carp. & Korf - Voskovička bledavá (SLG)
  55. LC Bjerkandera adusta (Willd.) P. Karst. - Šedopórka osmahlá (SPLG)
  56. LC Bjerkandera fumosa (Pers.) P. Karst. - Šedopórka zakouřená (SPLG)
  57. LC/V Bolbitius reticulatus (Pers.) Ricken - Slzečník síťnatý (SLG)
  58. LC Boletus edulis Bull. - Hřib smrkový (MYK)
  59. LC Boletus ferrugineus Schaeff. - Hřib osmahlý (MYK)
  60. LC Boletus reticulatus Schaeff. - Hřib dubový (MYK)
  61. LC/V Bondarzewia montana (Quél.) Singer - Bondarcevka horská (SPLG)
  62. LC Botryobasidium aureum Parmasto - Pavučiník zlatý (SLG)
  63. LC Botryobasidium conspersum J. Erikss. - Pavučiník vločkatý (SLG)
  64. LC Botryobasidium subcoronatum (Höhn. & Litsch.) Donk - Pavučiník obecný (SLG)
  65. LC Botryobasidium vagum (Berk. & M. A. Curtis) D.P. Rogers - Pavučiník člunkovýtrusý (SLG)
  66. LC Botryohypochnus isabellinus (Fr.) J. Erikss. - Pavučiník izabelový (SLG)
  67. LC/V Bovista nigrescens Pers. - Prášivka černající (STR)
  68. LC Bulgaria inquinans (Pers.) Fr. - Klihatka černá (SLG)
  69. LC/V Bulgariella pulla (Fr.) P. Karst. - Klihatečka pochmurná (SLG)
  70. LC/V Byssocorticium efibulatum Hjortstam & Ryvarden - Pavučiník bezpřezkatý (SLG)
  71. LC Byssomerulius corium (Pers.) Parmasto - Dřevokaz papírovitý (SLG)
  72. LC/V Callistosporium pinicola Arnolds - Penízovka troudní (SLG)
  73. LC Caloboletus calopus (Pers.) Vizzini - Hřib kříšť (MYK)
  74. LC Calocera cornea (Batsch) Fr. - Krásnorůžek rohovitý (SLG)
  75. LC Calocera viscosa (Pers.) Fr. - Krásnorůžek lepkavý (SLG)
  76. LC Camarops polysperma (Mont.) J. H. Miller - Bolinka mnohovýtrusá (SLG)
  77. §§§/NT Camarops tubulina (Alb. & Schwein.) Shear - Bolinka černohnědá (SLG)
  78. LC Cantharellus amethysteus (Quél.) Sacc. - Liška amethystová (MYK)
  79. LC Cantharellus cibarius Fr. - Liška obecná (MYK)
  80. VU Cantharellus friesii Quél. - Liška Friesova (MYK)
  81. LC Cantharellus tubaeformis Fr. - Liška nálevkovitá (MYK)
  82. LC Ceraceomyces serpens (Tode) Ginns - Voskovec hnědnoucí (SLG)
  83. LC/V Ceraceomyces violascens (Fr.) Jülich - Voskovec cystidový (SLG)
  84. LC Cerrena unicolor (Bull.) Murrill - Outkovka jednobarvá (SPLG)
  85. LC Ceriporia excelsa S. Lundell ex Parmasto - Pórnatka nádherná (SLG)
  86. LC/V Ceriporia purpurea (Fr.) Donk - Pórnatka purpurová (SLG)
  87. LC Ceriporia reticulata (Hoffm.) Domański - Pórnatka síťkovitá (SLG)
  88. LC Ceriporia viridans (Berk. & Broome) Donk - Pórnatka zelenající (SLG)
  89. LC/V Ceriporiopsis gilvescens (Bres.) Dománski - Pórnatka bledoplavá (SLG)
  90. LC/V Ceriporiopsis mucida (Pers.) Gilb. & Ryvarden - Pórnatka Donkova (SLG)
  91. LC Cinereomyces lindbladii (Berk.) Jülich - Pórnatka popelavá (SLG)
  92. LC/V Clavicorona pyxidata (Pers.) Doty - Korunokyjka svícnovitá (SLG)
  93. LC Clavulina cinerea (Bull.) J. Schröt. - Kuřátečko popelavé (STR)
  94. LC Clavulina coralloides (L.) J. Schröt. - Kuřátečko hřebenité (STR)
  95. LC Climacocystis borealis (Fr.) Kotl. & Pouzar - Plstnateček severský (SPLG)
  96. LC/V Climacodon septentrionalis (Fr.) P. Karst. - Šindelovník severský (SPLG)
  97. LC Clitocybe costata Kühner & Romagn. - Strmělka kosťovitá (MYK)
  98. LC Clitocybe nebularis (Batsch) Quél. - Strmělka mlženka (MYK)
  99. LC Clitocybe odora (Bull.) P. Kumm. - Strmělka anýzová (MYK)
  100. LC Clitocybe phaeophthalma (Pers.) Kuyper - Strmělka vodopisná (MYK)
  101. LC Clitocybe phyllophila (Pers.) P. Kumm. - Strmělka listomilná (MYK)
  102. LC/V Clitocybe subbulbipes Murrill - Strmělka cibulkatá (SLG)
  103. LC/V Clitocybe truncicola (Peck) Sacc. - Strmělka kmenová (SPLG)
  104. LC Clitocybe vibecina (Fr.) Quél. - Strmělka žlábkovitá (MYK)
  105. LC Clitopilus daamsii Noordel. - Mechovka Daamsova (SLG)
  106. LC Clitopilus prunulus (Scop.) P. Kumm. - Mechovka obecná (MYK)
  107. LC Collybia cirrhata (Schumach.) P. Kumm. - Penízovka řásnatá (SFG)
  108. LC Collybia cookei (Bres.) J. D. Arnold - Penízovka Cookeova (SFG)
  109. LC/V Conferticium ochraceum (Fr.) Hallenb. - Konferticium hladkovýtrusé (SLG)
  110. LC Coniophora arida (Fr.) P. Karst. - Popraška tenká (SLG)
  111. LC Coniophora puteana (Schumach.) P. Karst. - Popraška sklepní (SLG)
  112. LC Conocybe aporos Kits van Wav. - Čepičatka bezpórá (STR)
  113. LC Conocybe semiglobata Kühner & Watling - Sametovka polokulovitá (STR)
  114. CR Conocybe subpubescens P.D. Orton - Sametovka prstovitá (SLG-STR)
  115. LC Coprinellus callinus (M. Lange & A. H. Sm.) Vilgalys, Hopple & Jacq. Johnson - Hnojník netrpělivý (STR)
  116. LC Coprinellus disseminatus (Pers.) J. E. Lange - Hnojník nasetý (SPLG)
  117. LC Coprinellus domesticus (Bolton) Vilgalys, Hopple & Jacq. Johnson - Hnojník domácí (SLG-STR)
  118. LC Coprinellus micaceus (Bull.) Vilgalys, Hopple & Jacq. Johnson - Hnojník třpytivý (SLG)
  119. LC Coprinellus radians (Desm.) Vilgalys, Hopple & Jacq. Johnson - Hnojník paprskový (SLG)
  120. DD Coprinellus silvaticus (Peck) Gminder - Hnojník lesní (SLG)
  121. LC Coprinellus sp. - Hnojník (SLG)
  122. LC/V Coprinellus truncorum (Scop.) Redhead, Vilgalys & Moncalvo - Hnojník kmenový (SLG)
  123. LC Coprinellus xanthothrix (Romagn.) Vilgalys, Hopple & Jacq. Johnson - Hnojník žlutochlupý (STR-SLG)
  124. LC Coprinopsis atramentaria (Bull.) Redhead, Vilgalys & Moncalvo - Hnojník inkoustový (STR-SLG)
  125. LC Coprinopsis lagopus (Fr.) Redhead, Vilgalys & Moncalvo - Hnojník zaječí (SLG-STR)
  126. DD Coprinopsis spelaiophila (Bas & Uljé) Redhead, Vilgalys & Moncalvo - Hnojník trvanlivý (SLG)
  127. LC/V Coprinus leiocephalus P.D. Orton - Hnojník žlutohlavý (SLG)
  128. LC Coriolopsis gallica (Fr.) Ryvarden - Outkovka francouzská (SLG)
  129. LC Cortinarius anomalus (Fr.) Fr. - Pavučinec odchylný (MYK)
  130. DD Cortinarius balteatus (Fr.) Fr. - Pavučinec fialovolilákový (MYK)
  131. LC Cortinarius bolaris (Pers.) Fr. - Pavučinec červenošupinatý (MYK)
  132. LC/V Cortinarius lignicola Bidaud - Pavučinec dřevožijný (MYK)
  133. LC Cortinarius sanguineus (Wulfen) Fr. - Pavučinec krvavý (MYK)
  134. LC Cortinarius sp. (podrod Telamonia) - Pavučinec (MYK)
  135. LC Cortinarius sp. (podrod Telamonia) - Pavučinec (MYK)
  136. LC Cortinarius sp. (podrod Telamonia) - Pavučinec (MYK)
  137. LC Cortinarius sp. (podrod Telamonia) - Pavučinec (MYK)
  138. LC Cortinarius violaceus (L.) Gray - Pavučinec fialový (MYK)
  139. LC Craterellus cornucopioides (L.) Pers. - Stroček trubkovitý (MYK)
  140. LC/V Crepidotus applanatus (Pers.) P. Kumm. - Trepkovitka zploštělá (SLG)
  141. LC/V Crepidotus calolepis (Fr.) P. Karst. - Trepkovitka šupinkatá (SLG)
  142. LC/V Crepidotus carpaticus Pilát - Trepkovitka karpatská (SLG)
  143. LC Crepidotus epibryus (Fr.) Quél. - Trepkovitka běloučká (STR)
  144. LC Crepidotus mollis (Schaeff.) Staude - Trepkovitka měkká (SLG)
  145. LC/V Crepidotus subverrucisporus Pilát - Trepkovitka tečkovaná (SLG)
  146. LC Crepidotus variabilis (Pers.) P. Kumm. - Trepkovitka měnlivá (SLG)
  147. LC/V Crustoderma dryinum (Berk. & M. A. Curtis) Parmasto - Kornatec skořicový (SLG)
  148. EN Crustomyces subabruptus (Bourdot & Galzin) Jülich - Zubatka tvrdá (SLG)
  149. LC Cryptocoryneum condensatum (Wallr.) E. W. Mason & S. Hughes ex S. Hughes - (SLG)
  150. NT Cudoniella clavus (Alb. & Schwein.) Dennis - Vodnička potoční (SLG-STR)
  151. LC/V Cyanoboletus pulverulentus (Opat.) Gelardi, Vizzini & Simonini - Hřib modračka (MYK)
  152. LC Cyathus striatus (Huds.) Willd. - Číšenka rýhovaná (SLG)
  153. LC Cylindrobasidium evolvens (Fr.) Jülich - Kornatec rozvitý (SLG)
  154. LC Cyphellopsis anomala (Pers.) Donk - Číšovec nahloučený (SLG)
  155. LC Cystoderma amianthinum (Scop.) Fayod - Zrnivka osinková (STR)
  156. LC Cystoderma carcharias (Pers.) Fayod - Zrnivka žraločí (STR-SLG)
  157. LC/V Cystoderma subvinaceum A.H. Sm. - Zrnivka (SLG)
  158. LC Cystodermella granulosa (Batsch) Harmaja - Zrnivka obecná (STR-SLG)
  159. EN Cystolepiota bucknallii (Berk. & Broome) Singer & Clémençon - Bedla Bucknallova (STR)
  160. LC Cystolepiota seminuda (Lasch) Bon - Bedla polonahá (STR)
  161. LC/V Dacrymyces enatus (Berk. & M. A. Curtis) Massee - Kropilka hnědá (SLG)
  162. LC Dacrymyces lacrymalis (Pers.) Nees - Kropilka slzovitá (SLG)
  163. LC Dacrymyces minor Peck - Kropilka menší (SLG)
  164. LC Dacrymyces stillatus Nees - Kropilka rosolovitá (SLG)
  165. LC Dacrymyces variisporus McNabb - Kropilka terčovitá (SLG)
  166. LC/V Dacryobolus karstenii (Bres.) Oberw. ex Parmasto - Kornatec Karstenův (SLG)
  167. LC Daedalea quercina (L.) Pers. - Síťkovec dubový (SPLG)
  168. LC Daedaleopsis confragosa (Bolton) J. Schröt. - Síťkovec načervenalý (SPLG)
  169. LC Datronia mollis (Sommerf.) Donk - Outkovka měkká (SPLG)
  170. LC Delicatula integrella (Pers.) Fayod - Žebernatka maličká (SLG)
  171. LC Dendrothele acerina (Pers.) P. A. Lemke - Kornatec javorový (SLG)
  172. LC Dendrothele alliacea (Quél.) P. A. Lemke - Kornatec pórkový (SLG)
  173. CR Dendrothele wojewodae Pouzar - Kornatec Wojewodův (SLG)
  174. LC/V Dentipellis fragilis (Pers.) Donk - Ostnateček křehký (SLG)
  175. LC Diatrype decorticata (Pers.) Rappaz - Korovitka popraskaná (buková) (SLG)
  176. LC Diatrype disciformis (Hoffm.) Fr. - Korovitka terčovitá (SLG)
  177. LC Diatrypella favacea (Fr.) Ces. & De Not. - Polštářnatka březová (SLG)
  178. LC Dumontinia tuberosa (Bull.) L. M. Kohn - Hlízenka sasanková (PHR)
  179. LC/V Durandiella gallica M. Morelet - (SLG)
  180. LC Elaphomyces granulatus Fr. - Jelenka obecná (STR)
  181. LC Endoxyla rostrata (Tode) Munk - (SFG)
  182. LC Entoloma conferendum (Britzelm.) Noordel. - Závojenka křížovýtrusá (STR)
  183. EN Entoloma euchroum (Pers.) Donk - Závojenka modrá (STR-SLG)
  184. LC/V Entoloma formosum (Fr.) Noordel. - Závojenka sličná (STR)
  185. LC Entoloma hirtipes (Schumach.) M.M. Moser - Závojenka slanečková (STR)
  186. NT Entoloma nitidum Quél. - Závojenka lesklá (STR)
  187. DD Entoloma placidum (Fr.) Zerova - Závojenka buková (STR-SLG)
  188. LC Entoloma pleopodium (Bull.) Noordel. - Závojenka játrová (STR)
  189. LC Entoloma rhodopolium (Fr.) P. Kumm. - Závojenka vmáčklá (STR)
  190. LC Entoloma sericatum (Britzelm.) Sacc. - Závojenka hedvábná (STR)
  191. LC Entoloma undatum (Fr.) M. M. Moser - Závojenka zvlněná (STR)
  192. LC Entoloma vernum S. Lundell - Závojenka jarní (STR)
  193. LC Eutypa maura (Fr.) Sacc. - Bradavkatka javorová (SLG)
  194. LC Eutypa spinosa (Pers.) Tul. & C. Tul. - Bradavkatka ostnitá (SLG)
  195. LC Eutypella quaternata (Pers.) Rappaz - Bradavkatka čtyřčetná (SLG)
  196. NT Exidia cartilaginea S. Lundell & Neuhoff - Černorosol chrupavčitý (SLG)
  197. LC Exidia pithya Fr. - Černorosol smrkový (SLG)
  198. LC Exidia plana (F.H. Wigg.) Donk - Černorosol bukový (SLG)
  199. LC Exidia saccharina Fr. - Černorosol borový (SLG)
  200. LC Exidia truncata Fr. - Černorosol uťatý (SLG)
  201. LC Fibulomyces mutabilis (Bres.) Jülich - Kornatečka proměnlivá (SLG)
  202. LC Flammulaster carpophilus (Fr.) Earle - Kržatka plodomilná (STR-SCP)
  203. EN Flammulaster limulatus (Fr. ex Weinm.) Watling - Kržatka šikmá (SLG)
  204. EN Flammulaster muricatus (Fr.) Watling - Kržatka ostnitá (SLG)
  205. LC Flammulina velutipes (Curtis) Singer - Penízovka sametonohá (SLG)
  206. EN Flaviporus citrinellus (Niemelä & Ryvarden) Ginns - Outkovečka citrónová (SLG)
  207. LC Fomes fomentarius (L.) J. J. Kickx - Troudnatec kopytovitý (SPLG)
  208. LC Fomitiporia punctata (Pilát) Murrill - Ohňovec tečkovaný (SPLG)
  209. LC Fomitopsis pinicola (Sw.) P. Karst. - Troudnatec pásovaný (SPLG)
  210. NT Fomitopsis rosea (Alb. & Schwein.) P. Karst. - Troudnatec růžový (SPLG)
  211. LC Fuscoporia contigua (Pers.) G. Cunn. - Ohňovec dotýkavý (SLG)
  212. LC Fuscoporia ferruginosa (Schrad.) Murrill - Ohňovec rezavý (SLG)
  213. LC Galerina cf. hypnorum (Schrank) Kühner - Čepičatka mechová (SPMC)
  214. LC Galerina marginata (Batsch) Kühner - Čepičatka jehličnanová (SLG)
  215. LC/V Galerina triscopa (Fr.) Kühner - Čepičatka pařezová (SLG)
  216. LC Galzinia incrustans (Höhn. & Litsch.) Parmasto - (SLG)
  217. LC Ganoderma applanatum (Pers.) Pat. - Lesklokorka ploská (SPLG)
  218. LC/V Ganoderma carnosum Pat. - Lesklokorka jehličnanová (SLG)
  219. CR Globulicium hiemale (Laurila) Hjortstam - Kornatec zimní (SLG)
  220. LC Gloeocystidiellum porosum (Berk. & M. A. Curtis) Donk - Kornateček okrovějící (SLG)
  221. EN Gloeohypochnicium analogum (Bourdot & Galzin) Hjortstam - Kornatec zápašný (SLG)
  222. LC Gloeophyllum abietinum (Bull.) P. Karst. - Trámovka jedlová (SLG)
  223. LC Gloeophyllum odoratum (Wulfen) Imazeki - Anýzovník vonný (SLG)
  224. LC Gloeophyllum sepiarium (Wulf.) P. Karsten - Trámovka plotní (SLG)
  225. LC/V Gloeoporus pannocinctus (Romell) J. Erikss. - Slizopórka nazelenalá (SLG)
  226. LC Gloiothele lactescens (Berk.) Hjortstam - Kornatec slzící (SLG)
  227. EN Granulobasidium vellereum (Ellis & Cragin) Jülich - Kornatec kůžičkovitý (SLG)
  228. LC Gymnopilus penetrans (Fr.) Murrill - Plaménka nevonná (SLG)
  229. LC Gymnopus androsaceus (L.) Della Maggiora & Trassinelli - Špička žíněná (STR-SLG)
  230. LC Gymnopus confluens (Pers.) Antonín, Halling & Noordel. - Penízovka splývavá (STR)
  231. LC Gymnopus dryophilus (Bull.) Murrill - Penízovka dubová (STR)
  232. LC Gymnopus hariolorum (Bull.) Antonín, Halling & Noordel - Penízovka věštecká (STR)
  233. LC Gymnopus perforans (Hoffm.) Antonín & Noordel. - Špička provrtaná (STR)
  234. LC Gymnopus peronatus (Bolton) Antonín, Halling & Noordel. - Penízovka hřebílkatá (STR)
  235. LC/V Gyromitra gigas (Krombh.) Cooke - Ucháč obrovský (STR-SLG)
  236. NT Gyrophanopsis polonensis (Bres.) Stalpers & P.K. Buchanan - Kornatka polská (SLG)
  237. LC Hapalopilus nidulans (Fr.) P. Karst. - Hlinák červenající (SLG)
  238. LC Hebeloma radicosum (Bull.) Ricken - Slzivka kořenující (SLG)
  239. LC Helminthosphaeria clavariarum (Desm.) Fuckel - Červovka kyjanková (PFG)
  240. LC/V Helvella acetabulum (L.) Quél. - Kališník obecný (STR)
  241. VU Helvella macropus (Pers.) P. Karst. - Chřapáč pýřitý (STR-SLG)
  242. EN Hemistropharia albocrenulata (Peck) Jacobsson & E. Larss. - Límcovka vroubkovaná (SLG)
  243. LC/V Henningsomyces candidus (Pers.) Kuntze - Číšovec trubkovitý (SLG)
  244. LC/V Henningsomyces puber (Romell ex W.B. Cooke) D.A. Reid - Číšovec pýřitý (SLG)
  245. LC/V Hericium coralloides (Scop.) Pers. - Korálovec bukový (SPLG)
  246. VU Hericium erinaceus (Bull.) Pers. - Korálovec ježatý (SPLG)
  247. NT Hericium flagellum (Scop.) Pers. - Korálovec jedlový (SPLG)
  248. LC/V Heterobasidion abietinum Niemelä & Korhonen - Kořenovník jedlový (SPLG)
  249. LC Heterobasidion parviporum Niemelä & Korhonen - Kořenovník smrkový (SPLG)
  250. §§§/DD Hohenbuehelia abietina Singer & Kuthan - Hlívička jedlová (SLG)
  251. EN Hohenbuehelia auriscalpium (Maire) Singer - Hlívička stopkatá (SLG)
  252. LC/V Hohenbuehelia grisea (Peck) Singer - Hlívička šedá (SLG)
  253. EN Holwaya mucida (Schulzer) Korf & Abawi - Voskovička černavá (SLG)
  254. LC/V Homophron cernuum (Vahl) Örstadius & E. Larss. - Křehutka nící (SPLG)
  255. LC/V Hydnocristella himantia (Schwein.) R. H. Petersen - Kavinovka lošákovitá (SLG)
  256. LC Hydnum repandum L. - LIšák zprohýbaný (MYK)
  257. LC Hydnum rufescens Pers. - LIšák ryšavý (MYK)
  258. LC/V Hydropus marginellus (Pers.) Singer - Ronivka troudní (SLG)
  259. LC/V Hydropus subalpinus (Höhn.) Singer - Ronivka podhorská (SLG-STR)
  260. LC Hygrocybe conica (Schaeff.) P. Kumm. - Voskovka kuželovitá (STR)
  261. LC Hygrocybe miniata (Fr.) P. Kumm. - Voskovka krvavá (STR)
  262. DD Hygrocybe substrangulata (Peck) P.D. Orton & Watling - Voskovka (STR)
  263. LC Hygrophoropsis aurantiaca (Wulfen) Maire - Lištička pomerančová (SLG-STR)
  264. LC/V Hygrophoropsis rufa (D.A. Reid) Knudsen - Lištička černošupinatá (SLG-STR)
  265. LC Hygrophorus eburneus (Bull.) Fr. - Šťavnatka slonovinová (MYK)
  266. LC/V Hygrophorus penarius Fr. - Šťavnatka buková (MYK)
  267. LC Hygrophorus pustulatus (Pers.) Fr. - Šťavnatka tečkovaná (MYK)
  268. LC/V Hymenochaete carpatica Pilát - Kožovka klenová (SLG)
  269. LC Hymenochaete rubiginosa (Fr.) Lév. - Kožovka rezavá (SLG)
  270. LC/V Hymenochaete ulmicola Corfixen & Parmasto - Kožovka jilmová (SLG)
  271. LC Hymenopellis radicata (Relhan) R.H. Petersen - Penízovka kořenující (SLG)
  272. LC Hymenoscyphus calyculus (Sowerby) W. Phillips - Voskovička číškovitá (SLG)
  273. LC Hymenoscyphus caudatus (P. Karst.) Dennis - Voskovička listová (STR)
  274. LC Hymenoscyphus fraxineus (T. Kowalski) Baral, Queloz & Hosoya - Voskovička jasanová (STR)
  275. LC Hymenoscyphus fructigenus (Bull.) Gray - Voskovička plodová (SCP)
  276. LC Hymenoscyphus serotinus (Pers.) W. Philips - Voskovička pozdní (SLG)
  277. LC Hyphoderma occidentale (D.P. Rogers) Boidin & Gilles - Kornatec (SLG)
  278. LC/V Hyphoderma roseocremeum (Bres.) Donk - Kornatec skvrnitý (SLG)
  279. LC Hyphoderma setigerum (Fr.) Donk - Kornatka septocystidová (SLG)
  280. LC/V Hyphodontia alutaria (Burt) J. Erikss. - Kornatec kožově žlutý (SLG)
  281. LC/V Hyphodontia curvispora J. Erikss. & Hjortstam - Kornatec (SLG)
  282. LC Hyphodontia nespori (Bres.) J. Erikss. & Hjortstam - Kornatec Nešporův (SLG)
  283. LC Hyphodontia pallidula (Bres.) J. Erikss. - Kornatec bledavý (SLG)
  284. LC Hyphodontia quercina (Pers.) J. Erikss. - Kornatec dubový (SLG)
  285. LC Hyphodontia sambuci (Pers.) J. Erikss. - Kornatec bezový (SLG)
  286. LC/V Hyphodontia spathulata (Schrad.) Parmasto - Kornatec lopatkovitý (SLG)
  287. LC Hypholoma capnoides (Fr.) P. Kumm. - Třepenitka maková (SLG)
  288. LC Hypholoma fasciculare (Fr.) P. Kumm. - Třepenitka svazčitá (SLG)
  289. LC Hypholoma lateritium (Schaeff.) P. Kumm - Třepenitka cihlová (SLG)
  290. LC/V Hypholoma subviride (Berk. & M.A. Curtis) Dennis - Třepenitka drobná (SLG)
  291. LC Hypocrea citrina (Pers.) Fr. - Masenka citrónová (SLG-STR)
  292. LC Hypocrea pulvinata Fuckel - Masenka poduškovitá (SFG)
  293. LC Hypocrea rufa (Pers.) Fr. - Masenka rezavá (SLG)
  294. LC Hypocrea strictipilosa P. Chaverri & Samuels - Masenka (SLG)
  295. LC Hypochnicium bombycinum (Sommerf.) J. Erikss. - Kornatec hedvábný (SLG)
  296. LC Hypochnicium wakefieldiae (Bres.) J. Erikss. - Kornatec Wakefieldův (SLG)
  297. LC Hypomyces aurantius (Pers.) Fuckel - Nedohub oranžový (SFG)
  298. LC Hypomyces chrysospermus Tul. & C. Tul. - Nedohub zlatovýtrusý (PFG)
  299. LC Hypomyces luteovirens (Fr.) Tul. & C. Tul. - Nedohub zelený (PFG)
  300. LC/V Hypomyces rosellus (Alb. & Schwein.) Tul. & C. Tul. - Nedohub růžový (SPFG-SLG)
  301. LC Hypoxylon fragiforme (Pers.) J. Kickx f. - Dřevomor červený (SLG)
  302. LC Hypoxylon howeanum Peck - Dřevomor Howeův (SLG)
  303. LC Hypoxylon macrocarpum Pouzar - Dřevomor velký (SLG)
  304. LC Hypoxylon rubiginosum (Pers.) Fr. - Dřevomor rezavý (SLG)
  305. LC/V Hypsizygus ulmarius (Bull.) Redhead - Líha jilmová (SPLG)
  306. LC Hysterographium cf. fraxini (Pers.) De Not. - Skulinatník jasanový (SLG)
  307. LC Chaetosphaeria ovoidea (Fr.) Constant., K. Holm & L. Holm - Chlupoplodka vejčitá (SLG)
  308. LC Chaetosphaeria pulviscula (Curr.) C. Booth - Chlupoplodka poduškovitá (SLG)
  309. LC Chalciporus piperatus (Bull.) Bataille - Hřib peprný (MYK)
  310. LC Chlorociboria aeruginascens (Nyl.) Kanouse ex C.S. Ramamurthi, Korf & L. R. Batra - Zelenitka měděnková (SLG)
  311. LC Chlorophyllum rachodes (Vittad.) Vellinga - Bedla červenající (STR)
  312. LC Chondrostereum purpureum (Pers.) Pouzar - Pevník nachový (SLG)
  313. EN Chrysomphalina grossula (Pers.) Norvell, Redhead & Ammirati - Kalichovka matná (SLG)
  314. LC Inocybe assimilata Britzelm - Vláknice hnědá (MYK)
  315. LC Inocybe asterospora Quél. - Vláknice hvězdovýtrusá (MYK)
  316. LC/V Inocybe fuscidula Velen. - Vláknice hnědoučká (MYK)
  317. LC Inocybe geophylla (Bull.) P. Kumm. - Vláknice zemní (MYK)
  318. LC Inocybe mixtilis Britzelm. - Vláknice pomíchaná (MYK)
  319. LC Inocybe napipes J.E. Lange - Vláknice tuřínonohá (MYK)
  320. LC/V Inocybe petiginosa (Fr.) Gillet - Vláknice pavučinková (MYK)
  321. LC Inocybe rimosa (Bull.) P. Kumm. - Vláknice rozpraskaná (MYK)
  322. EN Inocybe whitei (Berk. & Broome) Sacc. - Vláknice zardělá (MYK)
  323. LC/V Inonotus cuticularis (Bull.) P. Karst. - Rezavec pokožkový (SPLG)
  324. LC/V Inonotus hastifer Pouzar - Rezavec horský (SLG)
  325. LC Inonotus hispidus (Bull.) P. Karst. - Rezavec štětinatý (SPLG)
  326. LC/V Inonotus leporinus (Fr.) Gilb. & Ryvarden - Ďubkatec smrkový (SPLG)
  327. LC Inonotus nodulosus (Fr.) P. Karst. - Rezavec uzlinatý (SPLG)
  328. LC Inonotus obliquus (Ach. ex Pers.) Pilát - Rezavec šikmý (PLG)
  329. LC Inonotus radiatus (Sowerby) P. Karst. - Rezavec lesknavý (SPLG)
  330. EN Irpex lacteus (Fr.) Fr. - Bránovitka mléčná (SLG)
  331. LC/V Ischnoderma benzoinum (Wahlenb.) P. Karst. - Smolokorka pryskyřičnatá (SLG)
  332. LC/V Ischnoderma resinosum (Schrad.) P. Karst. - Smolokorka buková (SLG)
  333. NT Junghuhnia lacera (P. Karst.) Niemelä & Kinnunen - Pórnatka třásnitá (SLG)
  334. LC Junghuhnia nitida (Pers.) Ryvarden - Pórnatka krásnoporá (SLG)
  335. LC Kuehneromyces mutabilis (Schaeff.) Singer & A. H. Sm. - Opěnka měnlivá (SLG)
  336. LC Laccaria amethystina Cooke - Lakovka amethystová (MYK)
  337. LC Laccaria laccata (Scop.) Cooke - Lakovka laková (MYK)
  338. LC/V Lachnellula calyciformis (Wild.) Dharne - Brvenka číškovitá (SLG)
  339. LC Lachnellula occidentalis (Hahn et Ayers) Dharne - Brvenka Hahnova (SLG)
  340. LC Lachnum brevipilosum Baral - Chlupáček krátkochlupý (SLG)
  341. LC Lachnum sp. - Chlupáček (SLG)
  342. LC Lachnum virgineum (Batsch) P. Karst. - Chlupáček bělostný (SCP-SLG)
  343. LC Lacrymaria lacrymabunda (Bull.) Pat. - Křehutka sametová (STR)
  344. LC Lactarius blennius (Fr.) Fr. - Ryzec zelený (MYK)
  345. LC Lactarius camphoratus (Bull.) Fr. - Ryzec kafrový (MYK)
  346. LC Lactarius cf. obscuratus (Lasch) Fr. - Ryzec olšový (MYK)
  347. LC Lactarius deterrimus Gröger. - Ryzec smrkový (MYK)
  348. LC Lactarius glaucescens Crossl. - Ryzec zelenající (MYK)
  349. LC Lactarius lignyotus Fr. - Ryzec černohlávek (MYK)
  350. LC/V Lactarius pallidus Pers. - Ryzec bledý (MYK)
  351. LC/V Lactarius picinus Fr. - Ryzec smoločerný (MYK)
  352. LC Lactarius piperatus (L.) Pers. - Ryzec peprný (MYK)
  353. EN Lactarius pterosporus Romagn. - Ryzec křídlovýtrusý (MYK)
  354. LC Lactarius quietus (Fr.) Fr. - Ryzec dubový (MYK)
  355. LC Lactarius rufus (Scop.) Fr. - Ryzec ryšavý (MYK)
  356. EN Lactarius ruginosus Romagn. - Ryzec řídkolupenný (MYK)
  357. LC Lactarius subdulcis (Bull.) Gray - Ryzec nasládlý (MYK)
  358. LC Lactarius turpis Fr. - Ryzec šeredný (MYK)
  359. LC Lactarius vellereus (Fr.) Fr. - Ryzec plstnatý (MYK)
  360. LC Lactarius volemus (Fr.) Fr. - Ryzec syrovinka (MYK)
  361. LC Laetiporus sulphureus (Bull.) Murrill - Sírovec žlutooranžový (SPLG)
  362. LC Lasiosphaeria strigosa (Alb. & Schwein.) Sacc. - Chlupatka ježatá (SLG)
  363. LC/V Laxitextum bicolor (Pers.) Lentz - Pevník dvoubarvý (SLG)
  364. DD Lentinellus bissus (Quél.) Kühner & Maire - Houžovec drobný (SLG)
  365. VU Lentinellus castoreus (Fr.) Kühner & Maire - Houžovec bobří (SLG)
  366. LC Lentinellus cochleatus (Pers.) P. Karst. - Houžovec hlemýžďovitý (SLG)
  367. LC Lenzites betulina (L.) Fr. - Lupeník březový (SLG)
  368. LC Leotia lubrica (Scop.) Pers. - Patyčka rosolovitá (STR)
  369. LC Lepiota castanea Quél. - Bedla kaštanová (STR)
  370. LC Lepiota clypeolaria (Bull.) P. Kumm. - Bedla vlnatá (STR)
  371. LC Lepiota cristata (Bolton) P. Kumm. - Bedla hřebenitá (STR)
  372. LC Lepiota echinella Quél. & G. E. Bernard - Bedla štětinkatá (STR)
  373. LC/V Lepiota magnispora Murrill - Bedla nažloutlá (STR-SLG)
  374. LC Lepiota tomentella J. E. Lange - Bedla plstnatá (STR)
  375. LC Lepista flaccida (Sowerby) Pat. - Strmělka přehrnutá (MYK)
  376. LC Lepista nuda (Bull.) Cooke - Čirůvka fialová (MYK)
  377. LC Leptosporomyces fuscostratus (Burt) Hjortstam - Kornateček olivovobílý (SLG)
  378. LC/V Leptosporomyces roseus Jülich - Kornatečka narůžovělá (SLG)
  379. VU Leucopaxillus gentianeus (Quél.) Kotl. - Běločechratka hořká (STR)
  380. LC Lirula macrospora (R. Hartig) Darker - Štěrbinatka smrková (STR)
  381. LC/V Lopadostoma pouzarii Granmo & L. E. Petrini - Širokoústka Pouzarova (SLG)
  382. LC/V Lycoperdon echinatum Pers. - Pýchavka ježatá (STR-SLG)
  383. LC Lycoperdon nigrescens Wahlenb. - Pýchavka horská (STR)
  384. LC Lycoperdon perlatum Pers. - Pýchavka obecná (STR)
  385. LC Lycoperdon pyriforme Schaeff. - Pýchavka hruškovitá (SLG)
  386. LC Lycoperdon umbrinum Pers. - Pýchavka huňatá (STR)
  387. LC Macrolepiota procera (Scop.) Singer - Bedla vysoká (STR)
  388. LC Macrotyphula fistulosa (Holmsk.) R.H. Petersen - Kyj rourkovitý (STR)
  389. LC Macrotyphula juncea (Alb. & Schwein.) Berthier - Kyj niťovitý (STR)
  390. LC/V Marasmiellus pseudoramealis (Hauskn. & Noordel.) Hauskn. & Noordel. - Špička (SLG)
  391. LC Marasmius bulliardii Quél. - Špička Bulliardova (STR)
  392. LC/V Marasmius cohaerens (Alb. & Schwein.) Cooke & Quél. - Špička rohonohá (STR)
  393. LC Marasmius epiphyllus (Pers.) Fr. - Špička listová (STR)
  394. LC Marasmius rotula (Scop.) Fr. - Špička kolovitá (STR-SLG)
  395. LC Marasmius torquescens Quél. - Špička kožová (STR)
  396. LC Marasmius wynnei Berk. & Broome - Špička Wynneova (STR)
  397. LC Megacollybia platyphylla agg. (Pers.) Kotl. & Pouzar - Penízovka širokolupenná (SLG)
  398. DD Melanophyllum echinatum (Roth) Singer - Bedla krvavá (STR)
  399. LC Melogramma spiniferum (Wallr.) De Not. - Protrhlík trnatý (SLG)
  400. LC Meripilus giganteus (Pers.) P. Karst. - Vějířovec obrovský (SPLG)
  401. LC Mollisia cf. cinerea (Batsch) P. Karst. - Terčenka popelavá (SLG)
  402. LC Mollisia lividofusca (Fr.) Gillet - Terčenka černožlutá (SLG)
  403. LC Mollisia ventosa P. Karst. - Terčenka buková (SLG)
  404. LC/V Mucidula mucida (Schrad.) Pat. - Slizečka porcelánová (SPLG)
  405. LC/V Mucronella bresadolae (Quél.) Corner - Ostenatka Bresadolova (SLG-SFG)
  406. LC/V Mutatoderma mutatum (Peck) C. E. Gómez - Kornatec proměnlivý (SLG)
  407. NT Mutinus caninus (Huds.) Fr. - Psivka obecná (STR-SLG)
  408. LC Mycena abramsii (Murrill) Murrill - Helmovka raná (SLG)
  409. LC/V Mycena amicta (Fr.) Quél. - Helmovka modravá (SLG)
  410. LC Mycena arcangeliana Bres. - Helmovka Oortova (SLG)
  411. LC Mycena capillaris (Schumach.) P. Kumm. - Helmovka vlasová (STR)
  412. LC Mycena cinerella (P. Karst.) P. Karst - Helmovka šedá (STR)
  413. LC/V Mycena crocata (Schrad.) P. Karst - Helmovka šafránová (STR-SLG)
  414. LC Mycena epipterygia (Scop.) Gray - Helmovka slizká (SLG-STR)
  415. LC Mycena erubescens Höhn. - Helmovka hořkomléčná (SLG)
  416. LC/V Mycena fagetorum (Fr.) Gillet - Helmovka buková (STR)
  417. LC Mycena filopes (Bull.) P. Kumm. - Helmovka niťonohá (STR)
  418. LC/V Mycena flavescens Velen. - Helmovka nažloutlá (STR)
  419. LC Mycena galericulata (Scop.) Gray - Helmovka tuhonohá (SLG)
  420. LC Mycena galopus (Pers.) P. Kumm. - Helmovka mléčná (STR)
  421. LC Mycena haematopus (Pers.) P. Kumm. - Helmovka krvonohá (SLG)
  422. LC Mycena inclinata (Fr.) Quél. - Helmovka leponohá (SLG)
  423. LC/V Mycena maculata P. Karst. - Helmovka skvrnitá (SLG)
  424. LC Mycena metata (Secr. ex Fr.) P. Kumm. - Helmovka kuželovitá (STR)
  425. LC Mycena pelianthina (Fr.) Quél. - Helmovka zoubkatá (STR)
  426. LC Mycena polygramma (Bull.) Gray - Helmovka rýhonohá (SLG)
  427. EN Mycena pseudocorticola Kühner - Helmovka koromilná (SLG)
  428. LC Mycena pura (Pers.) P. Kumm. - Helmovka ředkvičková (STR)
  429. LC/V Mycena purpureofusca (Peck) Sacc. - Helmovka hnědopurpurová (SLG)
  430. LC Mycena renati Quél. - Helmovka medonohá (SLG)
  431. LC Mycena rosea (Schumach.) Gramberg - Helmovka narůžovělá (STR)
  432. LC Mycena rubromarginata (Fr.) P. Kumm. - Helmovka červenobřitá (SLG)
  433. LC Mycena sanguinolenta (Alb. & Schwein.) P. Kumm. - Helmovka krvavá (STR-SLG)
  434. LC/V Mycena silvae-nigrae Maas Geest. & Schwöbel - Helmovka smrková (SLG)
  435. LC Mycena sp. - Helmovka (SLG)
  436. LC Mycena speirea (Fr.) Gillet - Helmovka tenkonohá (SLG)
  437. LC Mycena stipata Maas Geest. & Schwöbel - Helmovka louhová (SLG)
  438. LC Mycena strobilicola J. Favre & Kühner - Helmovka šiškomilná (SST)
  439. LC Mycena stylobates (Pers.) P. Kumm. - Helmovka deskovitá (STR)
  440. LC Mycena tintinnabulum (Batsch) Quél. - Helmovka pařezová (SLG)
  441. LC Mycena viridimarginata P. Karst. - Helmovka zelenobřitá (SLG)
  442. LC Mycena vitilis (Fr.) Quél. - Helmovka měnlivá (STR)
  443. LC Mycena zephirus (Weinm.) P. Kumm. - Helmovka zefírová (STR)
  444. LC Mycetinis alliaceus (Jacq.) Earle ex A.W. Wilson & Desjardin - Špička cibulová (SLG-STR)
  445. LC Mycetinis scorodonius (Fr.) A.W. Wilson & Desjardin - Špička česneková (STR)
  446. LC/V Mycoacia nothofagi (G. Cunn.) Ryvarden - Hrotnatečka sladkovonná (SLG)
  447. LC/V Mycopan scabripes (Murrill) Redhead, Moncalvo & Vilgalys - (STR)
  448. LC Naucoria escharioides (Fr.) P. Kumm. - Kržatka oděná (STR)
  449. LC Nectria cinnabarina (Tode) Fr. - Rážovka rumělková (SPLG)
  450. LC Nectria coccinea (Pers.) Fr. - Rážovka šarlatová (SPLG)
  451. LC Nectria episphaeria (Tode) Fr. - Rážovka houbomilná (SFG)
  452. VU Nemania atropurpurea (Fr.) Pouzar - Dřevomor černý (SLG)
  453. LC Nemania serpens (Pers.) Gray - Dřevomor plazivý (SLG)
  454. LC Neoboletus luridiformis (Rostk.) Gelardi, Simonini & Vizzini - Hřib kovář (MYK)
  455. NT Neobulgaria pura (Pers.) Petr. - Rosoloklihatka čirá (SLG)
  456. LC/V Neolentinus adhaerens (Alb. & Schwein.) Redhead & Ginns - Houževnatec přivázlý (SLG)
  457. LC Neonectria fuckeliana (C. Booth) Castl. & Rossman - Rážovka granátová (SPLG)
  458. LC Neonectria galligena (Bres.) Rossman & Samuels - Rážovka buková (SPLG)
  459. LC Neonectria punicea (J.C. Schmidt) Castl. & Rossman - Rážovka granátová (SPLG)
  460. LC Neottiella janthina (Fr.) Ryman - Plátenice šišková (SST)
  461. CR Odonticium septocystidia (Burt) Zmitr. & Spirin - Kornatec praskající (SLG)
  462. LC Ombrophila fagiseda Baral - Plátenice (SCP)
  463. LC Orbilia cf. delicatula (P. Karst.) P. Karst. - Kruhovka borová (SLG)
  464. LC/V Ossicaulis lachnopus (Fr.) Contu - Strmělka drobnovýtrusá (SPLG)
  465. LC/V Otidea alutacea (Pers.) Massee - Ouško kožové (STR)
  466. LC/V Oxyporus obducens (Pers.) Donk - Ostropórka rozlitá (SLG)
  467. LC Oxyporus populinus (Schumach.) Donk - Ostropórka topolová (SPLG)
  468. LC Panellus mitis (Pers.) Singer - Pařezník jemný (SLG)
  469. LC/V Panellus serotinus (Schrad.) Kühner - Pařezník pozdní (SLG)
  470. LC Panellus stipticus (Bull.) P. Karst. - Pařezník obecný (SLG)
  471. LC Parasola conopilus (Fr.) Örstadius & E. Larss. - Křehutka kuželovitá (STR)
  472. LC Parasola plicatilis (Curtis) Redhead, Vilgalys & Hopple - Hnojník řasnatý (STR)
  473. LC Paxillus involutus (Batsch) Fr. - Čechratka podvinutá (MYK-SLG)
  474. LC Peniophora cinerea (Pers.) Cooke - Kornatka popelavá (SLG)
  475. LC Peniophora incarnata (Pers.) P. Karst. - Kornatka masová (SLG)
  476. LC Peniophora limitata (Chaillet ex Fr.) Cooke - Kornatka jasanová (SLG)
  477. LC Peniophora pithya (Pers.) J. Erikss. - Kornatka smrková (SLG)
  478. LC Peniophorella praetermissa (P. Karst.) K. H. Larss. - Kornatec smetanový (SLG)
  479. LC Peniophorella pubera (Fr.) P. Karst. - Kornatka pýřitá (SLG)
  480. EN Perenniporia fraxinea (Bull.) Ryvarden - Troudnatec jasanový (SPLG)
  481. LC Peziza arvernensis Boud. - Řasnatka lesní (SLG)
  482. LC/V Peziza micropus Pers. - Řasnatka krátkonohá (SLG)
  483. LC Pezizella languida (P. Karst.) Svrček & Kubička - Miskovička plochá (SLG)
  484. LC/V Phaeohelotium fagineum (Pers.) Hengstm. - Voskovička buková (SCP)
  485. LC/V Phaeohelotium geogenum (Cooke) Svrček & Matheis - Voskovička (SLG)
  486. LC Phaeolus schweinitzii (Fr.) Pat. - Hnědák Schweinitzův (SPLG)
  487. LC Phallus impudicus L. - Hadovka smrdutá (STR)
  488. LC Phanerochaete affinis (Burt) Parmasto - Kůrovka příbuzná (SLG)
  489. LC Phanerochaete laevis (Fr.) J. Erikss. & Ryvarden - Kůrovka hladká (SLG)
  490. LC Phanerochaete sordida (P. Karst.) J. Erikss. & Ryvarden - Kůrovka smetanová (SLG)
  491. LC Phanerochaete tuberculata (P. Karst.) Parmasto - Kůrovka hrbolatá (SLG)
  492. LC Phanerochaete velutina (DC.) Parmasto - Kůrovka sametová (SLG)
  493. LC Phellinus alni (Bondartsev) Parmasto - Ohňovec olšový (SPLG)
  494. LC Phellinus hartigii (Allesch. & Schnabl) Pat. - Ohňovec Hartigův (SPLG)
  495. LC/V Phellinus chrysoloma (Fr.) Donk - Ohňovec smrkový (SPLG)
  496. LC Phellinus igniarius (L.) Quél. - Ohňovec obecný (SPLG)
  497. NT Phellinus nigrolimitatus (Romell) Bourdot & Galzin - Ohňovec ohraničený (SPLG)
  498. EN Phlebia centrifuga P. Karst. - Žilnatka bledá (SLG)
  499. LC/V Phlebia livida (Pers.) Bres. - Žilnatka olovová (SLG)
  500. LC Phlebia radiata Fr. - Žilnatka oranžová (SLG)
  501. LC Phlebia rufa (Pers.) M. P. Christ. - Žilnatka proměnlivá (SLG)
  502. LC Phlebia tremellosa (Schrad.) Nakasone & Burds. - Dřevokaz rosolovitý (SLG)
  503. LC/V Phlebia unica (H.S. Jacks. & Dearden) Ginns - Žilnatka jedinečná (SLG)
  504. LC Phlebiopsis gigantea (Fr.) Jülich - Kornatec obrovský (SLG)
  505. EN Phleogena faginea (Fr.) Link - Prachovečník bukový (SLG)
  506. LC Pholiota adiposa (Batsch) P. Kumm. - Šupinovka slizká (SPLG)
  507. LC/V Pholiota alnicola (Fr.) Singer - Šupinovka olšová (SPLG)
  508. LC Pholiota flammans (Batsch) P. Kumm. - Šupinovka ohnivá (SLG)
  509. LC Pholiota lenta (Pers.) Singer - Šupinovka šedohlínová (SLG)
  510. LC Pholiota squarrosa (Batsch) P. Kumm. - Šupinovka kostrbatá (SPLG)
  511. EN Pholiota squarrosoides (Peck) Sacc. - Šupinovka ježatá (SLG)
  512. LC/V Phylloporus pelletieri (Lév.) Quél - Lupenopórka červenožlutá (MYK)
  513. NT Phyllotopsis nidulans (Pers.) Singer - Hlíva hnízdovitá (SLG)
  514. LC/V Physisporinus vitreus (Pers.) P. Karst. - Pórnatice skleněná (SLG)
  515. LC Picipes badius (Pers.) Zmitr. & Kovalenko - Hřib hnědý (MYK-SLG)
  516. LC Pilobolus crystallinus (F.H. Wigg.) Tode - Měchomršť krystalický (SKP)
  517. LC Piloderma byssinum (P. Karst.) Jülich - Kornatečka proměnlivá (SLG)
  518. LC Piptoporus betulinus (Bull.) P. Karst. - Březovník obecný (SPLG)
  519. LC Pleurotus dryinus (Pers.) P. Kumm. - Hlíva dubová (SPLG)
  520. LC Pleurotus ostreatus (Jacq.) Quél. - Hlíva ústřičná (SPLG)
  521. LC Pleurotus pulmonarius (Fr.) Quél. - Hlíva plicní (SPLG)
  522. LC Plicaturopsis crispa (Pers.) D.A. Reid - Měkkouš kadeřavý (SLG)
  523. LC Pluteus atromarginatus (Konrad) Kühner - Štítovka černolemá (SLG)
  524. LC Pluteus cervinus P. Kumm. - Štítovka jelení (SLG)
  525. LC/V Pluteus depauperatus Romagn. - Štítovka chudobná (SLG)
  526. LC/V Pluteus ephebeus (Fr.) Gillet - Štítovka jinošská (SLG)
  527. VU Pluteus hispidulus (Fr.) Gillet - Štítovka huňatá (SLG)
  528. EN Pluteus luctuosus Boud. - Štítovka lemovaná (SLG)
  529. LC Pluteus petasatus (Fr.) Gilletové - Štítovka žíhaná (SLG)
  530. EN Pluteus phlebophorus Cooke - Štítovka síťnatá (SLG)
  531. LC/V Pluteus plautus (Weinm.) Gill. - Štítovka sametonohá (SLG)
  532. EN Pluteus podospileus Sacc. & Cub. - Štítovka vločkatá (SLG)
  533. LC Pluteus pouzarianus Singer - Štítovka Pouzarova (SLG)
  534. LC Pluteus salicinus (Pers.) P. Kumm. - Štítovka vrbová (SLG)
  535. LC Pluteus semibulbosus (Lasch) Quél. - Štítovka hlízkatá (SLG)
  536. EN Pluteus thomsonii (Berk. & Broome) Dennis. - Štítovka Thomsonova (SLG)
  537. VU Pluteus umbrosus (Pers.) P. Kumm. - Štítovka stinná (SLG)
  538. LC Polydesmia pruinosa (Gerd. ex Berk. & Broome) Boud. - Ojíněnka houbomilná (SFG)
  539. LC/V Polyporus arcularius (Batsch) Fr. - Choroš plástvový (SLG)
  540. LC/V Polyporus badius (Pers.) Schwein. - Choroš smolonohý (SLG)
  541. LC Polyporus brumalis (Pers.) Fr. - Choroš poloplástvový (SLG)
  542. LC Polyporus ciliatus Fr. - Choroš brvitý (SLG)
  543. LC Polyporus squamosus (Huds.) Fr. - Choroš šupinatý (SPLG)
  544. LC Polyporus varius (Pers.) Fr. - Choroš měnlivý (SLG)
  545. LC Postia alni Niemelä & Vampola - Bělochoroš drobný (SLG)
  546. LC/V Postia balsamea (Peck) Jülich - Bělochoroš cystidonosný (SLG)
  547. LC Postia caesia (Schrad.) P. Karst. - Bělochoroš modravý (SLG)
  548. LC Postia fragilis (Fr.) Jülich - Bělochoroš křehký (SLG)
  549. LC Postia guttulata (Peck) Jülich - Bělochoroš slzící (SLG)
  550. LC Postia lactea (Fr.) P. Karst. - Bělochoroš mléčný (SLG)
  551. LC/V Postia leucomallella (Murrill) Jülich - Bělochoroš nahořklý (SLG)
  552. LC Postia ptychogaster (F. Ludw.) Vesterh. - Bělochoroš pýchavkovitý (SLG)
  553. LC Postia rennyi (Berk. & Broome) Rajchenb. - Bělochoroš prašnatý (SLG)
  554. LC/V Postia sericeomollis (Romell) Jülich - Bělochoroš hedvábitý (SLG)
  555. LC Postia stiptica (Pers.) Jülich - Bělochoroš hořký (SPLG)
  556. LC Postia tephroleuca (Fr.) Jülich - Bělochoroš mírný (SLG)
  557. LC Proliferodiscus pulveraceus (Alb. & Schwein.) Baral - (SLG)
  558. LC/V Protomerulius caryae (Schwein.) Ryvarden - Pórovka šedá (SLG)
  559. LC Psathyrela fagetophila Örstadius & Enderle - Křehutka bučinná (STR)
  560. LC Psathyrella candolleana (Fr.) Maire - Křehutka Candolleova (SLG-STR)
  561. LC Psathyrella corrugis (Pers.) Konrad & Maubl. - Křehutka útlá (STR)
  562. CR Psathyrella cotonea (Quél.) Konrad & Maubl. - Křehutka vlnitá (SLG)
  563. LC Psathyrella piluliformis (Bull.) P. D. Orton - Křehutka vodomilná (SLG)
  564. LC/V Psathyrella sacchariolens Enderle - Křehutka sladkovonná (SLG)
  565. LC Psathyrella senex (Peck) A.H. Sm. - Křehutka Friesova (SLG-STR)
  566. LC Psathyrella spadicea (P. Kumm.) Singer - Křehutka čokoládová (SLG)
  567. LC Psathyrella spadiceogrisea (Schaeff.) Maire - Křehutka hnědošedá (SLG)
  568. DD Psathyrella spintrigeroides P.D. Orton - Křehutka bělovláknitá (SLG)
  569. LC Pseudoclitocybe cyathiformis (Bull.) Singer - Strmělka číškovitá (SLG)
  570. LC Pseudohydnum gelatinosum (Scop.) P. Karst. - Rosolozub huspenitý (SLG)
  571. LC Pseudochaete tabacina (Sowerby) T. Wagner & M. Fisch. - Kožovka tabáková (SLG)
  572. LC/V Pseudomerulius aureus (Fr.) Jülich - Dřevomorka zlatá (SLG)
  573. LC Psilocybe arcana Borovička & Hlaváček - Lysohlávka tajemná (STR-SLG)
  574. NT Pycnoporellus fulgens (Fr.) Donk - Oranžovec vláknitý (SLG)
  575. LC Pycnoporus cinnabarinus (Jacq.) P. Karst. - Outkovka rumělková (SPLG)
  576. LC Radulomyces confluens (Fr.) M. P. Christ. - Struhák splývavý (SLG)
  577. LC Radulomyces molaris (Chaillet ex Fr.) M. P. Christ. - Struhák blanitý (SLG)
  578. LC/V Ramaria rubella (Schaeff.) R. H. Petersen - Kuřátka červená (SLG)
  579. LC Ramaria stricta (Pers.) Quél. - Kuřátka přímá (SLG)
  580. LC Resinicium bicolor (Alb. & Schwein.) Parmasto - Ostnáček dvoubarvý (SLG)
  581. LC/V Resinicium furfuraceum (Bres.) Parmasto - Ostnáček otrubičnatý (SLG)
  582. LC Resupinatus applicatus (Batsch) Gray - Hlívečník připjatý (SLG)
  583. LC/V Resupinatus trichotis (Pers.) Singer - Hlívečník štětinatý (SLG)
  584. LC Rhizodiscina cf. lignyota (Fr.) Hafellner - Miskovka dřevní (SLG)
  585. LC/V Rhizochaete radicata (Henn.) Gresl., Nakasone & Rajchenb. - Kůrovka vláknitá (SLG)
  586. LC Rhodocollybia butyracea f. asema (Fr.) Antonín, Halling & Noordel. - Penízovka kuželovitá (STR)
  587. LC Rhodocollybia filamentosa (Velen.) Antonín - Penízovka vláknitá (STR)
  588. LC Rhodocollybia maculata (Alb. & Schwein.) Singer - Penízovka skvrnitá (STR)
  589. EN Rhodonia placenta (Fr.) Niemelä, K.H. Larss. & Schigel - Pórnatka placentová (SLG)
  590. LC Rhytisma acerinum (Pers.) Fr. - Svraštělka javorová (PLG-STR)
  591. LC Rickenella fibula (Bull.) Raithelh. - Kalichovka oranžová (SPMC)
  592. EN Rigidoporus crocatus (Pat.) Ryvarden - Ostropórka černající (SLG)
  593. LC Rigidoporus sanguinolentus (Alb. & Schwein.) Donk - Pórnatice krvavějící (SLG-STR)
  594. LC/V Ripartites tricholoma (Alb. & Schwein.) P. Karst. - Čechratička čirůvková (STR)
  595. LC Rosellinia aquila (Fr.) Ces. & De Not. - Prsnatka orličí (SLG)
  596. EN Russula albonigra (Krombh.) Fr. - Holubinka černobílá (MYK)
  597. §/VU Russula alnetorum Romagn. - Holubinka olšinná (MYK)
  598. LC/V Russula aurora Bres. - Holubinka jitřenková (MYK)
  599. LC Russula badia Quél. - Holubinka brunátná (MYK)
  600. LC Russula chloroides (Krombh.) Bres. - Holubinka akvamarínová (MYK)
  601. LC Russula cyanoxantha (Schaeff.) Fr. - Holubinka namodralá (MYK)
  602. LC Russula densifolia Secr. ex Gillet - Holubinka hustolistá (MYK)
  603. LC Russula emetica (Schaeff.) Pers. - Holubinka vrhavka (MYK)
  604. LC Russula fellea (Fr.) Fr. - Holubinka žlučová (MYK)
  605. LC Russula fragilis Fr. - Holubinka křehká (MYK)
  606. LC/V Russula fragrantissima Romagn. - Holubinka nejvonnější (MYK)
  607. LC Russula grata Britzelm. - Holubinka hořkomandlová (MYK)
  608. LC Russula grisea (Batsch) Fr. - Holubinka sivá (MYK)
  609. LC/V Russula heterophylla (Fr.) Fr. - Holubinka bukovka (MYK)
  610. LC Russula integra (L.) Fr. - Holubinka celokrajná (MYK)
  611. LC/V Russula ionochlora Romagn. - Holubinka fialovozelená (MYK)
  612. LC Russula mustelina Fr. - Holubinka kolčaví (MYK)
  613. LC Russula nigricans (Bull.) Fr. - Holubinka černající (MYK)
  614. LC Russula nobilis Velen. - Holubinka nádherná (MYK)
  615. LC Russula ochroleuca (Pers.) Fr. - Holubinka hlínožlutá (MYK)
  616. LC Russula puellaris Fr. - Holubinka dívčí (MYK)
  617. LC/V Russula romellii Maire - Holubinka Romellova (MYK)
  618. LC Russula rosea Pers - Holubinka sličná (MYK)
  619. VU Russula solaris Ferd. & Winge - Holubinka sluneční (MYK)
  620. LC Russula vesca Fr. - Holubinka mandlová (MYK)
  621. LC/V Russula violeipes Quél. - Holubinka fialovonohá (MYK)
  622. LC Russula virescens (Schaeff.) Fr. - Holubinka nazelenalá (MYK)
  623. LC Russula xerampelina (Schaeff.) Fr. - Holubinka révová (MYK)
  624. LC Ruzenia spermoides (Hoffm.) O. Hilber - Chlupatka lysá (SLG)
  625. EN Sarcodontia delectans (Peck) Spirin - Plstnatec bukový (SPLG)
  626. CR Sarcodontia pachyodon (Pers.) Spirin - Plstnatec tlustoostný (SPLG)
  627. LC/V Sarcodontia spumea (Sowerby) Spirin - Plstnatec pěnový (SPLG)
  628. LC Scleroderma citrinum Pers. - Pestřec obecný (STR)
  629. LC Scopuloides hydnoides (Cooke & Massee) Hjortstam & Ryvarden - Kornatka osténkatá (SLG)
  630. LC Scutellinia cf. crinita (Bull.) Lambotte - Kosmatka jelení (SLG)
  631. LC Scutellinia cf. scutellata (L.) Lambotte - Kosmatka štítovitá (SLG)
  632. LC/V Scutellinia nigrohirtula (Svrček) Le Gal - Kosmatka černoplstnatá (SLG)
  633. LC/V Scytinostroma portentosum (Berk. & M.A. Curtis) Donk - Tlustěnka kafrová (SLG)
  634. LC Sebacina cf. grisea (Pers.) Bres. - Pokrytka nadzemní (SLG)
  635. LC Sebacina incrustans (Pers.) Tul. & C. Tul. - Pokrytka nažloutlá (MYK)
  636. LC Serpula himantioides (Fr.) P. Karst. - Dřevomorka lesní (SLG)
  637. LC Serpula lacrymans (Wulfen) J. Schröt. - Dřevomorka domácí (SPLG)
  638. LC Schizophyllum commune Fr. - Klanolístka obecná (SLG)
  639. LC Schizopora flavipora (Berk. & M. A. Curtis ex Cooke) Ryvarden - Pórnovitka drobnoporá (SLG)
  640. LC/V Schizopora paradoxa (Schrad.) Donk - Pórnovitka různoporá (SLG)
  641. LC Schizopora radula (Pers.) Hallenb. - Pórnovitka obecná (SLG)
  642. LC Simocybe centunculus (Fr.) P. Karst. - Kržatka hnědoolivová (SLG)
  643. LC/V Simocybe sumptuosa (P.D. Orton) Singer - Kržatka honosná (SLG)
  644. LC Sirococcus conigenus (DC.) P.F. Cannon & Minter - (SST)
  645. LC Sistotrema brinkmannii (Bres.) J. Erikss. - Rozděrka Brinkmannova (SLG)
  646. LC Sistotrema coroniferum (Höhn. & Litsch.) Donk - Rozděrka korunkatá (SLG)
  647. LC Skeletocutis amorpha (Fr.) Kotl. & Pouzar - Kostrovka beztvará (SLG)
  648. LC Skeletocutis carneogrisea A. David - Kostrovka šedavá (SLG)
  649. LC Skeletocutis nivea (Jungh.) Jean Keller - Bělochoroš polokloboukatý (SLG)
  650. EN Sparassis nemecii Pil. & Ves. - Kotrč Němcův (SPLG)
  651. LC Steccherinum bourdotii Saliba & A. David - Ostnateček Bourdotův (SLG)
  652. LC Steccherinum fimbriatum (Pers.) J. Erikss. - Ostnateček brvitý (SLG)
  653. LC Steccherinum ochraceum (Pers.) Gray - Ostnateček okrový (SLG)
  654. LC/V Steccherinum subcrinale (Peck) Ryvarden - Ostnateček Kavinův (SLG)
  655. LC Stereum hirsutum (Willd.) Pers. - Pevník chlupatý (SLG)
  656. LC Stereum rugosum Pers. - Pevník korkovitý (SPLG)
  657. LC Stereum sanguinolentum (Alb. & Schwein.) Fr. - Pevník krvavějící (SPLG)
  658. LC Stereum subtomentosum Pouzar - Pevník plstnatý (SLG)
  659. LC Strobilomyces strobilaceus (Scop.) Berk. - Šiškovec černý (MYK)
  660. LC Strobilurus esculentus (Wulfen) Singer - Penízovka smrková (SST)
  661. LC Stropharia aeruginosa (Curtis) Quél. - Límcovka měděnková (STR)
  662. LC Stropharia caerulea Kreisel - Límcovka modrá (STR)
  663. LC Stropharia squamosa (Pers.) Quél. - Límcovka šupinkatá (STR)
  664. LC Strossmayeria basitricha (Sacc.) Dennis - (SLG)
  665. LC Stypella vermiformis (Berk. & Broome) D.A. Reid - Štětinovka červovitá (SLG)
  666. LC Suillus grevillei (Klotzsch) Singer - Klouzek modřínový (MYK)
  667. LC Tapesia cf. fusca (Pers.) Fuckel - Plstnatka hnědá (SLG)
  668. LC Tapinella atrotomentosa (Batsch) Šutara - Čechratka černohuňatá (SLG)
  669. LC Tapinella panuoides (Batsch) E. J. Gilbert - Čechratka sklepní (SLG)
  670. LC/V Tatraea dumbirensis (Velen.) Svrček - Jehnědka ďumbierská (SLG)
  671. LC Thelephora palmata (Scop.) Fr. - Plesňák zápašný (MYK)
  672. LC/V Thelephora penicillata (Pers.) Fr. - Plesňák čekankový (MYK)
  673. LC Thelephora terrestris Ehrh. - Plesňák zemní (MYK)
  674. LC Tomentella cf. ferruginea (Pers.) Pat. - Vatička rezavá (MYK)
  675. LC Tomentella cf. terrestris (Berk. & Broome) M.J. Larsen. - Vatička hnědovínová (MYK)
  676. LC Tomentella sp. - Vatička sp. (MYK)
  677. LC Tomentella sp. - Vatička sp. (MYK)
  678. LC Trametes gibbosa (Pers.) Fr. - Outkovka hrbatá (SPLG)
  679. LC Trametes hirsuta (Wulfen) Pilát - Outkovka chlupatá (SPLG)
  680. LC Trametes versicolor (L.) Lloyd - Outkovka pestrá (SPLG)
  681. LC/V Trechispora araneosa (Höhn. & Litsch.) K. H. Larss. - Trechispora sp. (SLG)
  682. LC Trechispora cohaerens (Schwein.) Jülich & Stalpers - Trechispora tmavnoucí (SLG)
  683. LC Trechispora farinacea (Pers.) Liberta - Trechispora moučnatá (SLG)
  684. LC Trechispora hymenocystis (Berk. & Broome) K. H. Larss. - Pórnatka měchýřkatá (SLG)
  685. LC Tremella foliacea Pers. - Rosolovka listovitá (SLG [SPFG?])
  686. LC Tremella mesenterica Retz. - Rosolovka mozkovitá (SLG [SPFG?])
  687. LC Trichaptum abietinum (Dicks.) Ryvarden - Bránovitec jedlový (SLG)
  688. EN Trichaptum biforme (Fr.) Ryvarden - Bránovitec dvoutvarý (SLG)
  689. LC Trichaptum fuscoviolaceum (Ehrenb.) Ryvarden - Bránovitec hnědofialový (SLG)
  690. LC/V Trichocybe puberula (Kuyper) Vizzini - Strmělka opýřená (SLG)
  691. LC Tricholoma columbetta (Fr.) P. Kumm. - Čirůvka holubičí (MYK)
  692. LC/V Tricholoma lascivum (Fr.) Gillet - Čirůvka smrdutá (MYK)
  693. LC Tricholoma portentosum (Fr.) Quél. - Čirůvka havelka (MYK)
  694. LC Tricholoma saponaceum (Fr.) P. Kumm. - Čirůvka mýdlová (MYK)
  695. LC Tricholoma sciodes (Pers.) C. Martín - Čirůvka buková (MYK)
  696. LC Tricholoma ustale (Fr.) P. Kumm. - Čirůvka osmahlá (MYK)
  697. LC/V Tricholomopsis decora (Fr.) Singer - Šafránka ozdobná (SLG)
  698. LC Tricholomopsis rutilans (Schaeff.) Singer - Šafránka červenožlutá (SLG)
  699. LC Tubaria conspersa (Pers.) Fayod - Kržatka poprášená (SLG-STR)
  700. LC Tubaria furfuracea (Pers.) Gillet - Kržatka otrubičnatá (SLG-STR)
  701. LC Tulasnella cf. violea (Quél.) Bourdot & Galzin - Tulasneovka liláková (SLG)
  702. LC Tylopilus felleus (Bull.) P. Karst. - Hřib žlučník (MYK)
  703. LC Tylopilus porphyrosporus (Fr. & Hök) A.H. Sm. & Thiers - Hřib nachovýtrusý (MYK)
  704. LC Typhula phacorrhiza (Reichardt) Fr. - Paluška sítinovitá (STR)
  705. LC Ustulina deusta (Hoffm.) Lind - Spálenka skořepatá (SPLG)
  706. LC Valsa abietis Fr. - Bradavkatka jedlová (PLG)
  707. LC Valsa ambiens (Pers.) Fr. - Bradavkatka obecná (PLG)
  708. CR Vararia investiens (Schwein.) P. Karst. - Vidlenka nažloutlá (SLG)
  709. LC Vararia ochroleuca (Bourdot & Galzin) Donk - Vidlenka drobnovýtrusá (SLG)
  710. LC/V Veluticeps abietina (Pers.) Hjortstam & Tellería - Pevník smrkový (SLG)
  711. LC Vesiculomyces citrinus (Pers.) E. Hagstr. - Koroveček citrónový (SLG)
  712. LC/V Vibrissea leptospora (Berk. & Broome) W. Philips - Míhavka přisedlá (SLG)
  713. LC/V Volvariella bombycina (Schaeff.) Singer - Kukmák bělovlný (SPLG)
  714. §§/VU Volvariella caesiotincta P. D. Orton - Kukmák dřevní (SLG)
  715. EN Volvariella pusilla (Pers.) Singer - Kukmák maličký (SLG)
  716. LC Vuilleminia comedens (Nees) Maire - Větvovka obecná (SLG)
  717. LC Xenasmatella vaga (Fr.) Stalpers - Kornatec sírožlutý (SLG)
  718. LC Xerocomellus chrysenteron (Bull.) Šutara - Hřib žlutomasý (MYK)
  719. LC Xerocomellus pruinatus (Fr. & Hök) Šutara - Hřib sametový (MYK)
  720. LC Xeromphalina campanella (Batsch) Maire - Kalichovka zvonečková (SLG)
  721. LC Xylaria carpophila (Pers.) Fr. - Dřevnatka číškomilná (SCP)
  722. LC Xylaria hypoxylon (L.) Grev. - Dřevnatka parohatá (SLG)
  723. LC Xylaria longipes Nitschke - Dřevnatka dlouhonohá (SLG)
  724. LC Xylaria polymorpha (Pers.) Grev. - Dřevnatka mnohotvará (SLG)

 

4) Abecední seznam hub (makromycetů) Vysočiny podle českých jmen

Nejedná se o kompletní seznam, zatím jsou zde uvedeny pouze druhy, které byly zjištěny v rámci projektu Přírodní rozmanitost Vysočiny.

Legenda k mapám zjištěného výskytu na Vysočině (pouze v rámci projektu Přírodní rozmanitost Vysočiny):
= současný výskyt (od r. 2001)

  1. anýzovník vonný (Gloeophyllum odoratum)
  2. bedla Bucknallova (Cystolepiota bucknallii)
  3. bedla červenající (Chlorophyllum rachodes)
  4. bedla hřebenitá (Lepiota cristata)
  5. bedla kaštanová (Lepiota castanea)
  6. bedla krvavá (Melanophyllum echinatum)
  7. bedla nažloutlá (Lepiota magnispora)
  8. bedla plstnatá (Lepiota tomentella)
  9. bedla polonahá (Cystolepiota seminuda)
  10. bedla štětinkatá (Lepiota echinella)
  11. bedla vlnatá (Lepiota clypeolaria)
  12. bedla vysoká (Macrolepiota procera)
  13. běločechratka hořká (Leucopaxillus gentianeus)
  14. bělochoroš cystidonosný (Postia balsamea)
  15. bělochoroš drobný (Postia alni)
  16. bělochoroš hedvábitý (Postia sericeomollis)
  17. bělochoroš hořký (Postia stiptica)
  18. bělochoroš jabloňový (Aurantiporus fissilis)
  19. bělochoroš křehký (Postia fragilis)
  20. bělochoroš mírný (Postia tephroleuca)
  21. bělochoroš mléčný (Postia lactea)
  22. bělochoroš modravý (Postia caesia)
  23. bělochoroš nahořklý (Postia leucomallella)
  24. bělochoroš polokloboukatý (Skeletocutis nivea)
  25. bělochoroš prašnatý (Postia rennyi)
  26. bělochoroš pýchavkovitý (Postia ptychogaster)
  27. bělochoroš slzící (Postia guttulata)
  28. bochníček potoční (Adelphella babingtonii)
  29. bolcovitka mozkovitá (Auricularia mesenterica)
  30. bolcovitka ucho Jidášovo (Auricularia auricula-judae)
  31. bolinka černohnědá (Camarops tubulina)
  32. bolinka mnohovýtrusá (Camarops polysperma)
  33. bondarcevka horská (Bondarzewia montana)
  34. bradavkatka čtyřčetná (Eutypella quaternata)
  35. bradavkatka javorová (Eutypa maura)
  36. bradavkatka jedlová (Valsa abietis)
  37. bradavkatka obecná (Valsa ambiens)
  38. bradavkatka ostnitá (Eutypa spinosa)
  39. bránovitec dvoutvarý (Trichaptum biforme)
  40. bránovitec hnědofialový (Trichaptum fuscoviolaceum)
  41. bránovitec jedlový (Trichaptum abietinum)
  42. bránovitka mléčná (Irpex lacteus)
  43. březovník obecný (Piptoporus betulinus)
  44. brvenka číškovitá (Lachnellula calyciformis)
  45. brvenka Hahnova (Lachnellula occidentalis)
  46. čapulka bahenní (Mitrula paludosa)
  47. čechratička čirůvková (Ripartites tricholoma)
  48. čechratka černohuňatá (Tapinella atrotomentosa)
  49. čechratka podvinutá (Paxillus involutus complex)
  50. čechratka sklepní (Tapinella panuoides)
  51. čepičatka Atkinsonova (Galerina atkinsoniana)
  52. čepičatka bažinná (Phaeogalera stagnina)
  53. čepičatka bezpórá (Conocybe aporos)
  54. čepičatka helmovkovitá (Galerina pumila)
  55. čepičatka holeňová (Galerina mairei)
  56. čepičatka jehličnanová (Galerina marginata complex)
  57. čepičatka mechová (Galerina cf. hypnorum)
  58. čepičatka močálová (Galerina paludosa)
  59. čepičatka mokřadní (Galerina jaapii)
  60. čepičatka pařezová (Galerina triscopa)
  61. čepičatka pruhovaná (Galerina vittiformis)
  62. čepičatka řídkolupenná (Galerina clavata)
  63. čepičatka smíšená (Galerina hybrida)
  64. čepičatka vlhkomilná (Galerina lacustris)
  65. černorosol borový (Exidia saccharina)
  66. černorosol bukový (Exidia plana)
  67. černorosol chrupavčitý (Exidia cartilaginea)
  68. černorosol rozlitý (Exidiopsis effusa)
  69. černorosol smrkový (Exidia pithya)
  70. černorosol terčovitý (Exidia recisa)
  71. černorosol uťatý (Exidia truncata)
  72. červovka kyjanková (Helminthosphaeria clavariarum)
  73. chlupáček bělostný (Lachnum virgineum)
  74. chlupáček dlouhovýtrusý (Lachnum elongatisporum)
  75. chlupáček krátkochlupý (Lachnum brevipilosum)
  76. chlupáček ostrovlasý (Albotricha acutipila)
  77. chlupáček suchopýrový (Lachnum imbecille)
  78. chlupáček (Lachnum sp.)
  79. chlupatka ježatá (Lasiosphaeria strigosa)
  80. chlupatka lysá (Ruzenia spermoides)
  81. chlupoplodka poduškovitá (Chaetosphaeria pulviscula)
  82. chlupoplodka vejčitá (Chaetosphaeria ovoidea)
  83. choroš brvitý (Polyporus ciliatus)
  84. choroš měnlivý (Polyporus varius)
  85. choroš plástvový (Polyporus arcularius)
  86. choroš poloplástvový (Polyporus brumalis)
  87. choroš smolonohý (Polyporus badius)
  88. choroš šupinatý (Polyporus squamosus)
  89. chřapáč pýřitý (Helvella macropus)
  90. čihovitka masová (Ascocoryne cylichnium)
  91. čihovitka větší (Ascocoryne sarcoides)
  92. čirůvka buková (Tricholoma sciodes)
  93. čirůvka fialová (Lepista nuda)
  94. čirůvka havelka (Tricholoma portentosum)
  95. čirůvka holubičí (Tricholoma columbetta)
  96. čirůvka mýdlová (Tricholoma saponaceum)
  97. čirůvka osmahlá (Tricholoma ustale)
  98. čirůvka smrdutá (Tricholoma lascivum)
  99. čirůvka špinavá (Lepista sordida)
  100. čirůvka žlutohnědá (Tricholoma fulvum)
  101. číšenka rýhovaná (Cyathus striatus)
  102. číšovec nahloučený (Cyphellopsis anomala)
  103. číšovec pýřitý (Henningsomyces puber)
  104. číšovec trubkovitý (Henningsomyces candidus)
  105. dřevnatka číškomilná (Xylaria carpophila)
  106. dřevnatka dlouhonohá (Xylaria longipes)
  107. dřevnatka mnohotvará (Xylaria polymorpha)
  108. dřevnatka parohatá (Xylaria hypoxylon)
  109. dřevokaz papírovitý (Byssomerulius corium)
  110. dřevokaz rosolovitý (Phlebia tremellosa)
  111. dřevomor černý (Nemania atropurpurea)
  112. dřevomor červený (Hypoxylon fragiforme)
  113. dřevomor hnědý (Hypoxylon fuscum)
  114. dřevomor Howeův (Hypoxylon howeanum)
  115. dřevomor mnohotvarý (Annulohypoxylon multiforme)
  116. dřevomor plazivý (Nemania serpens complex)
  117. dřevomor ranový (Annulohypoxylon cohaerens)
  118. dřevomor rezavý (Hypoxylon rubiginosum)
  119. dřevomor velký (Hypoxylon macrocarpum)
  120. dřevomorka domácí (Serpula lacrymans)
  121. dřevomorka lesní (Serpula himantioides)
  122. dřevomorka zlatá (Pseudomerulius aureus)
  123. dřevožijka zobánkatá (Endoxyla rostrata)
  124. drsnospora moučnatá (Trechispora farinacea)
  125. drsnospora pavoučí (Trechispora araneosa)
  126. drsnospora tmavnoucí (Trechispora cohaerens)
  127. ďubkatec smrkový (Inonotus leporinus)
  128. durandia francouzská (Durandiella gallica)
  129. dvoutvarka vrásčitá (Ascodichaena rugosa)
  130. galzinia narůžovělá (Galzinia incrustans)
  131. hadovka smrdutá (Phallus impudicus)
  132. helmovka bělostná (Hemimycena candida)
  133. helmovka buková (Mycena fagetorum)
  134. helmovka červenobřitá (Mycena rubromarginata)
  135. helmovka deskovitá (Mycena stylobates)
  136. helmovka hnědobřitá (Mycena olivaceomarginata)
  137. helmovka hnědopurpurová (Mycena purpureofusca)
  138. helmovka hořkomléčná (Mycena erubescens)
  139. helmovka jehličkovitá (Mycena acicula)
  140. helmovka kapradinová (Mycena pterigena)
  141. helmovka koromilná (Mycena pseudocorticola)
  142. helmovka krvavá (Mycena sanguinolenta)
  143. helmovka krvonohá (Mycena haematopus)
  144. helmovka kuželovitá (Mycena metata)
  145. helmovka leponohá (Mycena inclinata)
  146. helmovka louhová (Mycena stipata)
  147. helmovka medonohá (Mycena renati)
  148. helmovka měnlivá (Mycena vitilis)
  149. helmovka mizivá (Resinomycena saccharifera)
  150. helmovka mléčná (Mycena galopus)
  151. helmovka modravá (Mycena amicta)
  152. helmovka narůžovělá (Mycena rosea)
  153. helmovka nažloutlá (Mycena flavescens)
  154. helmovka niťonohá (Mycena filopes)
  155. helmovka ojíněná (Mycena leptocephala)
  156. helmovka Oortova (Mycena arcangeliana)
  157. helmovka pařezová (Mycena tintinnabulum)
  158. helmovka raná (Mycena abramsii)
  159. helmovka ředkvičková f. multicolor (Mycena pura f. multicolor)
  160. helmovka ředkvičková f. pura (Mycena pura f. pura)
  161. helmovka ředkvičková (Mycena pura)
  162. helmovka rýhonohá (Mycena polygramma)
  163. helmovka šafránová (Mycena crocata)
  164. helmovka šedá (Mycena cinerella)
  165. helmovka širokolupenná (Mycena latifolia)
  166. helmovka šiškomilná (Mycena strobilicola)
  167. helmovka skvrnitá (Mycena maculata)
  168. helmovka slizká (Mycena epipterygia)
  169. helmovka smrková (Mycena silvae-nigrae)
  170. helmovka tenkonohá (Mycena speirea)
  171. helmovka tuhonohá (Mycena galericulata)
  172. helmovka vlasová (Mycena capillaris)
  173. helmovka zefírová (Mycena zephirus)
  174. helmovka zelenobřitá (Mycena viridimarginata)
  175. helmovka zlatobřitá (Mycena aurantiomarginata)
  176. helmovka žlutobílá (Atheniella flavoalba)
  177. helmovka zoubkatá (Mycena pelianthina)
  178. helmovka (Mycena sp.)
  179. hlinák červenající (Hapalopilus nidulans)
  180. hlíva dubová (Pleurotus dryinus)
  181. hlíva hnízdovitá (Phyllotopsis nidulans)
  182. hlíva plicní (Pleurotus pulmonarius)
  183. hlíva ústřičná (Pleurotus ostreatus)
  184. hlívečník připjatý (Resupinatus applicatus)
  185. hlívečník štětinatý (Resupinatus trichotis)
  186. hlívička jedlová (Hohenbuehelia abietina)
  187. hlívička šedá (Hohenbuehelia grisea)
  188. hlívička stopkatá (Hohenbuehelia auriscalpium)
  189. hlízenka ostřicová (Myriosclerotinia sulcatula)
  190. hlízenka sasanková (Dumontinia tuberosa)
  191. hlízenka skřípinová (Myriosclerotinia scirpicola)
  192. hnědák Schweinitzův (Phaeolus schweinitzii)
  193. hnojník domácí (Coprinellus domesticus)
  194. hnojník inkoustový (Coprinopsis atramentaria)
  195. hnojník kmenový (Coprinellus truncorum)
  196. hnojník lesní (Coprinellus silvaticus)
  197. hnojník maličký (Coprinellus pusillulus)
  198. hnojník nasetý (Coprinellus disseminatus)
  199. hnojník netrpělivý (Coprinellus callinus)
  200. hnojník paprskový (Coprinellus radians)
  201. hnojník řasnatý (Parasola plicatilis)
  202. hnojník spáleništní (Coprinellus angulatus)
  203. hnojník třpytivý (Coprinus micaceus)
  204. hnojník trvanlivý (Coprinopsis spelaiophila)
  205. hnojník velkohlavý (Coprinus macrocephalus)
  206. hnojník zaječí (Coprinopsis lagopus)
  207. hnojník žlutochlupý (Coprinellus xanthothrix)
  208. hnojník žlutohlavý (Coprinus leiocephalus)
  209. hnojník (Coprinellus sp.)
  210. holubinka akvamarínová (Russula chloroides)
  211. holubinka březová (Russula betularum)
  212. holubinka brunátná (Russula badia)
  213. holubinka bukovka (Russula heterophylla)
  214. holubinka celokrajná (Russula integra)
  215. holubinka černající f. nitida (Russula nitida f. nitida)
  216. holubinka černající f. olivaceoalba (Russula nitida f. olivaceoalba)
  217. holubinka černající (Russula nigricans)
  218. holubinka černobílá (Russula albonigra)
  219. holubinka černonachová (Russula atropurpurea)
  220. holubinka chromová (Russula claroflava)
  221. holubinka dívčí (Russula puellaris)
  222. holubinka fialovonohá var. citrina (Russula violeipes var. citrina)
  223. holubinka fialovonohá var. violeipes (Russula violeipes var. violeipes)
  224. holubinka fialovonohá (Russula violeipes)
  225. holubinka fialovozelená (Russula ionochlora)
  226. holubinka hlínožlutá (Russula ochroleuca)
  227. holubinka hořkomandlová (Russula grata)
  228. holubinka hustolistá (Russula densifolia)
  229. holubinka jahodová (Russula paludosa)
  230. holubinka jitřenková (Russula aurora)
  231. holubinka jízlivá var. citrina (Russula sardonia var. citrina)
  232. holubinka jízlivá var. sardonia (Russula sardonia var. sardonia)
  233. holubinka jízlivá (Russula sardonia)
  234. holubinka kolčaví (Russula mustelina)
  235. holubinka křehká (Russula fragilis)
  236. holubinka Lundelova (Russula intermedia)
  237. holubinka mandlová (Russula vesca)
  238. holubinka mokřadní (Russula subrubens)
  239. holubinka nádherná (Russula nobilis)
  240. holubinka namodralá f. cyanoxantha (Russula cyanoxantha f. cyanoxantha)
  241. holubinka namodralá f. peltereaui (Russula cyanoxantha f. peltereaui)
  242. holubinka namodralá (Russula cyanoxantha)
  243. holubinka nazelenalá (Russula virescens)
  244. holubinka nejvonnější (Russula fragrantissima)
  245. holubinka norská (Russula laccata)
  246. holubinka olšinná (Russula alnetorum)
  247. holubinka parková (Russula exalbicans)
  248. holubinka Queletova (Russula queletii)
  249. holubinka raná (Russula nauseosa)
  250. holubinka rašeliníková (Russula sphagnicola)
  251. holubinka révová (Russula xerampelina)
  252. holubinka Romellova (Russula romellii)
  253. holubinka sivá (Russula grisea)
  254. holubinka sličná (Russula rosea)
  255. holubinka sluneční (Russula solaris)
  256. holubinka smrdutá (Russula foetens)
  257. holubinka tmavočervená (Russula atrorubens)
  258. holubinka trávozelená (Russula aeruginea)
  259. holubinka vodnatá (Russula aquosa)
  260. holubinka vrhavka (Russula emetica)
  261. holubinka žlučová (Russula fellea)
  262. housenice cizopasná (Elaphocordyceps ophioglossoides)
  263. houževnatec přivázlý (Neolentinus adhaerens)
  264. houžovec bobří (Lentinellus castoreus)
  265. houžovec drobný (Lentinellus bissus)
  266. houžovec hlemýžďovitý var. cochleatus (Lentinellus cochleatus var. cochleatus)
  267. houžovec hlemýžďovitý var. inolens (Lentinellus cochleatus var. inolens)
  268. houžovec hlemýžďovitý (Lentinellus cochleatus)
  269. houžovec vonný (Lentinus suavissimus)
  270. hřib dubový (Boletus reticulatus)
  271. hřib hnědý (Picipes badius)
  272. hřib kaštanový (Gyroporus castaneus)
  273. hřib kovář (Neoboletus luridiformis)
  274. hřib kříšť (Caloboletus calopus)
  275. hřib modračka (Cyanoboletus pulverulentus)
  276. hřib nachovýtrusý (Tylopilus porphyrosporus)
  277. hřib osmahlý (Boletus ferrugineus)
  278. hřib peprný (Chalciporus piperatus)
  279. hřib sametový (Xerocomellus pruinatus)
  280. hřib smrkový (Boletus edulis)
  281. hřib strakoš (Suillus variegatus)
  282. hřib žlučník (Tylopilus felleus)
  283. hřib žlutomasý (Xerocomellus chrysenteron)
  284. hrotnatečka sladkovonná (Mycoacia nothofagi)
  285. jazourek srstnatý (Trichoglossum hirsutum)
  286. jehnědka ďumbierská (Tatraea dumbirensis)
  287. jehnědka lísková (Ciboria coryli)
  288. jehnědka olšová (Ciboria amentacea)
  289. jelenka obecná (Elaphomyces granulatus)
  290. kačenka náprstkovitá (Verpa conica)
  291. káčovka penízková (Biscogniauxia nummularia)
  292. kalichovka Kachlbrennerova (Pseudoomphalina kalchbrenneri)
  293. kalichovka matná (Chrysomphalina grossula)
  294. kalichovka okoličnatá (Lichenomphalia cf. umbelifera)
  295. kalichovka oranžová (Rickenella fibula)
  296. kalichovka rašeliníková (Arrhenia sphagnicola)
  297. kalichovka Swartzova (Rickenella swartzii)
  298. kalichovka vodní (Arrhenia philonotis)
  299. kalichovka zvonečková (Xeromphalina campanella)
  300. kališník obecný (Helvella acetabulum)
  301. kavinovka lošákovitá (Hydnocristella himantia)
  302. klanolístka obecná (Schizophyllum commune)
  303. klihatečka pochmurná (Bulgariella pulla)
  304. klihatka černá (Bulgaria inquinans)
  305. kloubnatka smrková (Sirococcus conigenus)
  306. klouzek modřínový (Suillus grevillei)
  307. konferticium hladkovýtrusé (Conferticium ochraceum)
  308. korálovec bukový (Hericium coralloides)
  309. korálovec jedlový (Hericium flagellum)
  310. korálovec ježatý (Hericium erinaceus)
  311. kořenitka nadmutá (Rhizina undulata)
  312. kořenovník jedlový (Heterobasidion abietinum)
  313. kořenovník smrkový (Heterobasidion parviporum)
  314. kornatec bezový (Hyphodontia sambuci)
  315. kornatec bledavý (Hyphodontia pallidula)
  316. kornatec dubový (Hyphodontia quercina)
  317. kornatec hedvábný (Hypochnicium bombycinum)
  318. kornatec javorový (Dendrothele acerina)
  319. kornatec Karstenův (Dacryobolus karstenii)
  320. kornatec kožově žlutý (Hyphodontia alutaria)
  321. kornatec křivovýtrusý (Hyphodontia curvispora)
  322. kornatec kůžičkovitý (Granulobasidium vellereum)
  323. kornatec lopatkovitý (Hyphodontia spathulata)
  324. kornatec Nešporův (Hyphodontia nespori)
  325. kornatec obrovský (Phlebiopsis gigantea)
  326. kornatec okrouhlý (Basidioradulum radula)
  327. kornatec pórkový (Dendrothele alliacea)
  328. kornatec praskající (Odonticium septocystidia)
  329. kornatec proměnlivý (Mutatoderma mutatum)
  330. kornatec rozvitý (Cylindrobasidium evolvens)
  331. kornatec růžový (Corticium roseum)
  332. kornatec sírožlutý (Xenasmatella vaga)
  333. kornatec skořicový (Crustoderma dryinum)
  334. kornatec skvrnitý (Hyphoderma roseocremeum)
  335. kornatec slzící (Gloiothele lactescens)
  336. kornatec smetanový (Peniophorella praetermissa)
  337. kornatec tenkovýtrusý (Alutaceodontia alutacea)
  338. kornatec Wakefieldův (Hypochnicium wakefieldiae)
  339. kornatec Wojewodův (Dendrothele wojewodae)
  340. kornatec západní (Hyphoderma occidentale)
  341. kornatec zápašný (Gloeohypochnicium analogum)
  342. kornatec zimní (Globulicium hiemale)
  343. kornateček okrovějící (Gloeocystidiellum porosum)
  344. kornateček olivovobílý (Leptosporomyces fuscostratus)
  345. kornatečka bělavá (Athelia decipiens)
  346. kornatečka hruškovýtrusá (Athelia pyriformis)
  347. kornatečka listomilná (Athelia epiphylla)
  348. kornatečka narůžovělá (Leptosporomyces roseus)
  349. kornatečka proměnlivá (Piloderma byssinum)
  350. kornatka jasanová (Peniophora limitata)
  351. kornatka masová (Peniophora incarnata)
  352. kornatka osténkatá (Scopuloides hydnoides)
  353. kornatka polská (Gyrophanopsis polonensis)
  354. kornatka popelavá (Peniophora cinerea)
  355. kornatka pýřitá (Peniophorella pubera)
  356. kornatka septocystidová (Hyphoderma setigerum)
  357. kornatka smrková (Peniophora pithya)
  358. koroveček citrónový (Gloiothele citrina)
  359. korovitka popraskaná (buková) (Diatrype decorticata)
  360. korovitka terčovitá (Diatrype disciformis)
  361. korovitka vakovitá (Diatrype bullata)
  362. korunokyjka svícnovitá (Clavicorona pyxidata)
  363. kosmatka černoplstnatá (Scutellinia nigrohirtula)
  364. kosmatka chloupkatá (Scutellinia subhirtella)
  365. kosmatka jelení (Scutellinia cf. crinita)
  366. kosmatka štítovitá (Scutellinia cf. scutellata)
  367. kosmatka (Scutellinia umbrarum)
  368. kostrovka beztvará (Skeletocutis amorpha)
  369. kostrovka šedavá (Skeletocutis carneogrisea)
  370. kotrč němcův (Sparassis nemecii)
  371. kozák barvoměnný (Leccinum variicolor)
  372. kozák bílý f. holopus (Leccinum holopus f. holopus)
  373. kozák bílý f. nazelenalý (Leccinum holopus f. aerugineum)
  374. kozák bílý nazelenalý (Leccinum holopus var. aerugineum)
  375. kozák bílý (Leccinum holopus)
  376. kozák březový (Leccinum scabrum)
  377. kozák šedohnědý (Leccinum cyaneobasileucum)
  378. kožovka jilmová (Hymenochaete ulmicola)
  379. kožovka klenová (Hymenochaete carpatica)
  380. kožovka rezavá (Hymenochaete rubiginosa)
  381. kožovka tabáková (Pseudochaete tabacina)
  382. krásnorůžek lepkavý (Calocera viscosa)
  383. krásnorůžek rohovitý (Calocera cornea)
  384. křehutka bělovláknitá (Psathyrella spintrigeroides)
  385. křehutka bučinná (Psathyrela fagetophila)
  386. křehutka Candolleova (Psathyrella candolleana)
  387. křehutka čokoládová (Psathyrella spadicea)
  388. křehutka Friesova (Psathyrella senex)
  389. křehutka hnědošedá (Psathyrella spadiceogrisea)
  390. křehutka kuželovitá (Parasola conopilus)
  391. křehutka nící (Homophron cernuum)
  392. křehutka orobincová (Psathyrella typhae)
  393. křehutka sametová (Lacrymaria lacrymabunda)
  394. křehutka sladkovonná (Psathyrella sacchariolens)
  395. křehutka špinavolupenná (Psathyrella tephrophylla)
  396. křehutka útlá (Psathyrella corrugis)
  397. křehutka vlnitá (Psathyrella cotonea)
  398. křehutka vodomilná (Psathyrella piluliformis)
  399. kristinie zrnitá (Cristinia helvetica)
  400. kropenatec motýlovitý (Panaeolus papilionaceus)
  401. kropenatec otavní (Panaeolina foenisecii)
  402. kropenatec tmavý (Panaeolus fimicola)
  403. kropenatec zahrocený (Panaeolus acuminatus)
  404. kropilka hnědá (Dacrymyces enatus)
  405. kropilka menší (Dacrymyces minor)
  406. kropilka rosolovitá (Dacrymyces stillatus)
  407. kropilka slzovitá (Dacrymyces lacrymalis)
  408. kropilka terčovitá (Dacrymyces variisporus)
  409. kruhovka borová (Orbilia cf. delicatula)
  410. kruhovka olšová (Orbilia cf. xanthostigma)
  411. kržatka bažinná (Naucoria scolecina)
  412. kržatka hnědoolivová (Simocybe centunculus)
  413. kržatka honosná (Simocybe sumptuosa)
  414. kržatka ježatá (Phaeomarasmius erinaceus)
  415. kržatka oděná (Naucoria escharioides)
  416. kržatka olšinová (Naucoria alnetorum)
  417. kržatka ostnitá (Flammulaster muricatus)
  418. kržatka otrubičnatá (Tubaria furfuracea)
  419. kržatka plodomilná (Flammulaster carpophilus)
  420. kržatka poprášená (Tubaria conspersa)
  421. kržatka rašeliníková (Naucoria sphagneti)
  422. kržatka šikmá (Flammulaster limulatus)
  423. kržatka vrbová (Naucoria salicis)
  424. kukmák bělovlný (Volvariella bombycina)
  425. kukmák dřevní (Volvariella caesiotincta)
  426. kukmák maličký (Volvariella pusilla)
  427. kuřátečko hřebenité (Clavulina coralloides)
  428. kuřátečko popelavé (Clavulina cinerea)
  429. kuřátka červená (Ramaria rubella)
  430. kuřátka přímá (Ramaria stricta)
  431. kůrovka hladká (Phanerochaete laevis)
  432. kůrovka hrbolatá (Phanerochaete tuberculata)
  433. kůrovka příbuzná (Phanerochaete affinis)
  434. kůrovka sametová (Phanerochaete velutina)
  435. kůrovka smetanová (Phanerochaete sordida)
  436. kůrovka vláknitá (Rhizochaete radicata)
  437. kustřebička sírová (Belonidium cf. sulphureum)
  438. květnatec Archerův (Clathrus archeri)
  439. kyj niťovitý (Macrotyphula juncea)
  440. kyj rourkovitý (Macrotyphula fistulosa)
  441. kyjanka křehká (Clavaria fragilis)
  442. kyjovečka ostnovýtrusá (Clavulinopsis helvola)
  443. kyjovečka útlá (Ramariopsis subtilis)
  444. lakovka amethystová (Laccaria amethystina)
  445. lakovka laková (Laccaria laccata)
  446. lakovka statná (Laccaria proxima)
  447. lesklokorka jehličnanová (Ganoderma carnosum)
  448. lesklokorka ploská (Ganoderma applanatum)
  449. líha jilmová (Hypsizygus ulmarius)
  450. líha nahloučená (Lyophyllum decastes)
  451. límcovka bílá (Stropharia albonitens)
  452. límcovka měděnková (Stropharia aeruginosa)
  453. límcovka modrá (Stropharia caerulea)
  454. límcovka polokulovitá (Protostropharia semiglobata)
  455. límcovka šupinkatá (Stropharia squamosa)
  456. límcovka vroubkovaná (Hemistropharia albocrenulata)
  457. lišák ryšavý (Hydnum rufescens)
  458. lišák zprohýbaný (Hydnum repandum)
  459. liška amethystová (Cantharellus amethysteus)
  460. liška Friesova (Cantharellus friesii)
  461. liška nálevkovitá (Cantharellus tubaeformis)
  462. liška obecná (Cantharellus cibarius)
  463. lištička černošupinatá (Hygrophoropsis rufa)
  464. lištička hnědošupinná (Hygrophoropsis fuscosquamula)
  465. lištička pomerančová var. aurantiaca (Hygrophoropsis aurantiaca var. aurantiaca)
  466. lištička pomerančová var. lactea (Hygrophoropsis aurantiaca var. lactea)
  467. lištička pomerančová (Hygrophoropsis aurantiaca)
  468. lupeník březový (Lenzites betulina)
  469. lupenopórka červenožlutá (Phylloporus pelletieri)
  470. lysohlávka kopinatá (Psilocybe semilanceata)
  471. lysohlávka magická (Deconica magica)
  472. lysohlávka plevnatá (Psilocybe crobula)
  473. lysohlávka srbská (Psilocybe serbica)
  474. lysohlávka tajemná (Psilocybe arcana)
  475. masenka citrónová (Hypocrea citrina)
  476. masenka poduškovitá (Hypocrea pulvinata)
  477. masenka rezavá (Hypocrea rufa complex)
  478. masenka rosolovitá (Hypocrea strictipilosa)
  479. mecháček laločnatý (Arrhenia lobata)
  480. měchomršť krystalický (Pilobolus crystallinus)
  481. mechovka Daamsova (Clitopilus daamsii)
  482. mechovka obecná (Clitopilus prunulus)
  483. měkkouš kadeřavý (Plicaturopsis crispa)
  484. míhavka přisedlá (Vibrissea leptospora)
  485. míhavka vodní (Vibrissea truncorum)
  486. miskovička plochá (Pezizella languida)
  487. miskovka dřevní (Rhizodiscina cf. lignyota)
  488. množilka poprášená (Proliferodiscus pulveraceus)
  489. morušovka bradavčitá (Bertia moriformis)
  490. mozkovka rosolovitá (Ascotremella faginea)
  491. muchomůrka červená (Amanita muscaria)
  492. muchomůrka citronová (Amanita citrina)
  493. muchomůrka hnědožlutá (Amanita fulva)
  494. muchomůrka jízlivá (Amanita virosa)
  495. muchomůrka královská (Amanita regalis)
  496. muchomůrka obecná (Amanita vaginata)
  497. muchomůrka růžovka (Amanita rubescens)
  498. muchomůrka šafránová (Amanita crocea)
  499. muchomůrka šedivka (Amanita spissa)
  500. muchomůrka šedoblanitá (Amanita submembranacea)
  501. muchomůrka tlustopochvá (Amanita pachyvolvata)
  502. muchomůrka velkopochvá (Amanita magnivolvata)
  503. muchomůrka zelená (Amanita phalloides)
  504. muchomůrka žlutoolivová (Amanita battarrae)
  505. nedohub oranžový (Hypomyces aurantius)
  506. nedohub růžový (Hypomyces rosellus complex)
  507. nedohub zelený (Hypomyces luteovirens)
  508. nedohub zlatovýtrusý (Hypomyces chrysospermus)
  509. ohňovec dotýkavý (Fuscoporia contigua)
  510. ohňovec Hartigův (Phellinus hartigii)
  511. ohňovec obecný (Phellinus igniarius)
  512. ohňovec ohraničený (Phellinus nigrolimitatus)
  513. ohňovec olšový (Phellinus alni)
  514. ohňovec rezavý (Fuscoporia ferruginosa)
  515. ohňovec smrkový (Phellinus chrysoloma)
  516. ohňovec tečkovaný (Fomitiporia punctata)
  517. ojíněnka houbomilná (Polydesmia pruinosa)
  518. opěnka měnlivá (Kuehneromyces mutabilis)
  519. oranžovec vláknitý (Pycnoporellus fulgens)
  520. ostenatka Bresadolova (Mucronella bresadolae)
  521. ostnáček dvoubarvý (Resinicium bicolor)
  522. ostnáček otrubičnatý (Resinicium furfuraceum)
  523. ostnateček Bourdotův (Steccherinum bourdotii)
  524. ostnateček brvitý (Steccherinum fimbriatum)
  525. ostnateček Kavinův (Steccherinum subcrinale)
  526. ostnateček křehký (Dentipellis fragilis)
  527. ostnateček okrový (Steccherinum ochraceum)
  528. ostropórka černající (Rigidoporus crocatus)
  529. ostropórka rozlitá (Oxyporus obducens)
  530. ostropórka topolová (Oxyporus populinus)
  531. ouško kožové (Otidea alutacea)
  532. outkovečka bezpřezkatá (Antrodiella onychoides)
  533. outkovečka bledá (Antrodiella pallescens)
  534. outkovečka buková (Antrodiella faginea)
  535. outkovečka citrónová (Flaviporus citrinellus)
  536. outkovečka cizopasná (Antrodiella parasitica)
  537. outkovečka Höhnelova (Antrodiella serpula)
  538. outkovečka naoranžovělá (Antrodiella mentschulensis)
  539. outkovka chlupatá (Trametes hirsuta)
  540. outkovka francouzská (Coriolopsis gallica)
  541. outkovka hrbatá (Trametes gibbosa)
  542. outkovka jednobarvá (Cerrena unicolor)
  543. outkovka měkká (Datronia mollis)
  544. outkovka pestrá (Trametes versicolor)
  545. outkovka řadová (Antrodia serialis)
  546. outkovka rumělková (Pycnoporus cinnabarinus)
  547. outkovka vonná (Trametes suaveolens)
  548. outkovka zprohýbaná (Antrodia sinuosa)
  549. paluška sítinovitá (Typhula phacorrhiza)
  550. pařezník jemný (Panellus mitis)
  551. pařezník obecný (Panellus stipticus)
  552. pařezník pozdní (Panellus serotinus)
  553. patyčka rosolovitá (Leotia lubrica)
  554. pavučinec americký (Cortinarius americanus)
  555. pavučinec Batailleův (Cortinarius bataillei)
  556. pavučinec bažinný (Cortinarius uliginosus)
  557. pavučinec cedrový (Cortinarius parvannulatus)
  558. pavučinec červenošupinatý (Cortinarius bolaris)
  559. pavučinec chřapáčovitý (Cortinarius helvelloides)
  560. pavučinec dřevožijný (Cortinarius lignicola)
  561. pavučinec fialovolilákový (Cortinarius balteatus)
  562. pavučinec fialový (Cortinarius violaceus)
  563. pavučinec krvavý (Cortinarius sanguineus)
  564. pavučinec meduňkový (Cortinarius diasemospermus)
  565. pavučinec náramkovitý (Cortinarius armillatus)
  566. pavučinec natřený (Cortinarius delibutus)
  567. pavučinec odchylný (Cortinarius anomalus)
  568. pavučinec olšový (Cortinarius alnetorum)
  569. pavučinec pelargoniový var. flabellus (Cortinarius flexipes var. flabellus)
  570. pavučinec pelargoniový var. flexipes (Cortinarius flexipes var. flexipes)
  571. pavučinec pelargoniový (Cortinarius flexipes)
  572. pavučinec plavooranžový (Cortinarius collinitus)
  573. pavučinec porfyronohý (Cortinarius porphyropus)
  574. pavučinec psí (Cortinarius caninus)
  575. pavučinec rašeliníkový (Cortinarius chrysolitus)
  576. pavučinec šafránový (Cortinarius croceus)
  577. pavučinec skvrnitý (Cortinarius spilomeus)
  578. pavučinec Sommerfeltův (Cortinarius sommerfeltii)
  579. pavučinec šupinatý (Cortinarius pholideus)
  580. pavučinec tupý (Cortinarius obtusus)
  581. pavučinec zaniklý (Cortinarius decipiens)
  582. pavučinec (Cortinarius sp. - podrod Telamonia)
  583. pavučiník bezpřezkatý (Byssocorticium efibulatum)
  584. pavučiník člunkovýtrusý (Botryobasidium vagum)
  585. pavučiník izabelový (Botryohypochnus isabellinus)
  586. pavučiník obecný (Botryobasidium subcoronatum)
  587. pavučiník třásnitý (Amphinema byssoides)
  588. pavučiník vločkatý (Botryobasidium conspersum)
  589. pavučiník zlatý (Botryobasidium aureum)
  590. pečárka hlíznatá (Agaricus essettei)
  591. pečárka necudná (Agaricus impudicus)
  592. pečárka odlišná (Agaricus semotus)
  593. pečárka polní (Agaricus campestris)
  594. pečárka růžovolupenná (Agaricus comtulus)
  595. penízečka drobnovýtrusá (Baeospora myosura)
  596. penízovka Cookeova (Collybia cookei)
  597. penízovka drobnovýtrusá (Tephrocybe baeosperma)
  598. penízovka dubová (Gymnopus dryophilus)
  599. penízovka hlíznatá (Collybia tuberosa)
  600. penízovka hřebílkatá (Gymnopus peronatus)
  601. penízovka kořenující (Hymenopellis radicata)
  602. penízovka kuželovitá (Rhodocollybia butyracea f. asema)
  603. penízovka rašeliníková (Sphagnurus paluster)
  604. penízovka řásnatá (Collybia cirrhata)
  605. penízovka sametonohá (Flammulina velutipes)
  606. penízovka širokolupenná (Megacollybia platyphylla complex)
  607. penízovka skvrnitá (Rhodocollybia maculata)
  608. penízovka smrková (Strobilurus esculentus)
  609. penízovka splývavá (Gymnopus confluens)
  610. penízovka troudní (Callistosporium pinicola)
  611. penízovka věštecká (Gymnopus hariolorum)
  612. penízovka vláknitá (Rhodocollybia filamentosa)
  613. penízovka vodnatá (Gymnopus aquosus)
  614. pestřec bradavčitý (Scleroderma verrucosum)
  615. pestřec obecný (Scleroderma citrinum)
  616. pevník chlupatý (Stereum hirsutum)
  617. pevník dvoubarvý (Laxitextum bicolor)
  618. pevník korkovitý (Stereum rugosum)
  619. pevník krvavějící (Stereum sanguinolentum)
  620. pevník nachový (Chondrostereum purpureum)
  621. pevník plstnatý (Stereum subtomentosum)
  622. pevník smrkový (Veluticeps abietina)
  623. pevníkovec tenký (Amylostereum chailletii)
  624. pevníkovec ztlustlý (Amylostereum areolatum)
  625. plaménka nevonná (Gymnopilus penetrans)
  626. plátenice buková (Ombrophila fagiseda)
  627. plátenice šišková (Neottiella janthina)
  628. plesňák čekankový (Thelephora penicillata)
  629. plesňák zápašný (Thelephora palmata)
  630. plesňák zemní (Thelephora terrestris)
  631. plíška brusinková (Exobasidium vaccinii)
  632. plstnatec bukový (Spongipellis delectans)
  633. plstnatec pěnový (Spongipellis spumeus)
  634. plstnatec tlustoostný (Spongipellis pachyodon)
  635. plstnateček severský (Climacocystis borealis)
  636. plstnatka hnědá (Tapesia cf. fusca)
  637. plstnatka rákosová (Trichobelonium kneiffii)
  638. pokrytka nadzemní (Sebacina cf. grisea)
  639. pokrytka nažloutlá (Sebacina incrustans)
  640. polnička bažinná (Agrocybe paludosa)
  641. polnička polokulovitá (Agrocybe pediades)
  642. polnička raná (Agrocybe praecox)
  643. polštářnatka březová (Diatrypella favacea)
  644. popraška sklepní (Coniophora puteana)
  645. popraška tenká (Coniophora arida)
  646. pórnatice krvavějící (Rigidoporus sanguinolentus)
  647. pórnatice skleněná (Physisporinus vitreus)
  648. pórnatka bledoplavá (Ceriporiopsis gilvescens)
  649. pórnatka Donkova (Ceriporiopsis mucida)
  650. pórnatka krásnoporá (Junghuhnia nitida)
  651. pórnatka měchýřkatá (Trechispora hymenocystis)
  652. pórnatka nádherná (Ceriporia excelsa)
  653. pórnatka placentová (Rhodonia placenta)
  654. pórnatka popelavá (Cinereomyces lindbladii)
  655. pórnatka purpurová (Ceriporia purpurea)
  656. pórnatka rozlitá (Antrodia gossypium)
  657. pórnatka síťkovitá (Ceriporia reticulata)
  658. pórnatka tlustá (Antrodia crassa)
  659. pórnatka třásnitá (Junghuhnia lacera)
  660. pórnatka zelenající (Ceriporia viridans)
  661. pórnovitka borová (Gloeoporus taxicola)
  662. pórnovitka drobnoporá (Schizopora flavipora)
  663. pórnovitka obecná (Schizopora radula)
  664. pórnovitka různoporá (Schizopora paradoxa)
  665. pórovka šedá (Elmerina caryae)
  666. prachovečník bukový (Phleogena faginea)
  667. prášivka bažinná (Bovista paludosa)
  668. prášivka černající (Bovista nigrescens)
  669. prášivka šedivá (Bovista plumbea)
  670. protrhlík trnatý (Melogramma spiniferum)
  671. prsnatka orličí (Rosellinia aquila)
  672. psivka obecná (Mutinus caninus)
  673. puchýřka sítinová (Phyllachora junci)
  674. pýchavka čokoládová (Lycoperdon molle)
  675. pýchavka hnědá (Lycoperdon lividum)
  676. pýchavka horská (Lycoperdon nigrescens)
  677. pýchavka hruškovitá (Lycoperdon pyriforme)
  678. pýchavka huňatá (Lycoperdon umbrinum)
  679. pýchavka ježatá (Lycoperdon echinatum)
  680. pýchavka obecná (Lycoperdon perlatum)
  681. pýchavka ocasatá (Lycoperdon caudatum)
  682. pýchavka palicovitá (Lycoperdon excipuliforme)
  683. pýchavka stlačená (Lycoperdon pratense)
  684. řasnatka krátkonohá (Peziza micropus)
  685. řasnatka lesní (Peziza arvernensis)
  686. řasnatka mokřadní (Peziza limnaea)
  687. rážovka buková (Neonectria galligena)
  688. rážovka granátová (Neonectria punicea)
  689. rážovka houbomilná (Nectria episphaeria)
  690. rážovka rumělková (Nectria cinnabarina)
  691. rážovka šarlatová (Nectria coccinea)
  692. rez rákosová (Puccinia cf. phragmitis)
  693. rezavec horský (Inonotus hastifer)
  694. rezavec lesknavý (Inonotus radiatus)
  695. rezavec pokožkový (Inonotus cuticularis)
  696. rezavec šikmý (Inonotus obliquus)
  697. rezavec štětinatý (Inonotus hispidus)
  698. rezavec uzlinatý (Inonotus nodulosus)
  699. ronivka drsnonohá (Mycopan scabripes)
  700. ronivka podhorská (Hydropus subalpinus)
  701. ronivka troudní (Hydropus marginellus)
  702. rosoloklihatka čirá (Neobulgaria pura)
  703. rosolovka listovitá (Tremella foliacea)
  704. rosolovka mozkovitá (Tremella mesenterica)
  705. rosolozub huspenitý (Pseudohydnum gelatinosum)
  706. rozděrka Brinkmannova (Sistotrema brinkmannii)
  707. rozděrka korunkatá (Sistotrema coroniferum)
  708. ryzec bledý (Lactarius pallidus)
  709. ryzec černohlávek (Lactarius lignyotus)
  710. ryzec dubový (Lactarius quietus)
  711. ryzec hnědý (Lactarius helvus)
  712. ryzec kafrový (Lactarius camphoratus)
  713. ryzec kravský (Lactarius torminosus)
  714. ryzec křídlovýtrusý (Lactarius pterosporus)
  715. ryzec lemovaný (Lactarius aspideus)
  716. ryzec lilákový (Lactarius lilacinus)
  717. ryzec liškový (Lactarius tabidus)
  718. ryzec nálevkovitý (Lactarius omphaliiformis)
  719. ryzec nasládlý (Lactarius subdulcis)
  720. ryzec olšový (Lactarius obscuratus)
  721. ryzec peprný (Lactarius piperatus)
  722. ryzec plstnatý (Lactarius vellereus)
  723. ryzec pýřitý (Lactarius pubescens)
  724. ryzec řídkolupenný (Lactarius ruginosus)
  725. ryzec ryšavý (Lactarius rufus)
  726. ryzec sazový (Lactarius fuliginosus)
  727. ryzec scvrklý (Lactarius vietus)
  728. ryzec šeredný (Lactarius turpis)
  729. ryzec severský (Lactarius trivialis)
  730. ryzec smoločerný (Lactarius picinus)
  731. ryzec smrkový (Lactarius deterrimus)
  732. ryzec syrovinka (Lactarius volemus)
  733. ryzec vonný (Lactarius glyciosmus)
  734. ryzec zelenající (Lactarius glaucescens)
  735. ryzec zelený (Lactarius blennius)
  736. šafránka červenožlutá (Tricholomopsis rutilans)
  737. šafránka ozdobná (Tricholomopsis decora)
  738. sametovka krémová (Conocybe apala)
  739. sametovka polokulovitá (Conocybe semiglobata)
  740. sametovka prstovitá (Conocybe subpubescens)
  741. sametovka subxerofytní (Conocybe subxerophytica)
  742. šedopórka osmahlá (Bjerkandera adusta)
  743. šedopórka zakouřená (Bjerkandera fumosa)
  744. šindelovník severský (Climacodon septentrionalis)
  745. širokoústka Pouzarova (Lopadostoma pouzarii)
  746. sírovec žlutooranžový (Laetiporus sulphureus)
  747. šiškovec černý (Strobilomyces strobilaceus)
  748. síťkovec dubový (Daedalea quercina)
  749. síťkovec načervenalý (Daedaleopsis confragosa)
  750. škrobnatec jedlový (Aleurodiscus amorphus)
  751. skulinatník jasanový (Hysterographium cf. fraxini)
  752. slizečka porcelánová (Mucidula mucida)
  753. slizopórka nazelenalá (Gloeoporus pannocinctus)
  754. slzečník síťnatý (Bolbitius reticulatus)
  755. slzečník žloutkový (Bolbitius titubans)
  756. slzivka bažinná (Hebeloma helodes)
  757. slzivka bělomasá (Hebeloma leucosarx)
  758. slzivka dlouhotřenná (Hebeloma incarnatulum)
  759. slzivka kořenující (Hebeloma radicosum)
  760. slzivka opásaná (Hebeloma mesophaeum)
  761. slzivka vřetenovýtrusá (Hebeloma fusisporum)
  762. smolokorka buková (Ischnoderma resinosum)
  763. smolokorka pryskyřičnatá (Ischnoderma benzoinum)
  764. spálenka skořepatá (Ustulina deusta)
  765. špička Bulliardova (Marasmius bulliardii)
  766. špička česneková (Mycetinis scorodonius)
  767. špička cibulová (Mycetinis alliaceus)
  768. špička Curreyova (Marasmius curreyi)
  769. špička kolovitá (Marasmius rotula)
  770. špička kožová (Marasmius torquescens)
  771. špička listová (Marasmius epiphyllus)
  772. špička močálová (Marasmius limosus)
  773. špička obecná (Marasmius oreades)
  774. špička provrtaná (Gymnopus perforans)
  775. špička rohonohá (Marasmius cohaerens)
  776. špička Wettsteinova (Marasmius wettsteinii)
  777. špička Wynneova (Marasmius wynnei)
  778. špička žíněná (Gymnopus androsaceus)
  779. špička (Marasmiellus pseudoramealis)
  780. šťavnatka buková (Hygrophorus penarius)
  781. šťavnatka pomrazka (Hygrophorus hypothejus)
  782. šťavnatka slonovinová (Hygrophorus eburneus)
  783. šťavnatka smrková (Hygrophorus piceae)
  784. šťavnatka tečkovaná (Hygrophorus pustulatus)
  785. šťavnatka vonná (Hygrophorus agathosmus)
  786. štěrbinatka smrková (Lirula macrospora)
  787. štětinovka červovitá (Stypella vermiformis)
  788. štítovka černolemá (Pluteus atromarginatus)
  789. štítovka chudobná (Pluteus depauperatus)
  790. štítovka hlízkatá (Pluteus semibulbosus)
  791. štítovka huňatá (Pluteus hispidulus)
  792. štítovka jelení (Pluteus cervinus)
  793. štítovka jinošská (Pluteus ephebeus)
  794. štítovka lemovaná (Pluteus luctuosus)
  795. štítovka Pouzarova var. albus (Pluteus pouzarianus var. albus)
  796. štítovka Pouzarova var. pouzarianus (Pluteus pouzarianus var. pouzarianus)
  797. štítovka Pouzarova (Pluteus pouzarianus)
  798. štítovka sametonohá (Pluteus plautus)
  799. štítovka síťnatá (Pluteus phlebophorus)
  800. štítovka stinná (Pluteus umbrosus)
  801. štítovka Thomsonova f. evenosus (Pluteus thomsonii f. evenosus)
  802. štítovka Thomsonova f. thomsonii (Pluteus thomsonii f. thomsonii)
  803. štítovka Thomsonova (Pluteus thomsonii)
  804. štítovka vločkatá f. minutissimus (Pluteus podospileus f. minutissimus)
  805. štítovka vločkatá f. podospileus (Pluteus podospileus f. podospileus)
  806. štítovka vločkatá (Pluteus podospileus)
  807. štítovka vrbová (Pluteus salicinus)
  808. štítovka žíhaná (Pluteus petasatus)
  809. štítovka žlutá (Pluteus leoninus)
  810. strmělka anýzová (Clitocybe odora)
  811. strmělka cibulkatá (Clitocybe subbulbipes)
  812. strmělka číškovitá (Pseudoclitocybe cyathiformis)
  813. strmělka drobnovýtrusá (Ossicaulis lachnopus)
  814. strmělka kmenová (Clitocybe truncicola)
  815. strmělka kosťovitá (Clitocybe costata)
  816. strmělka kyjonohá (Ampulloclitocybe clavipes)
  817. strmělka listomilná (Clitocybe phyllophila)
  818. strmělka mlženka (Clitocybe nebularis)
  819. strmělka odbarvená (Clitocybe cf. rivulosa)
  820. strmělka opýřená (Trichocybe puberula)
  821. strmělka plavá (Lepista gilva)
  822. strmělka přehrnutá (Lepista flaccida)
  823. strmělka středobarvá (Clitocybe metachroa)
  824. strmělka vodopisná (Clitocybe phaeophthalma)
  825. strmělka žlábkovitá (Clitocybe vibecina)
  826. stroček kadeřavý (Pseudocraterellus sinuosus)
  827. stroček trubkovitý (Craterellus cornucopioides)
  828. štrosmajerka brvitá (Strossmayeria basitricha)
  829. struhák blanitý (Radulomyces molaris)
  830. struhák splývavý (Radulomyces confluens)
  831. šupinovka ježatá (Pholiota squarrosoides)
  832. šupinovka kostrbatá (Pholiota squarrosa)
  833. šupinovka ohnivá (Pholiota flammans)
  834. šupinovka olšová (Pholiota alnicola)
  835. šupinovka šedohlínová (Pholiota lenta)
  836. šupinovka slizká (Pholiota adiposa)
  837. svraštělka javorová (Rhytisma acerinum)
  838. terčenka buková (Mollisia ventosa)
  839. terčenka černožlutá (Mollisia lividofusca)
  840. terčenka popelavá (Mollisia cf. cinerea)
  841. terčenka (Mollisia benesuada)
  842. tlustěnka kafrová (Scytinostroma portentosum)
  843. tmavobělka světle medová (Melanoleuca strictipes)
  844. trámovka jedlová (Gloeophyllum abietinum)
  845. trámovka plotní (Gloeophyllum sepiarium)
  846. třepenitka cihlová (Hypholoma lateritium)
  847. třepenitka drobná (Hypholoma subviride)
  848. třepenitka maková (Hypholoma capnoides)
  849. třepenitka ploníková (Hypholoma polytrichi)
  850. třepenitka pomněnková (Hypholoma myosotis)
  851. třepenitka prodloužená (Hypholoma elongatum)
  852. třepenitka svazčitá (Hypholoma fasciculare)
  853. třepenitka vlhkomilná (Bogbodia uda)
  854. třepenitka vlhkožijná (Hypholoma subericaeum)
  855. trepkovitka běloučká (Crepidotus epibryus)
  856. trepkovitka Cesatiho (Crepidotus cesatii)
  857. trepkovitka karpatská (Crepidotus carpaticus)
  858. trepkovitka maličká (Crepidotus malachioides)
  859. trepkovitka měkká (Crepidotus mollis)
  860. trepkovitka měnlivá (Crepidotus variabilis)
  861. trepkovitka šupinkatá (Crepidotus calolepis)
  862. trepkovitka tečkovaná (Crepidotus subverrucisporus)
  863. trepkovitka žlutavá (Crepidotus luteolus)
  864. trepkovitka zploštělá (Crepidotus applanatus)
  865. troudnatec jasanový (Perenniporia fraxinea)
  866. troudnatec kopytovitý (Fomes fomentarius)
  867. troudnatec pásovaný (Fomitopsis pinicola)
  868. troudnatec růžový (Fomitopsis rosea)
  869. tulasneovka liláková (Tulasnella cf. violea)
  870. ucháč obrovský (Gyromitra gigas)
  871. václavka bažinná (Armillaria ectypa)
  872. václavka cibulkotřenná (Armillaria cepistipes)
  873. václavka smrková (Armillaria ostoyae)
  874. vatička hnědovínová (Tomentella cf. terrestris)
  875. vatička rezavá (Tomentella cf. ferruginea)
  876. Vatička (Tomentella sp.)
  877. vějířovec obrovský (Meripilus giganteus)
  878. větvovka obecná (Vuilleminia comedens)
  879. větvovka olšová (Vuilleminia alni)
  880. vidlenka drobnovýtrusá (Vararia ochroleuca)
  881. vidlenka nažloutlá (Vararia investiens)
  882. vláknice hladká (Inocybe soluta)
  883. vláknice hnědá (Inocybe assimilata)
  884. vláknice hnědoučká (Inocybe fuscidula)
  885. vláknice hvězdovýtrusá (Inocybe asterospora)
  886. vláknice mokřadní (Inocybe cf. acuta)
  887. vláknice pavučinková (Inocybe petiginosa)
  888. vláknice plsťovitá (Inocybe lacera)
  889. vláknice pomíchaná (Inocybe mixtilis)
  890. vláknice rozpraskaná (Inocybe rimosa)
  891. vláknice tuřínonohá (Inocybe napipes)
  892. vláknice zardělá (Inocybe whitei)
  893. vláknice zemní (Inocybe geophylla)
  894. vodnička potoční (Cudoniella clavus)
  895. vodnička sítinová (Cudoniella junciseda)
  896. voskovec cystidový (Ceraceomyces violascens)
  897. voskovec hnědnoucí (Ceraceomyces serpens)
  898. voskovička bledavá (Bisporella pallescens)
  899. voskovička buková (Phaeohelotium fagineum)
  900. voskovička černavá (Holwaya mucida)
  901. voskovička číškovitá (Hymenoscyphus calyculus)
  902. voskovička citronová (Bisporella citrina)
  903. voskovička dlouhovýtrusá (Phaeohelotium geogenum)
  904. voskovička jasanová (Hymenoscyphus fraxineus)
  905. voskovička listová (Hymenoscyphus caudatus)
  906. voskovička plodová (Hymenoscyphus fructigenus)
  907. voskovička pozdní (Hymenoscyphus serotinus)
  908. voskovka dlouhovýtrusá (Hygrocybe substrangulata)
  909. voskovka bažinná (Hygrocybe helobia)
  910. voskovka citrónová (Hygrocybe chlorophana)
  911. voskovka granátová (Hygrocybe punicea)
  912. voskovka jeřabinová (Hygrocybe phaeococcinea)
  913. voskovka juchtová (Hygrocybe russocoriacea)
  914. voskovka krvavá (Hygrocybe miniata)
  915. voskovka kuželovitá var. pravá (Hygrocybe conica var. conica)
  916. voskovka kuželovitá var. rašelinná (Hygrocybe conica var. conicopalustris)
  917. voskovka kuželovitá (Hygrocybe conica)
  918. voskovka ledková (Hygrocybe nitrata)
  919. voskovka lišková (Hygrocybe cantharellus)
  920. voskovka luční var. pallidus (Cuphophyllus pratensis var. pallidus)
  921. voskovka luční var. pratensis (Cuphophyllus pratensis var. pratensis)
  922. voskovka luční (Cuphophyllus pratensis)
  923. voskovka mírná (Hygrocybe insipida)
  924. voskovka panenská (Cuphophyllus virgineus)
  925. voskovka papouščí (Gliophorus psittacinus)
  926. voskovka šarlatová (Hygrocybe coccinea)
  927. voskovka vroubkovaná (Hygrocybe coccineocrenata)
  928. vyklenutka věnčená (Pezicula ocellata)
  929. závojenka buková (Entoloma placidum)
  930. závojenka dvouvýtrusá (Entoloma bisporigerum)
  931. závojenka hedvábná (Entoloma sericeum)
  932. závojenka hladká (Entoloma sericatum)
  933. závojenka jarní (Entoloma vernum)
  934. závojenka játrová (Entoloma pleopodium)
  935. závojenka křížovýtrusá (Entoloma conferendum)
  936. závojenka kuželovitá (Entoloma cuspidiferum)
  937. závojenka lesklá (Entoloma nitidum)
  938. závojenka letní (Entoloma solstitiale)
  939. závojenka mechovkovitá (Entoloma prunuloides)
  940. závojenka modrá (Entoloma euchroum)
  941. závojenka Mougeotova (Entoloma mougeotii)
  942. závojenka namodralá (Entoloma caesiocinctum)
  943. závojenka ocelová (Entoloma chalybeum)
  944. závojenka olovově modrá (Entoloma lividocyanulum)
  945. závojenka rašeliníková (Entoloma sphagnorum)
  946. závojenka růžovolupenná (Entoloma infula)
  947. závojenka rýhovaná (Entoloma longistriatum)
  948. závojenka sazolupenná (Entoloma jubatum)
  949. závojenka šedohnědá (Entoloma porphyrophaeum)
  950. závojenka slanečková (Entoloma hirtipes)
  951. závojenka sličná (Entoloma formosum)
  952. závojenka štítovitá (Entoloma cetratum)
  953. závojenka tajná (Entoloma clandestinum)
  954. závojenka uhlazená (Alboleptonia sericella)
  955. závojenka vmáčklá (Entoloma rhodopolium)
  956. závojenka zanedbaná (Entoloma neglectum)
  957. závojenka zvlněná (Entoloma undatum)
  958. žebernatka maličká (Delicatula integrella)
  959. zelenitka měděnková (Chlorociboria aeruginascens)
  960. žilnatka bledá (Phlebia centrifuga)
  961. žilnatka jedinečná (Phlebia unica)
  962. žilnatka olovová (Phlebia livida)
  963. žilnatka oranžová (Phlebia radiata)
  964. žilnatka proměnlivá (Phlebia rufa)
  965. zrnivka dřevomilná (Cystoderma subvinaceum)
  966. zrnivka obecná (Cystodermella granulosa)
  967. zrnivka osinková (Cystoderma amianthinum)
  968. zrnivka žraločí (Cystoderma carcharias)
  969. zubatka tvrdá (Crustomyces subabruptus)
  970. Alnicola inculta
  971. Antrodia cretacea
  972. Antrodia pulvinascens
  973. Antrodiella cf. ichnusana
  974. Armillaria borealis
  975. Athelia acrospora
  976. Cantharellus cinereus
  977. Clavulinopsis laeticolor
  978. Clitocybe ditopa
  979. Clitocybe gibba
  980. Clitopilus hobsonii
  981. Coprinellus cf. congregatus
  982. Cortinarius cavipes
  983. Cortinarius cf. scutulatus
  984. Cortinarius cinnabarinus
  985. Cortinarius cinnamomeoluteus
  986. Cortinarius lepidopus
  987. Cortinarius obtusus complex
  988. Cryptocoryneum condensatum
  989. Cystodermella cinnabarina
  990. Deconica crobula
  991. Diatrypella quercina
  992. Entoloma cf. solstitiale
  993. Entoloma cinereo-opacum
  994. Entoloma lividoalbum
  995. Eutypella sorbi
  996. Fomitiporia robusta
  997. Hebeloma velutipes
  998. Hypoxylon fuscoides
  999. Lachnum apalum
  1000. Lachnum controversum
  1001. Lactarius aurantiacus
  1002. Lactarius cf. uvidus
  1003. Lactarius chrysorrheus
  1004. Lactarius flexuosus
  1005. Lactarius porninsis
  1006. Leccinum aurantiacum
  1007. Leccinum rufum
  1008. Leccinum versipelle
  1009. Melanoleuca cognata
  1010. Mollisia cf. hydrophila
  1011. Orbilia cf. leucostigma
  1012. Otidea tuomikoskii
  1013. Peziza echinospora
  1014. Phragmotrichum chailletii
  1015. Psathyrella tenuicula
  1016. Psilocybe mairei
  1017. Ramaria flavescens
  1018. Russula cf. aquosa
  1019. Russula farinipes
  1020. Russula illota
  1021. Russula rhodopus
  1022. Russula versicolor
  1023. Stereum rameale
  1024. Stropharia pseudocyanea
  1025. Trametes ochracea
  1026. Trametes pubescens
  1027. Tricholoma imbricatum
  1028. Tricholoma vaccinum

 

5) Abecední seznam hub (makromycetů) Vysočiny podle latinských jmen

Nejedná se o kompletní seznam, zatím jsou zde uvedeny pouze druhy, které byly zjištěny v rámci projektu Přírodní rozmanitost Vysočiny.

Legenda k mapám zjištěného výskytu na Vysočině (pouze v rámci projektu Přírodní rozmanitost Vysočiny):
= současný výskyt (od r. 2001)

  1. Adelphella babingtonii - bochníček potoční
  2. Agaricus campestris - pečárka polní
  3. Agaricus comtulus - pečárka růžovolupenná
  4. Agaricus essettei - pečárka hlíznatá
  5. Agaricus impudicus - pečárka necudná
  6. Agaricus semotus - pečárka odlišná
  7. Agrocybe paludosa - polnička bažinná
  8. Agrocybe pediades - polnička polokulovitá
  9. Agrocybe praecox - polnička raná
  10. Alboleptonia sericella - závojenka uhlazená
  11. Albotricha acutipila - chlupáček ostrovlasý
  12. Aleurodiscus amorphus - škrobnatec jedlový
  13. Alnicola inculta
  14. Alutaceodontia alutacea - kornatec tenkovýtrusý
  15. Amanita battarrae - muchomůrka žlutoolivová
  16. Amanita citrina - muchomůrka citronová
  17. Amanita crocea - muchomůrka šafránová
  18. Amanita fulva - muchomůrka hnědožlutá
  19. Amanita magnivolvata - muchomůrka velkopochvá
  20. Amanita muscaria - muchomůrka červená
  21. Amanita pachyvolvata - muchomůrka tlustopochvá
  22. Amanita phalloides - muchomůrka zelená
  23. Amanita regalis - muchomůrka královská
  24. Amanita rubescens - muchomůrka růžovka
  25. Amanita spissa - muchomůrka šedivka
  26. Amanita submembranacea - muchomůrka šedoblanitá
  27. Amanita vaginata - muchomůrka obecná
  28. Amanita virosa - muchomůrka jízlivá
  29. Amphinema byssoides - pavučiník třásnitý
  30. Ampulloclitocybe clavipes - strmělka kyjonohá
  31. Amylostereum areolatum - pevníkovec ztlustlý
  32. Amylostereum chailletii - pevníkovec tenký
  33. Annulohypoxylon cohaerens - dřevomor ranový
  34. Annulohypoxylon multiforme - dřevomor mnohotvarý
  35. Antrodia crassa - pórnatka tlustá
  36. Antrodia cretacea
  37. Antrodia gossypium - pórnatka rozlitá
  38. Antrodia pulvinascens
  39. Antrodia serialis - outkovka řadová
  40. Antrodia sinuosa - outkovka zprohýbaná
  41. Antrodiella cf. ichnusana - outkovečka
  42. Antrodiella faginea - outkovečka buková
  43. Antrodiella mentschulensis - outkovečka naoranžovělá
  44. Antrodiella onychoides - outkovečka bezpřezkatá
  45. Antrodiella pallescens - outkovečka bledá
  46. Antrodiella parasitica - outkovečka cizopasná
  47. Antrodiella serpula - outkovečka Höhnelova
  48. Armillaria borealis - václavka
  49. Armillaria cepistipes - václavka cibulkotřenná
  50. Armillaria ectypa - václavka bažinná
  51. Armillaria ostoyae - václavka smrková
  52. Arrhenia lobata - mecháček laločnatý
  53. Arrhenia philonotis - kalichovka vodní
  54. Arrhenia sphagnicola - kalichovka rašeliníková
  55. Ascocoryne cylichnium - čihovitka masová
  56. Ascocoryne sarcoides - čihovitka větší
  57. Ascodichaena rugosa - dvoutvarka vrásčitá
  58. Ascotremella faginea - mozkovka rosolovitá
  59. Athelia acrospora - kornatečka
  60. Athelia decipiens - kornatečka bělavá
  61. Athelia epiphylla - kornatečka listomilná
  62. Athelia pyriformis - kornatečka hruškovýtrusá
  63. Atheniella flavoalba - helmovka žlutobílá
  64. Aurantiporus fissilis - bělochoroš jabloňový
  65. Auricularia auricula-judae - bolcovitka ucho Jidášovo
  66. Auricularia mesenterica - bolcovitka mozkovitá
  67. Baeospora myosura - penízečka drobnovýtrusá
  68. Basidioradulum radula - kornatec okrouhlý
  69. Belonidium cf. sulphureum - kustřebička sírová
  70. Bertia moriformis - morušovka bradavčitá
  71. Biscogniauxia nummularia - káčovka penízková
  72. Bisporella citrina - voskovička citronová
  73. Bisporella pallescens - voskovička bledavá
  74. Bjerkandera adusta - šedopórka osmahlá
  75. Bjerkandera fumosa - šedopórka zakouřená
  76. Bogbodia uda - třepenitka vlhkomilná
  77. Bolbitius reticulatus - slzečník síťnatý
  78. Bolbitius titubans - slzečník žloutkový
  79. Boletus edulis - hřib smrkový
  80. Boletus ferrugineus - hřib osmahlý
  81. Boletus reticulatus - hřib dubový
  82. Bondarzewia montana - bondarcevka horská
  83. Botryobasidium aureum - pavučiník zlatý
  84. Botryobasidium conspersum - pavučiník vločkatý
  85. Botryobasidium subcoronatum - pavučiník obecný
  86. Botryobasidium vagum - pavučiník člunkovýtrusý
  87. Botryohypochnus isabellinus - pavučiník izabelový
  88. Bovista nigrescens - prášivka černající
  89. Bovista paludosa - prášivka bažinná
  90. Bovista plumbea - prášivka šedivá
  91. Bulgaria inquinans - klihatka černá
  92. Bulgariella pulla - klihatečka pochmurná
  93. Byssocorticium efibulatum - pavučiník bezpřezkatý
  94. Byssomerulius corium - dřevokaz papírovitý
  95. Callistosporium pinicola - penízovka troudní
  96. Caloboletus calopus - hřib kříšť
  97. Calocera cornea - krásnorůžek rohovitý
  98. Calocera viscosa - krásnorůžek lepkavý
  99. Camarops polysperma - bolinka mnohovýtrusá
  100. Camarops tubulina - bolinka černohnědá
  101. Cantharellus amethysteus - liška amethystová
  102. Cantharellus cibarius - liška obecná
  103. Cantharellus cinereus - liška
  104. Cantharellus friesii - liška Friesova
  105. Cantharellus tubaeformis - liška nálevkovitá
  106. Ceraceomyces serpens - voskovec hnědnoucí
  107. Ceraceomyces violascens - voskovec cystidový
  108. Ceriporia excelsa - pórnatka nádherná
  109. Ceriporia purpurea - pórnatka purpurová
  110. Ceriporia reticulata - pórnatka síťkovitá
  111. Ceriporia viridans - pórnatka zelenající
  112. Ceriporiopsis gilvescens - pórnatka bledoplavá
  113. Ceriporiopsis mucida - pórnatka Donkova
  114. Cerrena unicolor - outkovka jednobarvá
  115. Chaetosphaeria ovoidea - chlupoplodka vejčitá
  116. Chaetosphaeria pulviscula - chlupoplodka poduškovitá
  117. Chalciporus piperatus - hřib peprný
  118. Chlorociboria aeruginascens - zelenitka měděnková
  119. Chlorophyllum rachodes - bedla červenající
  120. Chondrostereum purpureum - pevník nachový
  121. Chrysomphalina grossula - kalichovka matná
  122. Ciboria amentacea - jehnědka olšová
  123. Ciboria coryli - jehnědka lísková
  124. Cinereomyces lindbladii - pórnatka popelavá
  125. Clathrus archeri - květnatec Archerův
  126. Clavaria fragilis - kyjanka křehká
  127. Clavicorona pyxidata - korunokyjka svícnovitá
  128. Clavulina cinerea - kuřátečko popelavé
  129. Clavulina coralloides - kuřátečko hřebenité
  130. Clavulinopsis helvola - kyjovečka ostnovýtrusá
  131. Clavulinopsis laeticolor - kyjovečka
  132. Climacocystis borealis - plstnateček severský
  133. Climacodon septentrionalis - šindelovník severský
  134. Clitocybe cf. rivulosa - strmělka odbarvená
  135. Clitocybe costata - strmělka kosťovitá
  136. Clitocybe ditopa - strmělka
  137. Clitocybe gibba - strmělka
  138. Clitocybe metachroa - strmělka středobarvá
  139. Clitocybe nebularis - strmělka mlženka
  140. Clitocybe odora - strmělka anýzová
  141. Clitocybe phaeophthalma - strmělka vodopisná
  142. Clitocybe phyllophila - strmělka listomilná
  143. Clitocybe subbulbipes - strmělka cibulkatá
  144. Clitocybe truncicola - strmělka kmenová
  145. Clitocybe vibecina - strmělka žlábkovitá
  146. Clitopilus daamsii - mechovka Daamsova
  147. Clitopilus hobsonii - mechovka
  148. Clitopilus prunulus - mechovka obecná
  149. Collybia cirrhata - penízovka řásnatá
  150. Collybia cookei - penízovka Cookeova
  151. Collybia tuberosa - penízovka hlíznatá
  152. Conferticium ochraceum - konferticium hladkovýtrusé
  153. Coniophora arida - popraška tenká
  154. Coniophora puteana - popraška sklepní
  155. Conocybe apala - sametovka krémová
  156. Conocybe aporos - čepičatka bezpórá
  157. Conocybe semiglobata - sametovka polokulovitá
  158. Conocybe subpubescens - sametovka prstovitá
  159. Conocybe subxerophytica - sametovka subxerofytní
  160. Coprinellus angulatus - hnojník spáleništní
  161. Coprinellus callinus - hnojník netrpělivý
  162. Coprinellus cf. congregatus - hnojník
  163. Coprinellus disseminatus - hnojník nasetý
  164. Coprinellus domesticus - hnojník domácí
  165. Coprinellus pusillulus - hnojník maličký
  166. Coprinellus radians - hnojník paprskový
  167. Coprinellus silvaticus - hnojník lesní
  168. Coprinellus sp. - hnojník
  169. Coprinellus truncorum - hnojník kmenový
  170. Coprinellus xanthothrix - hnojník žlutochlupý
  171. Coprinopsis atramentaria - hnojník inkoustový
  172. Coprinopsis lagopus - hnojník zaječí
  173. Coprinopsis spelaiophila - hnojník trvanlivý
  174. Coprinus leiocephalus - hnojník žlutohlavý
  175. Coprinus macrocephalus - hnojník velkohlavý
  176. Coprinus micaceus - hnojník třpytivý
  177. Coriolopsis gallica - outkovka francouzská
  178. Corticium roseum - kornatec růžový
  179. Cortinarius alnetorum - pavučinec olšový
  180. Cortinarius americanus - pavučinec americký
  181. Cortinarius anomalus - pavučinec odchylný
  182. Cortinarius armillatus - pavučinec náramkovitý
  183. Cortinarius balteatus - pavučinec fialovolilákový
  184. Cortinarius bataillei - pavučinec Batailleův
  185. Cortinarius bolaris - pavučinec červenošupinatý
  186. Cortinarius caninus - pavučinec psí
  187. Cortinarius cavipes - pavučinec
  188. Cortinarius cf. scutulatus - pavučinec
  189. Cortinarius chrysolitus - pavučinec rašeliníkový
  190. Cortinarius cinnabarinus - pavučinec
  191. Cortinarius cinnamomeoluteus - pavučinec
  192. Cortinarius collinitus - pavučinec plavooranžový
  193. Cortinarius croceus - pavučinec šafránový
  194. Cortinarius decipiens - pavučinec zaniklý
  195. Cortinarius delibutus - pavučinec natřený
  196. Cortinarius diasemospermus - pavučinec meduňkový
  197. Cortinarius flexipes - pavučinec pelargoniový
  198. Cortinarius flexipes var. flabellus - pavučinec pelargoniový var. flabellus
  199. Cortinarius flexipes var. flexipes - pavučinec pelargoniový var. flexipes
  200. Cortinarius helvelloides - pavučinec chřapáčovitý
  201. Cortinarius lepidopus - pavučinec
  202. Cortinarius lignicola - pavučinec dřevožijný
  203. Cortinarius obtusus - pavučinec tupý
  204. Cortinarius obtusus complex - pavučinec
  205. Cortinarius parvannulatus - pavučinec cedrový
  206. Cortinarius pholideus - pavučinec šupinatý
  207. Cortinarius porphyropus - pavučinec porfyronohý
  208. Cortinarius sanguineus - pavučinec krvavý
  209. Cortinarius sommerfeltii - pavučinec Sommerfeltův
  210. Cortinarius sp. (podrod Telamonia) - pavučinec
  211. Cortinarius spilomeus - pavučinec skvrnitý
  212. Cortinarius uliginosus - pavučinec bažinný
  213. Cortinarius violaceus - pavučinec fialový
  214. Craterellus cornucopioides - stroček trubkovitý
  215. Crepidotus applanatus - trepkovitka zploštělá
  216. Crepidotus calolepis - trepkovitka šupinkatá
  217. Crepidotus carpaticus - trepkovitka karpatská
  218. Crepidotus cesatii - trepkovitka Cesatiho
  219. Crepidotus epibryus - trepkovitka běloučká
  220. Crepidotus luteolus - trepkovitka žlutavá
  221. Crepidotus malachioides - trepkovitka maličká
  222. Crepidotus mollis - trepkovitka měkká
  223. Crepidotus subverrucisporus - trepkovitka tečkovaná
  224. Crepidotus variabilis - trepkovitka měnlivá
  225. Cristinia helvetica - kristinie zrnitá
  226. Crustoderma dryinum - kornatec skořicový
  227. Crustomyces subabruptus - zubatka tvrdá
  228. Cryptocoryneum condensatum
  229. Cudoniella clavus - vodnička potoční
  230. Cudoniella junciseda - vodnička sítinová
  231. Cuphophyllus pratensis - voskovka luční
  232. Cuphophyllus pratensis var. pallidus - voskovka luční var. pallidus
  233. Cuphophyllus pratensis var. pratensis - voskovka luční var. pratensis
  234. Cuphophyllus virgineus - voskovka panenská
  235. Cyanoboletus pulverulentus - hřib modračka
  236. Cyathus striatus - číšenka rýhovaná
  237. Cylindrobasidium evolvens - kornatec rozvitý
  238. Cyphellopsis anomala - číšovec nahloučený
  239. Cystoderma amianthinum - zrnivka osinková
  240. Cystoderma carcharias - zrnivka žraločí
  241. Cystoderma subvinaceum - zrnivka dřevomilná
  242. Cystodermella cinnabarina - zrnivka
  243. Cystodermella granulosa - zrnivka obecná
  244. Cystolepiota bucknallii - bedla Bucknallova
  245. Cystolepiota seminuda - bedla polonahá
  246. Dacrymyces enatus - kropilka hnědá
  247. Dacrymyces lacrymalis - kropilka slzovitá
  248. Dacrymyces minor - kropilka menší
  249. Dacrymyces stillatus - kropilka rosolovitá
  250. Dacrymyces variisporus - kropilka terčovitá
  251. Dacryobolus karstenii - kornatec Karstenův
  252. Daedalea quercina - síťkovec dubový
  253. Daedaleopsis confragosa - síťkovec načervenalý
  254. Datronia mollis - outkovka měkká
  255. Deconica crobula - lysohlávka
  256. Deconica magica - lysohlávka magická
  257. Delicatula integrella - žebernatka maličká
  258. Dendrothele acerina - kornatec javorový
  259. Dendrothele alliacea - kornatec pórkový
  260. Dendrothele wojewodae - kornatec Wojewodův
  261. Dentipellis fragilis - ostnateček křehký
  262. Diatrype bullata - korovitka vakovitá
  263. Diatrype decorticata - korovitka popraskaná (buková)
  264. Diatrype disciformis - korovitka terčovitá
  265. Diatrypella favacea - polštářnatka březová
  266. Diatrypella quercina - polštářnatka
  267. Dumontinia tuberosa - hlízenka sasanková
  268. Durandiella gallica - durandia francouzská
  269. Elaphocordyceps ophioglossoides - housenice cizopasná
  270. Elaphomyces granulatus - jelenka obecná
  271. Elmerina caryae - pórovka šedá
  272. Endoxyla rostrata - dřevožijka zobánkatá
  273. Entoloma bisporigerum - závojenka dvouvýtrusá
  274. Entoloma caesiocinctum - závojenka namodralá
  275. Entoloma cetratum - závojenka štítovitá
  276. Entoloma cf. solstitiale - závojenka
  277. Entoloma chalybeum - závojenka ocelová
  278. Entoloma cinereo-opacum - závojenka
  279. Entoloma clandestinum - závojenka tajná
  280. Entoloma conferendum - závojenka křížovýtrusá
  281. Entoloma cuspidiferum - závojenka kuželovitá
  282. Entoloma euchroum - závojenka modrá
  283. Entoloma formosum - závojenka sličná
  284. Entoloma hirtipes - závojenka slanečková
  285. Entoloma infula - závojenka růžovolupenná
  286. Entoloma jubatum - závojenka sazolupenná
  287. Entoloma lividoalbum - závojenka
  288. Entoloma lividocyanulum - závojenka olovově modrá
  289. Entoloma longistriatum - závojenka rýhovaná
  290. Entoloma mougeotii - závojenka Mougeotova
  291. Entoloma neglectum - závojenka zanedbaná
  292. Entoloma nitidum - závojenka lesklá
  293. Entoloma placidum - závojenka buková
  294. Entoloma pleopodium - závojenka játrová
  295. Entoloma porphyrophaeum - závojenka šedohnědá
  296. Entoloma prunuloides - závojenka mechovkovitá
  297. Entoloma rhodopolium - závojenka vmáčklá
  298. Entoloma sericatum - závojenka hladká
  299. Entoloma sericeum - závojenka hedvábná
  300. Entoloma solstitiale - závojenka letní
  301. Entoloma sphagnorum - závojenka rašeliníková
  302. Entoloma undatum - závojenka zvlněná
  303. Entoloma vernum - závojenka jarní
  304. Eutypa maura - bradavkatka javorová
  305. Eutypa spinosa - bradavkatka ostnitá
  306. Eutypella quaternata - bradavkatka čtyřčetná
  307. Eutypella sorbi - bradavkatka
  308. Exidia cartilaginea - černorosol chrupavčitý
  309. Exidia pithya - černorosol smrkový
  310. Exidia plana - černorosol bukový
  311. Exidia recisa - černorosol terčovitý
  312. Exidia saccharina - černorosol borový
  313. Exidia truncata - černorosol uťatý
  314. Exidiopsis effusa - černorosol rozlitý
  315. Exobasidium vaccinii - plíška brusinková
  316. Flammulaster carpophilus - kržatka plodomilná
  317. Flammulaster limulatus - kržatka šikmá
  318. Flammulaster muricatus - kržatka ostnitá
  319. Flammulina velutipes - penízovka sametonohá
  320. Flaviporus citrinellus - outkovečka citrónová
  321. Fomes fomentarius - troudnatec kopytovitý
  322. Fomitiporia punctata - ohňovec tečkovaný
  323. Fomitiporia robusta - ohňovec
  324. Fomitopsis pinicola - troudnatec pásovaný
  325. Fomitopsis rosea - troudnatec růžový
  326. Fuscoporia contigua - ohňovec dotýkavý
  327. Fuscoporia ferruginosa - ohňovec rezavý
  328. Galerina atkinsoniana - čepičatka Atkinsonova
  329. Galerina cf. hypnorum - čepičatka mechová
  330. Galerina clavata - čepičatka řídkolupenná
  331. Galerina hybrida - čepičatka smíšená
  332. Galerina jaapii - čepičatka mokřadní
  333. Galerina lacustris - čepičatka vlhkomilná
  334. Galerina mairei - čepičatka holeňová
  335. Galerina marginata complex - čepičatka jehličnanová
  336. Galerina paludosa - čepičatka močálová
  337. Galerina pumila - čepičatka helmovkovitá
  338. Galerina triscopa - čepičatka pařezová
  339. Galerina vittiformis - čepičatka pruhovaná
  340. Galzinia incrustans - galzinia narůžovělá
  341. Ganoderma applanatum - lesklokorka ploská
  342. Ganoderma carnosum - lesklokorka jehličnanová
  343. Gliophorus psittacinus - voskovka papouščí
  344. Globulicium hiemale - kornatec zimní
  345. Gloeocystidiellum porosum - kornateček okrovějící
  346. Gloeohypochnicium analogum - kornatec zápašný
  347. Gloeophyllum abietinum - trámovka jedlová
  348. Gloeophyllum odoratum - anýzovník vonný
  349. Gloeophyllum sepiarium - trámovka plotní
  350. Gloeoporus pannocinctus - slizopórka nazelenalá
  351. Gloeoporus taxicola - pórnovitka borová
  352. Gloiothele citrina - koroveček citrónový
  353. Gloiothele lactescens - kornatec slzící
  354. Granulobasidium vellereum - kornatec kůžičkovitý
  355. Gymnopilus penetrans - plaménka nevonná
  356. Gymnopus androsaceus - špička žíněná
  357. Gymnopus aquosus - penízovka vodnatá
  358. Gymnopus confluens - penízovka splývavá
  359. Gymnopus dryophilus - penízovka dubová
  360. Gymnopus hariolorum - penízovka věštecká
  361. Gymnopus perforans - špička provrtaná
  362. Gymnopus peronatus - penízovka hřebílkatá
  363. Gyromitra gigas - ucháč obrovský
  364. Gyrophanopsis polonensis - kornatka polská
  365. Gyroporus castaneus - hřib kaštanový
  366. Hapalopilus nidulans - hlinák červenající
  367. Hebeloma fusisporum - slzivka vřetenovýtrusá
  368. Hebeloma helodes - slzivka bažinná
  369. Hebeloma incarnatulum - slzivka dlouhotřenná
  370. Hebeloma leucosarx - slzivka bělomasá
  371. Hebeloma mesophaeum - slzivka opásaná
  372. Hebeloma radicosum - slzivka kořenující
  373. Hebeloma velutipes - slzivka
  374. Helminthosphaeria clavariarum - červovka kyjanková
  375. Helvella acetabulum - kališník obecný
  376. Helvella macropus - chřapáč pýřitý
  377. Hemimycena candida - helmovka bělostná
  378. Hemistropharia albocrenulata - límcovka vroubkovaná
  379. Henningsomyces candidus - číšovec trubkovitý
  380. Henningsomyces puber - číšovec pýřitý
  381. Hericium coralloides - korálovec bukový
  382. Hericium erinaceus - korálovec ježatý
  383. Hericium flagellum - korálovec jedlový
  384. Heterobasidion abietinum - kořenovník jedlový
  385. Heterobasidion parviporum - kořenovník smrkový
  386. Hohenbuehelia abietina - hlívička jedlová
  387. Hohenbuehelia auriscalpium - hlívička stopkatá
  388. Hohenbuehelia grisea - hlívička šedá
  389. Holwaya mucida - voskovička černavá
  390. Homophron cernuum - křehutka nící
  391. Hydnocristella himantia - kavinovka lošákovitá
  392. Hydnum repandum - lišák zprohýbaný
  393. Hydnum rufescens - lišák ryšavý
  394. Hydropus marginellus - ronivka troudní
  395. Hydropus subalpinus - ronivka podhorská
  396. Hygrocybe cantharellus - voskovka lišková
  397. Hygrocybe chlorophana - voskovka citrónová
  398. Hygrocybe coccinea - voskovka šarlatová
  399. Hygrocybe coccineocrenata - voskovka vroubkovaná
  400. Hygrocybe conica - voskovka kuželovitá
  401. Hygrocybe conica var. conica - voskovka kuželovitá var. pravá
  402. Hygrocybe conica var. conicopalustris - voskovka kuželovitá var. rašelinná
  403. Hygrocybe helobia - voskovka bažinná
  404. Hygrocybe insipida - voskovka mírná
  405. Hygrocybe miniata - voskovka krvavá
  406. Hygrocybe nitrata - voskovka ledková
  407. Hygrocybe phaeococcinea - voskovka jeřabinová
  408. Hygrocybe punicea - voskovka granátová
  409. Hygrocybe russocoriacea - voskovka juchtová
  410. Hygrocybe substrangulata - voskovka dlouhovýtrusá
  411. Hygrophoropsis aurantiaca - lištička pomerančová
  412. Hygrophoropsis aurantiaca var. aurantiaca - lištička pomerančová var. aurantiaca
  413. Hygrophoropsis aurantiaca var. lactea - lištička pomerančová var. lactea
  414. Hygrophoropsis fuscosquamula - lištička hnědošupinná
  415. Hygrophoropsis rufa - lištička černošupinatá
  416. Hygrophorus agathosmus - šťavnatka vonná
  417. Hygrophorus eburneus - šťavnatka slonovinová
  418. Hygrophorus hypothejus - šťavnatka pomrazka
  419. Hygrophorus penarius - šťavnatka buková
  420. Hygrophorus piceae - šťavnatka smrková
  421. Hygrophorus pustulatus - šťavnatka tečkovaná
  422. Hymenochaete carpatica - kožovka klenová
  423. Hymenochaete rubiginosa - kožovka rezavá
  424. Hymenochaete ulmicola - kožovka jilmová
  425. Hymenopellis radicata - penízovka kořenující
  426. Hymenoscyphus calyculus - voskovička číškovitá
  427. Hymenoscyphus caudatus - voskovička listová
  428. Hymenoscyphus fraxineus - voskovička jasanová
  429. Hymenoscyphus fructigenus - voskovička plodová
  430. Hymenoscyphus serotinus - voskovička pozdní
  431. Hyphoderma occidentale - kornatec západní
  432. Hyphoderma roseocremeum - kornatec skvrnitý
  433. Hyphoderma setigerum - kornatka septocystidová
  434. Hyphodontia alutaria - kornatec kožově žlutý
  435. Hyphodontia curvispora - kornatec křivovýtrusý
  436. Hyphodontia nespori - kornatec Nešporův
  437. Hyphodontia pallidula - kornatec bledavý
  438. Hyphodontia quercina - kornatec dubový
  439. Hyphodontia sambuci - kornatec bezový
  440. Hyphodontia spathulata - kornatec lopatkovitý
  441. Hypholoma capnoides - třepenitka maková
  442. Hypholoma elongatum - třepenitka prodloužená
  443. Hypholoma fasciculare - třepenitka svazčitá
  444. Hypholoma lateritium - třepenitka cihlová
  445. Hypholoma myosotis - třepenitka pomněnková
  446. Hypholoma polytrichi - třepenitka ploníková
  447. Hypholoma subericaeum - třepenitka vlhkožijná
  448. Hypholoma subviride - třepenitka drobná
  449. Hypochnicium bombycinum - kornatec hedvábný
  450. Hypochnicium wakefieldiae - kornatec Wakefieldův
  451. Hypocrea citrina - masenka citrónová
  452. Hypocrea pulvinata - masenka poduškovitá
  453. Hypocrea rufa complex - masenka rezavá
  454. Hypocrea strictipilosa - masenka rosolovitá
  455. Hypomyces aurantius - nedohub oranžový
  456. Hypomyces chrysospermus - nedohub zlatovýtrusý
  457. Hypomyces luteovirens - nedohub zelený
  458. Hypomyces rosellus complex - nedohub růžový
  459. Hypoxylon fragiforme - dřevomor červený
  460. Hypoxylon fuscoides - dřevomor
  461. Hypoxylon fuscum - dřevomor hnědý
  462. Hypoxylon howeanum - dřevomor Howeův
  463. Hypoxylon macrocarpum - dřevomor velký
  464. Hypoxylon rubiginosum - dřevomor rezavý
  465. Hypsizygus ulmarius - líha jilmová
  466. Hysterographium cf. fraxini - skulinatník jasanový
  467. Inocybe assimilata - vláknice hnědá
  468. Inocybe asterospora - vláknice hvězdovýtrusá
  469. Inocybe cf. acuta - vláknice mokřadní
  470. Inocybe fuscidula - vláknice hnědoučká
  471. Inocybe geophylla - vláknice zemní
  472. Inocybe lacera - vláknice plsťovitá
  473. Inocybe mixtilis - vláknice pomíchaná
  474. Inocybe napipes - vláknice tuřínonohá
  475. Inocybe petiginosa - vláknice pavučinková
  476. Inocybe rimosa - vláknice rozpraskaná
  477. Inocybe soluta - vláknice hladká
  478. Inocybe whitei - vláknice zardělá
  479. Inonotus cuticularis - rezavec pokožkový
  480. Inonotus hastifer - rezavec horský
  481. Inonotus hispidus - rezavec štětinatý
  482. Inonotus leporinus - ďubkatec smrkový
  483. Inonotus nodulosus - rezavec uzlinatý
  484. Inonotus obliquus - rezavec šikmý
  485. Inonotus radiatus - rezavec lesknavý
  486. Irpex lacteus - bránovitka mléčná
  487. Ischnoderma benzoinum - smolokorka pryskyřičnatá
  488. Ischnoderma resinosum - smolokorka buková
  489. Junghuhnia lacera - pórnatka třásnitá
  490. Junghuhnia nitida - pórnatka krásnoporá
  491. Kuehneromyces mutabilis - opěnka měnlivá
  492. Laccaria amethystina - lakovka amethystová
  493. Laccaria laccata - lakovka laková
  494. Laccaria proxima - lakovka statná
  495. Lachnellula calyciformis - brvenka číškovitá
  496. Lachnellula occidentalis - brvenka Hahnova
  497. Lachnum apalum - chlupáček
  498. Lachnum brevipilosum - chlupáček krátkochlupý
  499. Lachnum controversum - chlupáček
  500. Lachnum elongatisporum - chlupáček dlouhovýtrusý
  501. Lachnum imbecille - chlupáček suchopýrový
  502. Lachnum sp. - chlupáček
  503. Lachnum virgineum - chlupáček bělostný
  504. Lacrymaria lacrymabunda - křehutka sametová
  505. Lactarius aspideus - ryzec lemovaný
  506. Lactarius aurantiacus - ryzec
  507. Lactarius blennius - ryzec zelený
  508. Lactarius camphoratus - ryzec kafrový
  509. Lactarius cf. uvidus - ryzec
  510. Lactarius chrysorrheus - ryzec
  511. Lactarius deterrimus - ryzec smrkový
  512. Lactarius flexuosus - ryzec
  513. Lactarius fuliginosus - ryzec sazový
  514. Lactarius glaucescens - ryzec zelenající
  515. Lactarius glyciosmus - ryzec vonný
  516. Lactarius helvus - ryzec hnědý
  517. Lactarius lignyotus - ryzec černohlávek
  518. Lactarius lilacinus - ryzec lilákový
  519. Lactarius obscuratus - ryzec olšový
  520. Lactarius omphaliiformis - ryzec nálevkovitý
  521. Lactarius pallidus - ryzec bledý
  522. Lactarius picinus - ryzec smoločerný
  523. Lactarius piperatus - ryzec peprný
  524. Lactarius porninsis - ryzec
  525. Lactarius pterosporus - ryzec křídlovýtrusý
  526. Lactarius pubescens - ryzec pýřitý
  527. Lactarius quietus - ryzec dubový
  528. Lactarius rufus - ryzec ryšavý
  529. Lactarius ruginosus - ryzec řídkolupenný
  530. Lactarius subdulcis - ryzec nasládlý
  531. Lactarius tabidus - ryzec liškový
  532. Lactarius torminosus - ryzec kravský
  533. Lactarius trivialis - ryzec severský
  534. Lactarius turpis - ryzec šeredný
  535. Lactarius vellereus - ryzec plstnatý
  536. Lactarius vietus - ryzec scvrklý
  537. Lactarius volemus - ryzec syrovinka
  538. Laetiporus sulphureus - sírovec žlutooranžový
  539. Lasiosphaeria strigosa - chlupatka ježatá
  540. Laxitextum bicolor - pevník dvoubarvý
  541. Leccinum aurantiacum - kozák
  542. Leccinum cyaneobasileucum - kozák šedohnědý
  543. Leccinum holopus - kozák bílý
  544. Leccinum holopus f. aerugineum - kozák bílý f. nazelenalý
  545. Leccinum holopus f. holopus - kozák bílý f. holopus
  546. Leccinum holopus var. aerugineum - kozák bílý nazelenalý
  547. Leccinum rufum - kozák
  548. Leccinum scabrum - kozák březový
  549. Leccinum variicolor - kozák barvoměnný
  550. Leccinum versipelle - kozák
  551. Lentinellus bissus - houžovec drobný
  552. Lentinellus castoreus - houžovec bobří
  553. Lentinellus cochleatus - houžovec hlemýžďovitý
  554. Lentinellus cochleatus var. cochleatus - houžovec hlemýžďovitý var. cochleatus
  555. Lentinellus cochleatus var. inolens - houžovec hlemýžďovitý var. inolens
  556. Lentinus suavissimus - houžovec vonný
  557. Lenzites betulina - lupeník březový
  558. Leotia lubrica - patyčka rosolovitá
  559. Lepiota castanea - bedla kaštanová
  560. Lepiota clypeolaria - bedla vlnatá
  561. Lepiota cristata - bedla hřebenitá
  562. Lepiota echinella - bedla štětinkatá
  563. Lepiota magnispora - bedla nažloutlá
  564. Lepiota tomentella - bedla plstnatá
  565. Lepista flaccida - strmělka přehrnutá
  566. Lepista gilva - strmělka plavá
  567. Lepista nuda - čirůvka fialová
  568. Lepista sordida - čirůvka špinavá
  569. Leptosporomyces fuscostratus - kornateček olivovobílý
  570. Leptosporomyces roseus - kornatečka narůžovělá
  571. Leucopaxillus gentianeus - běločechratka hořká
  572. Lichenomphalia cf. umbelifera - kalichovka okoličnatá
  573. Lirula macrospora - štěrbinatka smrková
  574. Lopadostoma pouzarii - širokoústka Pouzarova
  575. Lycoperdon caudatum - pýchavka ocasatá
  576. Lycoperdon echinatum - pýchavka ježatá
  577. Lycoperdon excipuliforme - pýchavka palicovitá
  578. Lycoperdon lividum - pýchavka hnědá
  579. Lycoperdon molle - pýchavka čokoládová
  580. Lycoperdon nigrescens - pýchavka horská
  581. Lycoperdon perlatum - pýchavka obecná
  582. Lycoperdon pratense - pýchavka stlačená
  583. Lycoperdon pyriforme - pýchavka hruškovitá
  584. Lycoperdon umbrinum - pýchavka huňatá
  585. Lyophyllum decastes - líha nahloučená
  586. Macrolepiota procera - bedla vysoká
  587. Macrotyphula fistulosa - kyj rourkovitý
  588. Macrotyphula juncea - kyj niťovitý
  589. Marasmiellus pseudoramealis - špička
  590. Marasmius bulliardii - špička Bulliardova
  591. Marasmius cohaerens - špička rohonohá
  592. Marasmius curreyi - špička Curreyova
  593. Marasmius epiphyllus - špička listová
  594. Marasmius limosus - špička močálová
  595. Marasmius oreades - špička obecná
  596. Marasmius rotula - špička kolovitá
  597. Marasmius torquescens - špička kožová
  598. Marasmius wettsteinii - špička Wettsteinova
  599. Marasmius wynnei - špička Wynneova
  600. Megacollybia platyphylla complex - penízovka širokolupenná
  601. Melanoleuca cognata - tmavobělka
  602. Melanoleuca strictipes - tmavobělka světle medová
  603. Melanophyllum echinatum - bedla krvavá
  604. Melogramma spiniferum - protrhlík trnatý
  605. Meripilus giganteus - vějířovec obrovský
  606. Mitrula paludosa - čapulka bahenní
  607. Mollisia benesuada - terčenka
  608. Mollisia cf. cinerea - terčenka popelavá
  609. Mollisia cf. hydrophila - terčenka
  610. Mollisia lividofusca - terčenka černožlutá
  611. Mollisia ventosa - terčenka buková
  612. Mucidula mucida - slizečka porcelánová
  613. Mucronella bresadolae - ostenatka Bresadolova
  614. Mutatoderma mutatum - kornatec proměnlivý
  615. Mutinus caninus - psivka obecná
  616. Mycena abramsii - helmovka raná
  617. Mycena acicula - helmovka jehličkovitá
  618. Mycena amicta - helmovka modravá
  619. Mycena arcangeliana - helmovka Oortova
  620. Mycena aurantiomarginata - helmovka zlatobřitá
  621. Mycena capillaris - helmovka vlasová
  622. Mycena cinerella - helmovka šedá
  623. Mycena crocata - helmovka šafránová
  624. Mycena epipterygia - helmovka slizká
  625. Mycena erubescens - helmovka hořkomléčná
  626. Mycena fagetorum - helmovka buková
  627. Mycena filopes - helmovka niťonohá
  628. Mycena flavescens - helmovka nažloutlá
  629. Mycena galericulata - helmovka tuhonohá
  630. Mycena galopus - helmovka mléčná
  631. Mycena haematopus - helmovka krvonohá
  632. Mycena inclinata - helmovka leponohá
  633. Mycena latifolia - helmovka širokolupenná
  634. Mycena leptocephala - helmovka ojíněná
  635. Mycena maculata - helmovka skvrnitá
  636. Mycena metata - helmovka kuželovitá
  637. Mycena olivaceomarginata - helmovka hnědobřitá
  638. Mycena pelianthina - helmovka zoubkatá
  639. Mycena polygramma - helmovka rýhonohá
  640. Mycena pseudocorticola - helmovka koromilná
  641. Mycena pterigena - helmovka kapradinová
  642. Mycena pura - helmovka ředkvičková
  643. Mycena pura f. multicolor - helmovka ředkvičková f. multicolor
  644. Mycena pura f. pura - helmovka ředkvičková f. pura
  645. Mycena purpureofusca - helmovka hnědopurpurová
  646. Mycena renati - helmovka medonohá
  647. Mycena rosea - helmovka narůžovělá
  648. Mycena rubromarginata - helmovka červenobřitá
  649. Mycena sanguinolenta - helmovka krvavá
  650. Mycena silvae-nigrae - helmovka smrková
  651. Mycena sp. - helmovka
  652. Mycena speirea - helmovka tenkonohá
  653. Mycena stipata - helmovka louhová
  654. Mycena strobilicola - helmovka šiškomilná
  655. Mycena stylobates - helmovka deskovitá
  656. Mycena tintinnabulum - helmovka pařezová
  657. Mycena viridimarginata - helmovka zelenobřitá
  658. Mycena vitilis - helmovka měnlivá
  659. Mycena zephirus - helmovka zefírová
  660. Mycetinis alliaceus - špička cibulová
  661. Mycetinis scorodonius - špička česneková
  662. Mycoacia nothofagi - hrotnatečka sladkovonná
  663. Mycopan scabripes - ronivka drsnonohá
  664. Myriosclerotinia scirpicola - hlízenka skřípinová
  665. Myriosclerotinia sulcatula - hlízenka ostřicová
  666. Naucoria alnetorum - kržatka olšinová
  667. Naucoria escharioides - kržatka oděná
  668. Naucoria salicis - kržatka vrbová
  669. Naucoria scolecina - kržatka bažinná
  670. Naucoria sphagneti - kržatka rašeliníková
  671. Nectria cinnabarina - rážovka rumělková
  672. Nectria coccinea - rážovka šarlatová
  673. Nectria episphaeria - rážovka houbomilná
  674. Nemania atropurpurea - dřevomor černý
  675. Nemania serpens complex - dřevomor plazivý
  676. Neoboletus luridiformis - hřib kovář
  677. Neobulgaria pura - rosoloklihatka čirá
  678. Neolentinus adhaerens - houževnatec přivázlý
  679. Neonectria galligena - rážovka buková
  680. Neonectria punicea - rážovka granátová
  681. Neottiella janthina - plátenice šišková
  682. Odonticium septocystidia - kornatec praskající
  683. Ombrophila fagiseda - plátenice buková
  684. Orbilia cf. delicatula - kruhovka borová
  685. Orbilia cf. leucostigma - kruhovka
  686. Orbilia cf. xanthostigma - kruhovka olšová
  687. Ossicaulis lachnopus - strmělka drobnovýtrusá
  688. Otidea alutacea - ouško kožové
  689. Otidea tuomikoskii - ouško
  690. Oxyporus obducens - ostropórka rozlitá
  691. Oxyporus populinus - ostropórka topolová
  692. Panaeolina foenisecii - kropenatec otavní
  693. Panaeolus acuminatus - kropenatec zahrocený
  694. Panaeolus fimicola - kropenatec tmavý
  695. Panaeolus papilionaceus - kropenatec motýlovitý
  696. Panellus mitis - pařezník jemný
  697. Panellus serotinus - pařezník pozdní
  698. Panellus stipticus - pařezník obecný
  699. Parasola conopilus - křehutka kuželovitá
  700. Parasola plicatilis - hnojník řasnatý
  701. Paxillus involutus complex - čechratka podvinutá
  702. Peniophora cinerea - kornatka popelavá
  703. Peniophora incarnata - kornatka masová
  704. Peniophora limitata - kornatka jasanová
  705. Peniophora pithya - kornatka smrková
  706. Peniophorella praetermissa - kornatec smetanový
  707. Peniophorella pubera - kornatka pýřitá
  708. Perenniporia fraxinea - troudnatec jasanový
  709. Pezicula ocellata - vyklenutka věnčená
  710. Peziza arvernensis - řasnatka lesní
  711. Peziza echinospora - řasnatka
  712. Peziza limnaea - řasnatka mokřadní
  713. Peziza micropus - řasnatka krátkonohá
  714. Pezizella languida - miskovička plochá
  715. Phaeogalera stagnina - čepičatka bažinná
  716. Phaeohelotium fagineum - voskovička buková
  717. Phaeohelotium geogenum - voskovička dlouhovýtrusá
  718. Phaeolus schweinitzii - hnědák Schweinitzův
  719. Phaeomarasmius erinaceus - kržatka ježatá
  720. Phallus impudicus - hadovka smrdutá
  721. Phanerochaete affinis - kůrovka příbuzná
  722. Phanerochaete laevis - kůrovka hladká
  723. Phanerochaete sordida - kůrovka smetanová
  724. Phanerochaete tuberculata - kůrovka hrbolatá
  725. Phanerochaete velutina - kůrovka sametová
  726. Phellinus alni - ohňovec olšový
  727. Phellinus chrysoloma - ohňovec smrkový
  728. Phellinus hartigii - ohňovec Hartigův
  729. Phellinus igniarius - ohňovec obecný
  730. Phellinus nigrolimitatus - ohňovec ohraničený
  731. Phlebia centrifuga - žilnatka bledá
  732. Phlebia livida - žilnatka olovová
  733. Phlebia radiata - žilnatka oranžová
  734. Phlebia rufa - žilnatka proměnlivá
  735. Phlebia tremellosa - dřevokaz rosolovitý
  736. Phlebia unica - žilnatka jedinečná
  737. Phlebiopsis gigantea - kornatec obrovský
  738. Phleogena faginea - prachovečník bukový
  739. Pholiota adiposa - šupinovka slizká
  740. Pholiota alnicola - šupinovka olšová
  741. Pholiota flammans - šupinovka ohnivá
  742. Pholiota lenta - šupinovka šedohlínová
  743. Pholiota squarrosa - šupinovka kostrbatá
  744. Pholiota squarrosoides - šupinovka ježatá
  745. Phragmotrichum chailletii
  746. Phyllachora junci - puchýřka sítinová
  747. Phylloporus pelletieri - lupenopórka červenožlutá
  748. Phyllotopsis nidulans - hlíva hnízdovitá
  749. Physisporinus vitreus - pórnatice skleněná
  750. Picipes badius - hřib hnědý
  751. Pilobolus crystallinus - měchomršť krystalický
  752. Piloderma byssinum - kornatečka proměnlivá
  753. Piptoporus betulinus - březovník obecný
  754. Pleurotus dryinus - hlíva dubová
  755. Pleurotus ostreatus - hlíva ústřičná
  756. Pleurotus pulmonarius - hlíva plicní
  757. Plicaturopsis crispa - měkkouš kadeřavý
  758. Pluteus atromarginatus - štítovka černolemá
  759. Pluteus cervinus - štítovka jelení
  760. Pluteus depauperatus - štítovka chudobná
  761. Pluteus ephebeus - štítovka jinošská
  762. Pluteus hispidulus - štítovka huňatá
  763. Pluteus leoninus - štítovka žlutá
  764. Pluteus luctuosus - štítovka lemovaná
  765. Pluteus petasatus - štítovka žíhaná
  766. Pluteus phlebophorus - štítovka síťnatá
  767. Pluteus plautus - štítovka sametonohá
  768. Pluteus podospileus - štítovka vločkatá
  769. Pluteus podospileus f. minutissimus - štítovka vločkatá f. minutissimus
  770. Pluteus podospileus f. podospileus - štítovka vločkatá f. podospileus
  771. Pluteus pouzarianus - štítovka Pouzarova
  772. Pluteus pouzarianus var. albus - štítovka Pouzarova var. albus
  773. Pluteus pouzarianus var. pouzarianus - štítovka Pouzarova var. pouzarianus
  774. Pluteus salicinus - štítovka vrbová
  775. Pluteus semibulbosus - štítovka hlízkatá
  776. Pluteus thomsonii - štítovka Thomsonova
  777. Pluteus thomsonii f. evenosus - štítovka Thomsonova f. evenosus
  778. Pluteus thomsonii f. thomsonii - štítovka Thomsonova f. thomsonii
  779. Pluteus umbrosus - štítovka stinná
  780. Polydesmia pruinosa - ojíněnka houbomilná
  781. Polyporus arcularius - choroš plástvový
  782. Polyporus badius - choroš smolonohý
  783. Polyporus brumalis - choroš poloplástvový
  784. Polyporus ciliatus - choroš brvitý
  785. Polyporus squamosus - choroš šupinatý
  786. Polyporus varius - choroš měnlivý
  787. Postia alni - bělochoroš drobný
  788. Postia balsamea - bělochoroš cystidonosný
  789. Postia caesia - bělochoroš modravý
  790. Postia fragilis - bělochoroš křehký
  791. Postia guttulata - bělochoroš slzící
  792. Postia lactea - bělochoroš mléčný
  793. Postia leucomallella - bělochoroš nahořklý
  794. Postia ptychogaster - bělochoroš pýchavkovitý
  795. Postia rennyi - bělochoroš prašnatý
  796. Postia sericeomollis - bělochoroš hedvábitý
  797. Postia stiptica - bělochoroš hořký
  798. Postia tephroleuca - bělochoroš mírný
  799. Proliferodiscus pulveraceus - množilka poprášená
  800. Protostropharia semiglobata - límcovka polokulovitá
  801. Psathyrela fagetophila - křehutka bučinná
  802. Psathyrella candolleana - křehutka Candolleova
  803. Psathyrella corrugis - křehutka útlá
  804. Psathyrella cotonea - křehutka vlnitá
  805. Psathyrella piluliformis - křehutka vodomilná
  806. Psathyrella sacchariolens - křehutka sladkovonná
  807. Psathyrella senex - křehutka Friesova
  808. Psathyrella spadicea - křehutka čokoládová
  809. Psathyrella spadiceogrisea - křehutka hnědošedá
  810. Psathyrella spintrigeroides - křehutka bělovláknitá
  811. Psathyrella tenuicula - křehutka
  812. Psathyrella tephrophylla - křehutka špinavolupenná
  813. Psathyrella typhae - křehutka orobincová
  814. Pseudochaete tabacina - kožovka tabáková
  815. Pseudoclitocybe cyathiformis - strmělka číškovitá
  816. Pseudocraterellus sinuosus - stroček kadeřavý
  817. Pseudohydnum gelatinosum - rosolozub huspenitý
  818. Pseudomerulius aureus - dřevomorka zlatá
  819. Pseudoomphalina kalchbrenneri - kalichovka Kachlbrennerova
  820. Psilocybe arcana - lysohlávka tajemná
  821. Psilocybe crobula - lysohlávka plevnatá
  822. Psilocybe mairei - lysohlávka
  823. Psilocybe semilanceata - lysohlávka kopinatá
  824. Psilocybe serbica - lysohlávka srbská
  825. Puccinia cf. phragmitis - rez rákosová
  826. Pycnoporellus fulgens - oranžovec vláknitý
  827. Pycnoporus cinnabarinus - outkovka rumělková
  828. Radulomyces confluens - struhák splývavý
  829. Radulomyces molaris - struhák blanitý
  830. Ramaria flavescens - kuřátka
  831. Ramaria rubella - kuřátka červená
  832. Ramaria stricta - kuřátka přímá
  833. Ramariopsis subtilis - kyjovečka útlá
  834. Resinicium bicolor - ostnáček dvoubarvý
  835. Resinicium furfuraceum - ostnáček otrubičnatý
  836. Resinomycena saccharifera - helmovka mizivá
  837. Resupinatus applicatus - hlívečník připjatý
  838. Resupinatus trichotis - hlívečník štětinatý
  839. Rhizina undulata - kořenitka nadmutá
  840. Rhizochaete radicata - kůrovka vláknitá
  841. Rhizodiscina cf. lignyota - miskovka dřevní
  842. Rhodocollybia butyracea f. asema - penízovka kuželovitá
  843. Rhodocollybia filamentosa - penízovka vláknitá
  844. Rhodocollybia maculata - penízovka skvrnitá
  845. Rhodonia placenta - pórnatka placentová
  846. Rhytisma acerinum - svraštělka javorová
  847. Rickenella fibula - kalichovka oranžová
  848. Rickenella swartzii - kalichovka Swartzova
  849. Rigidoporus crocatus - ostropórka černající
  850. Rigidoporus sanguinolentus - pórnatice krvavějící
  851. Ripartites tricholoma - čechratička čirůvková
  852. Rosellinia aquila - prsnatka orličí
  853. Russula aeruginea - holubinka trávozelená
  854. Russula albonigra - holubinka černobílá
  855. Russula alnetorum - holubinka olšinná
  856. Russula aquosa - holubinka vodnatá
  857. Russula atropurpurea - holubinka černonachová
  858. Russula atrorubens - holubinka tmavočervená
  859. Russula aurora - holubinka jitřenková
  860. Russula badia - holubinka brunátná
  861. Russula betularum - holubinka březová
  862. Russula cf. aquosa - holubinka
  863. Russula chloroides - holubinka akvamarínová
  864. Russula claroflava - holubinka chromová
  865. Russula cyanoxantha - holubinka namodralá
  866. Russula cyanoxantha f. cyanoxantha - holubinka namodralá f. cyanoxantha
  867. Russula cyanoxantha f. peltereaui - holubinka namodralá f. peltereaui
  868. Russula densifolia - holubinka hustolistá
  869. Russula emetica - holubinka vrhavka
  870. Russula exalbicans - holubinka parková
  871. Russula farinipes - holubinka
  872. Russula fellea - holubinka žlučová
  873. Russula foetens - holubinka smrdutá
  874. Russula fragilis - holubinka křehká
  875. Russula fragrantissima - holubinka nejvonnější
  876. Russula grata - holubinka hořkomandlová
  877. Russula grisea - holubinka sivá
  878. Russula heterophylla - holubinka bukovka
  879. Russula illota - holubinka
  880. Russula integra - holubinka celokrajná
  881. Russula intermedia - holubinka Lundelova
  882. Russula ionochlora - holubinka fialovozelená
  883. Russula laccata - holubinka norská
  884. Russula mustelina - holubinka kolčaví
  885. Russula nauseosa - holubinka raná
  886. Russula nigricans - holubinka černající
  887. Russula nitida f. nitida - holubinka černající f. nitida
  888. Russula nitida f. olivaceoalba - holubinka černající f. olivaceoalba
  889. Russula nobilis - holubinka nádherná
  890. Russula ochroleuca - holubinka hlínožlutá
  891. Russula paludosa - holubinka jahodová
  892. Russula puellaris - holubinka dívčí
  893. Russula queletii - holubinka Queletova
  894. Russula rhodopus - holubinka
  895. Russula romellii - holubinka Romellova
  896. Russula rosea - holubinka sličná
  897. Russula sardonia - holubinka jízlivá
  898. Russula sardonia var. citrina - holubinka jízlivá var. citrina
  899. Russula sardonia var. sardonia - holubinka jízlivá var. sardonia
  900. Russula solaris - holubinka sluneční
  901. Russula sphagnicola - holubinka rašeliníková
  902. Russula subrubens - holubinka mokřadní
  903. Russula versicolor - holubinka
  904. Russula vesca - holubinka mandlová
  905. Russula violeipes - holubinka fialovonohá
  906. Russula violeipes var. citrina - holubinka fialovonohá var. citrina
  907. Russula violeipes var. violeipes - holubinka fialovonohá var. violeipes
  908. Russula virescens - holubinka nazelenalá
  909. Russula xerampelina - holubinka révová
  910. Ruzenia spermoides - chlupatka lysá
  911. Schizophyllum commune - klanolístka obecná
  912. Schizopora flavipora - pórnovitka drobnoporá
  913. Schizopora paradoxa - pórnovitka různoporá
  914. Schizopora radula - pórnovitka obecná
  915. Scleroderma citrinum - pestřec obecný
  916. Scleroderma verrucosum - pestřec bradavčitý
  917. Scopuloides hydnoides - kornatka osténkatá
  918. Scutellinia cf. crinita - kosmatka jelení
  919. Scutellinia cf. scutellata - kosmatka štítovitá
  920. Scutellinia nigrohirtula - kosmatka černoplstnatá
  921. Scutellinia subhirtella - kosmatka chloupkatá
  922. Scutellinia umbrarum - kosmatka
  923. Scytinostroma portentosum - tlustěnka kafrová
  924. Sebacina cf. grisea - pokrytka nadzemní
  925. Sebacina incrustans - pokrytka nažloutlá
  926. Serpula himantioides - dřevomorka lesní
  927. Serpula lacrymans - dřevomorka domácí
  928. Simocybe centunculus - kržatka hnědoolivová
  929. Simocybe sumptuosa - kržatka honosná
  930. Sirococcus conigenus - kloubnatka smrková
  931. Sistotrema brinkmannii - rozděrka Brinkmannova
  932. Sistotrema coroniferum - rozděrka korunkatá
  933. Skeletocutis amorpha - kostrovka beztvará
  934. Skeletocutis carneogrisea - kostrovka šedavá
  935. Skeletocutis nivea - bělochoroš polokloboukatý
  936. Sparassis nemecii - kotrč němcův
  937. Sphagnurus paluster - penízovka rašeliníková
  938. Spongipellis delectans - plstnatec bukový
  939. Spongipellis pachyodon - plstnatec tlustoostný
  940. Spongipellis spumeus - plstnatec pěnový
  941. Steccherinum bourdotii - ostnateček Bourdotův
  942. Steccherinum fimbriatum - ostnateček brvitý
  943. Steccherinum ochraceum - ostnateček okrový
  944. Steccherinum subcrinale - ostnateček Kavinův
  945. Stereum hirsutum - pevník chlupatý
  946. Stereum rameale - pevník
  947. Stereum rugosum - pevník korkovitý
  948. Stereum sanguinolentum - pevník krvavějící
  949. Stereum subtomentosum - pevník plstnatý
  950. Strobilomyces strobilaceus - šiškovec černý
  951. Strobilurus esculentus - penízovka smrková
  952. Stropharia aeruginosa - límcovka měděnková
  953. Stropharia albonitens - límcovka bílá
  954. Stropharia caerulea - límcovka modrá
  955. Stropharia pseudocyanea
  956. Stropharia squamosa - límcovka šupinkatá
  957. Strossmayeria basitricha - štrosmajerka brvitá
  958. Stypella vermiformis - štětinovka červovitá
  959. Suillus grevillei - klouzek modřínový
  960. Suillus variegatus - hřib strakoš
  961. Tapesia cf. fusca - plstnatka hnědá
  962. Tapinella atrotomentosa - čechratka černohuňatá
  963. Tapinella panuoides - čechratka sklepní
  964. Tatraea dumbirensis - jehnědka ďumbierská
  965. Tephrocybe baeosperma - penízovka drobnovýtrusá
  966. Thelephora palmata - plesňák zápašný
  967. Thelephora penicillata - plesňák čekankový
  968. Thelephora terrestris - plesňák zemní
  969. Tomentella cf. ferruginea - vatička rezavá
  970. Tomentella cf. terrestris - vatička hnědovínová
  971. Tomentella sp. - vatička
  972. Trametes gibbosa - outkovka hrbatá
  973. Trametes hirsuta - outkovka chlupatá
  974. Trametes ochracea
  975. Trametes pubescens
  976. Trametes suaveolens - outkovka vonná
  977. Trametes versicolor - outkovka pestrá
  978. Trechispora araneosa - drsnospora pavoučí
  979. Trechispora cohaerens - drsnospora tmavnoucí
  980. Trechispora farinacea - drsnospora moučnatá
  981. Trechispora hymenocystis - pórnatka měchýřkatá
  982. Tremella foliacea - rosolovka listovitá
  983. Tremella mesenterica - rosolovka mozkovitá
  984. Trichaptum abietinum - bránovitec jedlový
  985. Trichaptum biforme - bránovitec dvoutvarý
  986. Trichaptum fuscoviolaceum - bránovitec hnědofialový
  987. Trichobelonium kneiffii - plstnatka rákosová
  988. Trichocybe puberula - strmělka opýřená
  989. Trichoglossum hirsutum - jazourek srstnatý
  990. Tricholoma columbetta - čirůvka holubičí
  991. Tricholoma fulvum - čirůvka žlutohnědá
  992. Tricholoma imbricatum
  993. Tricholoma lascivum - čirůvka smrdutá
  994. Tricholoma portentosum - čirůvka havelka
  995. Tricholoma saponaceum - čirůvka mýdlová
  996. Tricholoma sciodes - čirůvka buková
  997. Tricholoma ustale - čirůvka osmahlá
  998. Tricholoma vaccinum
  999. Tricholomopsis decora - šafránka ozdobná
  1000. Tricholomopsis rutilans - šafránka červenožlutá
  1001. Tubaria conspersa - kržatka poprášená
  1002. Tubaria furfuracea - kržatka otrubičnatá
  1003. Tulasnella cf. violea - tulasneovka liláková
  1004. Tylopilus felleus - hřib žlučník
  1005. Tylopilus porphyrosporus - hřib nachovýtrusý
  1006. Typhula phacorrhiza - paluška sítinovitá
  1007. Ustulina deusta - spálenka skořepatá
  1008. Valsa abietis - bradavkatka jedlová
  1009. Valsa ambiens - bradavkatka obecná
  1010. Vararia investiens - vidlenka nažloutlá
  1011. Vararia ochroleuca - vidlenka drobnovýtrusá
  1012. Veluticeps abietina - pevník smrkový
  1013. Verpa conica - kačenka náprstkovitá
  1014. Vibrissea leptospora - míhavka přisedlá
  1015. Vibrissea truncorum - míhavka vodní
  1016. Volvariella bombycina - kukmák bělovlný
  1017. Volvariella caesiotincta - kukmák dřevní
  1018. Volvariella pusilla - kukmák maličký
  1019. Vuilleminia alni - větvovka olšová
  1020. Vuilleminia comedens - větvovka obecná
  1021. Xenasmatella vaga - kornatec sírožlutý
  1022. Xerocomellus chrysenteron - hřib žlutomasý
  1023. Xerocomellus pruinatus - hřib sametový
  1024. Xeromphalina campanella - kalichovka zvonečková
  1025. Xylaria carpophila - dřevnatka číškomilná
  1026. Xylaria hypoxylon - dřevnatka parohatá
  1027. Xylaria longipes - dřevnatka dlouhonohá
  1028. Xylaria polymorpha - dřevnatka mnohotvará

 

6) Metodika

V rámci projektu Přírodní rozmanitost Vysočiny probíhal sběr základních dat o biodiverzitě hub komplexním průzkumem vybraných potenciálně mykologicky významných lokalit. Výstupem je přehled všech zjištěných druhů hub na jednotlivých lokalitách a komentovaný přehled vzácných, chráněných a regionálně významných druhů. Součástí výstupu je souhrnně zpracovaný seznam literatury týkající se studovaných lokalit a excerpce dostupné historické i současné literatury. Dílčím výstupem je seznam hub vyšších poloh centrální části Českomoravské vrchoviny vázaných na vybrané nelesní biotopy (rašeliniště, rašelinné, vlhké a krátkostébelné podhorské trávníky) a vybrané lesní biotopy (jedlobučiny, bučiny, suťové lesy, olšiny, smrčiny). Vzhledem k dosud nedostatečné prozkoumanosti zájmového území nelze vytvořit kompletní seznam druhů Kraje Vysočina, natož reprezentativní mapky rozšíření alespoň chráněných a ohrožených druhů v rámci krátkodobého projektu. Sběr základních dat však bude jedním z podkladů pro vytvoření takovýchto přehledů v budoucnu. Výsledky projektu budou postupně prezentovány také na tomto webu.

Vědecká jména s autorskými zkratkami jsou sjednocena dle internetového serveru Index Fungorum-Species Fungorum <www.indexfungorum.org>, jiných pramenů bylo použito jen výjimečně.

Česká jména byla použita ze souborných prací, monografických studiích nebo odborných článků, a to přednostně z publikací:

  • ANTONÍN V., HAGARA L., BAIER J. (2002)
  • HAGARA L. (2014)
  • HOLEC J., BIELICH A., BERAN M. (2012)
  • HOLEC J., BERAN M. [eds.] (2006)
  • SOCHA R., HÁLEK V., BAIER J., HÁK J. (2011)
  • ŠUTARA J., MIKŠÍK M., JANDA V. (2009)

Přehled kategorií ochrany a ohrožení jednotlivých taxonů v České republice uvedené před názvem taxonu a jejich barevné zvýraznění:

  • Taxony zvláště chráněné podle vyhlášky MŽP ČR č. 395/1992 Sb., v platném znění
    • §§§ = kriticky ohrožený
    • §§ = silně ohrožený
    • § = ohrožený
  • Taxony Červeného seznamu hub (makromycetů) ČR (HOLEC et BERAN 2006)
    • CR = kriticky ohrožený
    • EN = ohrožený
    • VU = zranitelný
    • NT = téměř ohrožený
    • DD = chybí dostatečné údaje
    • LC = nejméně dotčený (nebo nehodnocený)
  • Taxony regionálně významné
    • V = regionálně významný v Kraji Vysočina, neuvedený ve vyhlášce ani v národním červeném seznamu

Přehled trofie jednotlivých taxonů uvedené za názvem taxonu:

  • MYK = Mykorhizní symbiont: tvoří ektomykorhizu s dřevinami.
  • PHR = Parazit herbikolní: roste na živých bylinách.
  • PLG = Parazit lignikolní: roste na živých dřevinách.
  • PMC = Parazit muscikolní: roste na živých rostlinách mechů (Bryophyta), vyjma rašeliníků (Sphagnum).
  • PSF = Parazit sfagnikolní: roste na odumírajících rašelinících (Sphagnum).
  • SPGR = Saproparazit graminikolní: není jasným parazitem, roste spíše na odumírajících a) travách (Poaceae) jako např. zástupcích rodu třtina (Calamagrostis), chrastice (Phalaris), rákos (Phragmites), b) na orobincovitých (Typhaceae) jako např. zástupcích rodu orobinec (Typha), c) na sítinovitých (Juncaceae) jako např. zástupcích rodu sítina (Juncus) a d) na šáchorovitých (Cyperaceae) jako např. zástupcích rodu ostřice (Carex), suchopýr (Eriophorum), skřípina (Scirpus).
  • SPLG = Saproparazit lignikolní: není jasným parazitem, roste spíše na odumírajících částech dřevin, např. na koncích prosychajících větví v korunách stromů.
  • SPMC = Saproparazit muscikolní: není jasným parazitem, roste spíše na odumírajících rostlinách mechů (Bryophyta), vyjma rašeliníků (Sphagnum).
  • SAM = Saprotrof amentakolní: roste na květenstvích (jehnědách) listnatých dřevin, např. břízovitých (Betulaceae), po jejich opadnutí na zem.
  • SAN = Saprotrof antrakofilní: vázaný na ohniště a spáleniště tzn. stanoviště s dostatkem uhlíku v spáleném či polospáleném dřevě.
  • SCP = Saprotrof cupulekolní: roste na zdřevnatělých květních lůžkách tzv. číškách, např. bukovitých (Fagaceae), po jejich opadnutí na zem.
  • SFC = Saprotrof feliceskolní: vázaný na odumřelé anebo tlející zbytky kapradin jako např. zástupce rodu papratka (Athyriaceae), kapraď (Dryopteridaceae) a kapradiník (Thelypteridaceae).
  • SFG = Saprotrof fungikolní: roste na odumřelých anebo tlejících plodnicích jiných hub.
  • SGR = Saprotrof graminikolní: vázaný na odumřelé anebo tlející zbytky a) trav (Poaceae) jako např. zástupce rodu třtina (Calamagrostis), chrastice (Phalaris), rákos (Phragmites), b) orobincovitých (Typhaceae) jako např. zástupce rodu orobinec (Typha), c) sítinovitých (Juncaceae) jako např. zástupce rodu sítina (Juncus) nebo d) šáchorovitých (Cyperaceae) jako např. zástupce rodu ostřice (Carex), suchopýr (Eriophorum) a skřípina (Scirpus).
  • SHR = Saprotrof herbikolní: vázaný na odumřelé anebo tlející byliny jako např. miříkovité (Apiaceae) a z nich např. zástupce rodu děhel (Angelica) a kerblík (Anthriscus).
  • SKP = Saprotrof koprofilní: roste na exkrementech (trusu) živočichů.
  • SLG = Saprotrof lignikolní: roste na mrtvém dřevu.
  • SMC = Saprotrof muscikolní: roste na odumřelých a tlejících rostlinkách mechů (Bryophyta), vyjma rašeliníků (Sphagnum).
  • SSF = Saprotrof sfagnikolní: roste na odumřelých a tlejících rašelinících (Sphagnum).
  • SST = Saprotrof strobilikolní: roste na zdřevnatělých šišticích ("šiškách") jehličnanů, např. borovicovitých (Pinaceae), po jejich opadnutí na zem.
  • STR = Saprotrof terestrický: tj. pozemní, bez rozlišení, zda roste v detritu, nadložním humusu, v půdě nebo v rašelině.
  • Pokud jsou uvedeny dva způsoby trofické výživy sloučené spojovníkem, znamená to, že houba může během svého života střídat způsob výživy anebo typ substrátu. Pro účely resumé anebo grafického vyjádření zastoupení jednotlivých trofických skupin hub na lokalitě je rozhodující převládající způsob trofie, který je v předmětném slovním spojení uveden vždy na prvním místě a současně zvýrazněn tučným písmem.

Legenda k mapám zjištěného výskytu na Vysočině:
= současný výskyt (od r. 2001)

 

Autorský kolektiv: Odborným garantem je Ing. Marek Brom, realizováno ve spolupráci s Moravským zemským muzeem v Brně: RNDr. Vladimír Antonín, CSc., Mgr. Hana Ševčíková a dalšími odborníky: Mgr. Daniel Dvořák, Mgr. Jan Běťák.